Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
9.250
Па и немал толку малку настапи Тијаго, како што се прикажува. Фабрегас имаше натпревари кога играше понапред, ама со доаѓањето на Нејмар поверојатна е средина од Бускетс, Иниеста, Фабрегас, ако Чави игра помалку, а во напад покрај сигурните Меси и Нејмар би играл и еден од Педро или Тељо. Затоа и јасно му е изглеа дека помалку би играл.

И да го земеме, јасно е дека средина со двајца плус две крила ретко би глеале.
------------------------Керик----Клеверли/Тиаго------------------------------------
--------------------------------Кагава------------------------------------------

Ама Стротман е понеопходен, според мене. Ја глеав со Италија У-21 и како Керик да го глеав. Што се однесува до мене, нека дадат и плус некој милион ако треба, ако не дај боже се случи со Керик нешто, пак ќе треба во Руни да се крстиме.

Туку ми текна на Пауел. Што се одлучи? Ќе го праќаат на позајмица ? Ќе доаѓа на припреми?
Ама види која минутажа ја има во тие 27 натпревари. Тие се вкупно со се влез од клупа, не е стартер на сите биден. По 50 минути просек играл во 27 натпревари и тоа ради што Барса имаше потреба да го игра Иниеста бочно и Цеск играше лажна 9ка во форот па му се отвараше простор за настап. Годинава ете го Нејмар што значи Иниеста ќе се враќа назад, а можно е и да купат шпиц така да и Цеск ќе си игра на своја позиција со тоа што уште повеќе му се отежнува работата за настап. Ако сака да игра во Барса треба да жртвува добри 2-3 сезони од својата кариера, ама не знам колку би му било исплатливо да чека до својата 25 година за да игра редовно.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Ајде на вежбање мозок.Само заебале на крајот не оставиле букви за да го најдеш решението
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
РвП треба да одмара до октомври, не беше навикнат да игра до мај :icon_mrgr:Шала, веќе ќе влезе во 30ката, што значи ќе се пребаци у групата со специјален режим кај нас, ќе треба да го штедиме за да ни трае како Рио што игра како да сме го замрзнале 5 години :icon_lol:

Леле уште е Македа кај нас :facepalm:
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
РвП треба да одмара до октомври, не беше навикнат да игра до мај :icon_mrgr:Шала, веќе ќе влезе во 30ката, што значи ќе се пребаци у групата со специјален режим кај нас, ќе треба да го штедиме за да ни трае како Рио што игра како да сме го замрзнале 5 години :icon_lol:

Леле уште е Македа кај нас :facepalm:
Не вреѓај, ќе биде најдобар стрелец на турнејава. Во сабота хет-трик.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
HOW RONALDINHO'S TRANFER TO MAN UTD BROKE DOWN!

Ronaldnho’s transfer price was upped to €30mil (£20mil). Rosell
[President of FC Barcelona] had to drop out at €27mil (£18.3m) but Kenyon[Chief Executive of Manchester United] met the asking price – plus €3million (£2mil) in add-ons – and the deal was done. Manchester United would send official confirmation as soon as Peter Kenyon had returned to Old Trafford.

However, when the fax arrived a few days later, it was for €28 million (£19 million) rather than the €30 million (£20million) agreed upon. Kenyon had got wind of the fact that Barca would not go beyond €27 million (£18.3million). Francis Graille, the PSG president, felt insulted and replied with a fax telling the Manchester club that they had broken their side of the bargain and the deal was off.

Old Trafford replied that 30mil was fine, but it was too late: Graille had called Rosell and told him Barca could have Ronaldinho for €27 million (£18.3 million). It had become a matter of principle and, while Rosell had acted honorably throughout, Kenyon, it was felt, had not. It was one more reason for PSG to favor Barca. Besides, the bidding war had done it’s job: before the whole soap opera began, the first bid from Barca had been for €16 million (£10.8 million). Manchester United had started lower, though this was viewed in Paris as a further example of the condescending attitude emanating from Lancashire: Barca’s offers were at least respectable right from the start.

As the Man United team and entourage boarded a plane for their pre-season trip to the United States, they believed the deal was in the bag. By the time they landed, Ronaldinho had signed for Barcelona. Alex Ferguson was furious and his relationship with the chief executive would never recover: Kenyon left the club two months later, accepting a lucrative offer from Chelsea."

Ronaldinho later himself said: If United had signed me, they would've won a lot of European trophies.'
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
па не било баш вака ама слично, интересно во секој случај. :)



:pos:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Уште еден циган у екипа.. Исти е ко оние уфилманине од Шутка!
Don't be a racist. Racism is a crime and a crime is for black people :D

Македа нека го дадат на позајмица до крајот на договорот, да не му ја гледаме глупата фаца по турнеиве...
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Don't be a racist. Racism is a crime and a crime is for black people :D

Македа нека го дадат на позајмица до крајот на договорот, да не му ја гледаме глупата фаца по турнеиве...


Ќе растури на турнејава бе алоо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom