Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
David Moyes :
"I was shopping with my wife when Sir Alex Ferguson called, wanting me drop by his house. I had my jeans on but didn’t have time to change. So I turn up at his house having to apologise for what I was wearing. He made me a cup of tea. It’s a moment I’ll never
forget."

"Sir Alex Ferguson had told me I could only tell my wife - I couldn't even tell my children, my dad. The only person I told was my wife. I then picked up my wife. I just said to her, 'I’m the Manchester United manager'. And I can’t repeat what she said after that!"
Сигурно г-ѓа Мојс мислела дека тоа му е најнова фора за да му даде.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
А кога ке има уште еден прес да го представат заха и ако има уште нешто?Ilumious??
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
А кога ке има уште еден прес да го представат заха и ако има уште нешто?Ilumious??
па ваљда ден пред првава утакмица со овие од Тајланд или па после турата кога ќе се вратат како што беше со Кагава и Пауел.
 
B

BooBojan

Гостин
Некако после овој молк овие три-четири дена,очекувам во исти ден да бидат објавени новите засилувања.
Мислам дека сите се во завршна фаза и само се чека некој погоден момент(најверојатно да начекаат погоден момент за на берза да се качат акциите на клубот америте)па да ги претстават Тиаго,Стротман и Гарај(за жал кој не го сакам во Јунајтед,само заради тоа што играше порано кај манекените).
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Читам на нашиве реномирани медиуми, Римската волчица ќе била побрза од Ѓаволот за потпишувањето на Стротман...:D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Обавезно,нели знаете дека на Стротман животна желба му е да игра у Рома;).
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Стротман ко Стекеленбург, го бараат се демек јаки екипи, а на крајот ќе заврши во просечна.. :facepalm:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Па и немал толку малку настапи Тијаго, како што се прикажува. Фабрегас имаше натпревари кога играше понапред, ама со доаѓањето на Нејмар поверојатна е средина од Бускетс, Иниеста, Фабрегас, ако Чави игра помалку, а во напад покрај сигурните Меси и Нејмар би играл и еден од Педро или Тељо. Затоа и јасно му е изглеа дека помалку би играл.

И да го земеме, јасно е дека средина со двајца плус две крила ретко би глеале.
------------------------Керик----Клеверли/Тиаго------------------------------------
--------------------------------Кагава------------------------------------------

Ама Стротман е понеопходен, според мене. Ја глеав со Италија У-21 и како Керик да го глеав. Што се однесува до мене, нека дадат и плус некој милион ако треба, ако не дај боже се случи со Керик нешто, пак ќе треба во Руни да се крстиме.

Туку ми текна на Пауел. Што се одлучи? Ќе го праќаат на позајмица ? Ќе доаѓа на припреми?
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Ван Перси доби продолжен одмор од клубот
Ван Перси нема да игра на првите мечеви за нас, даден му е продолжен одмор од клубот една недела плус. Сосема разумна одлука со оглед на тоа дека играше и за Холандија на пријателски по крајот на сезоната а и никогаш немал ваква сезона во Арсенал со толку мечеви.


Со оглед на ова остануваме со само два напаѓачи за првата недела, Руни и Велбек. Затоа верувам дека ќе патува Македа на турнејава а и Бебе. Енрикез само што заврши со Чиле и мислам дека ќе одмори инаку сигурно би бил со тимот.

И една лоша вест, во сабота на Спорт Клуб Прајм ќе не даваат....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom