Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
а што па вас ве тангира за која држава игра? За ниедна нека не игра ако не сака, ми е гајле дали ќе имал или не успеси. Од Сколс најголемиот аир го видовме баш од кога се пензионира.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.311
Поени од реакции
7.424
David Moyes must be decisive in January

дури сега ми станаа јасни неговите scouting trip's all over Europe.1000 играчи у скаутинг базата кои сите се потенцијални трансфери е ........ да те полазат морници :eek:
 
R

red.devil

Гостин
Летово му истекувал договорот на Мартин Монтоја. Ете убаво бекче како бекап за Рафаел.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Ќе купиме нешто асално зимава или ќе си го клачкаме до лето (ако не и понатаму)??
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319
Јас кога и да отворам фан клуб Барса прв на мета им е Монтоја така да не верувам дека е нешто посебно за во голем клуб да игра. Им верувам на кајганџиите :D
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
а што па вас ве тангира за која држава игра? За ниедна нека не игра ако не сака, ми е гајле дали ќе имал или не успеси. Од Сколс најголемиот аир го видовме баш од кога се пензионира.
Точно, јас ако се прашувам не сакам никој од Јунајтед да е во репрезентација, само за клубот да си играат, тоа ми е мене важно, фак репрезентации :icon_lol:
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Летово му истекувал договорот на Мартин Монтоја. Ете убаво бекче како бекап за Рафаел.
Да, му истекува договорот на лето и има понуда за нов договор од Барселона, Ливерпул и Арсенал се заинтересирани за него. Солиден играч, како замена би завршил работа.

Агентот на Рафа и Фабио изјавил тешка глупост дека ќе си одат на лето. Рафа после само саат време веднаш негира, и како после ова да не ти е омилен? :) Нека му дадат и уште една шанса на Фабио, сигурен сум дека може да стане солиден играч.

Рене Муленстин и Солскер ќе се борат за Равел Морисон, Вест Хем веќе одбиле една понуда од Фулам за него.

Андерсон утре на медицински во Фиренца.

Дејвид Мојс бил во Париз, гледал Бордо - ПСЖ.

Пауел влезе од клупа за Виган и даде два гола со кои се пласираа во следна фаза од ФА Куп.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.311
Поени од реакции
7.424
@mute Па и на нас Еванс ни беше прв на мета па еве го кај е, сакам да речам не е тоа мерило.За бекап би бршел добра работа, барем подобра од Џонс и Смолинг...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Powell playing "in the hole" for Wigan, not as CM. Explains a lot about their stance not to recall him.

Еве зашо не го викаат, десетка игра за Виган и затоа и десет гола натепа.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Пауел влезе од клупа за Виган и даде два гола со кои се пласираа во следна фаза од ФА Куп.
Хахаха гарант бил вака лежерен ко што ти е напишано

Ако најдеш/те видео постирај обавезно
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
Сликица некоја од Дејвид дека бил на ПСЖ? Вистина е? :)

Не се сомневам во неговиот избор на трансфери цели, само да не испаднат трансферите од брзање, притисок и недостапност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom