Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Не викаме дека е лош ама кога он е прва постава Манчестер Јунајтед не може да даде гол што е многу фрустрирачки за клубот играчите и навивачите . Може би е преспективен ама мене многу впечаток не ми остава а се виде и вчера одма промена, шанси и голови фрчеа на сите страни . Да бидеме реални Рафаел просперира од година во година со 5 изиграни утакмици и кине пробива па дури и влага во ситуации за да постигне гол , од друга страна пак Велбек не само што не може да постигне гол како оној на Ван пери туку и начесто прави вишак допир со топка си ја префрла од лева на десна и обратно што некогаш прави и акцијата да се укочи максимално . Не викам дека нема квалитети ама да го ставиш да игра прв тим пред перси или руни да речеме = самоубиство . Моја забелешка е ако Велбек немаше англиско државјанство можеше само вода да носи на фудбалерите на Јунајтед !!!

Забелешката за Дембеле погоре статистиките ... чудно е како таков играч уште никој го нема никој собрано , едноставно на неколку ситуации ги дишеше Рафаел Валенсија и Андерсон 3 на 1 .
Кои 5 изиграни утакмици жити се, Рафаел по сезона за Јунајтед игра 20+ натпревари. Велбек ко прво даде 10+ голови во прва целосна сезона во прв тим и тоа голови против Арсенал и дома и гости, Манчестер Сити, Тотенхем, на позајмица кога беше во Сандерленд и Чезли. Тоа што Фулам почна да напаѓа и акции да ствара не беше кривица на Велбек. Минатата сезона одлично партнерство створија Руни и Велбек тоа најубаво го видовме на мечот со Евертон кога заврши 4 - 4. А тоа дека Велбек ќе им носел вода да немал англиско државјанство се чисти глупости.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
[quote="Ryan Giggs, post: 5259124, member: 30741"
Забелешката за Дембеле погоре статистиките ... чудно е како таков играч уште никој го нема никој собрано , едноставно на неколку ситуации ги дишеше Рафаел Валенсија и Андерсон 3 на 1. quote]
Дембеле имаше само една добра сезона (лансата) кога Јол го стави да игра во среднианата претходните сезони и во Фулам и во АЗ Алкмар кога играше на позицијата напаѓач не беше многу импресивен, па затоа нема многу голем интерес за него.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
руни поубо ич и да не си влезеше вчера, се осеќаше дека ќе му се деси нешто :confused:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
А кој го направи фаулот кога шутираа слободен и кога се повреди руни ........ Велбек :ROFLMAO: !!!!

гледајте од 35 сек па нагоре ... гледајте како нигерот шутира шпиц слободен удар зачинет со мајагери ... абе ногата ја крена 2 метра и ја спушти на нога на рони ... кој акмак шутира вака слободен удар .. дибек ејјјјјј !!!
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Не знам дали читавте што изјавил САФ за руни , али демек работава со руни била врвка ,на thesun е набилдана работава демек веќе не се враќа руни у јунајтед ....Не им верувам ништо али и на скај спорт се анализира http://bcove.me/s0ql149n. еве шо кажал на mutv Fergie wrote: “I really respect players who clearly want to play for us. And it has always influenced me when it comes to deciding who we should go for.

“The reverse is equally true for me because if I hear that a player has fallen out of love with us and is looking elsewhere I invariably help them out the door.”

Може да е некое прашање за сосема трета работа ,може да е за нани ,а и може да е и за руни по катастрофата у евертон.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам дали читавте што изјавил САФ за руни , али демек работава со руни била врвка ,на thesun е набилдана работава демек веќе не се враќа руни у јунајтед ....Не им верувам ништо али и на скај спорт се анализира http://bcove.me/s0ql149n. еве шо кажал на mutv Fergie wrote: “I really respect players who clearly want to play for us. And it has always influenced me when it comes to deciding who we should go for.

“The reverse is equally true for me because if I hear that a player has fallen out of love with us and is looking elsewhere I invariably help them out the door.”

Може да е некое прашање за сосема трета работа ,може да е за нани ,а и може да е и за руни по катастрофата у евертон.
Значи не ми се влага во фан клубов више од постирање сан глупости...добро бе мајку му стара знаете ли како гласи целиот текст и да видите од кај е изваден цитатов?
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Значи не ми се влага во фан клубов више од постирање сан глупости...добро бе мајку му стара знаете ли како гласи целиот текст и да видите од кај е изваден цитатов?
Не знам точно од кај е изваден, ама коа прочитав: It is clear Robin van Persie, who scored his first United goal yesterday, is now the main man up front. :pos::cuc:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Не знам точно од кај е изваден, ама коа прочитав: It is clear Robin van Persie, who scored his first United goal yesterday, is now the main man up front. :pos::cuc:
приказни за мали деца .. јас па слушнав од бабиве од кај мене во зграда дека ДДГ му се налутил на Видич и сакал да си иде од Манчестер !!! Ај сега да видиме која приказна е подобра :)
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Што му фали на Велбек што се се запнале за него, ....
Тоа се случува зашто во тимот ни фалат Џонс и Флечер, барем еден од нив двајца да е друга ќе е песната. Минатата година немавме вакви проблеми со вакви играчи али Флечер се здоби со болеста а Џонс еве повреден е.
Најмногу ме нервират Велбек е шо се прајт балерина, лопка саглам немат примено од ко дојде во прв тим. Требит некој постар да му „врзит“ некој шамар, да се соземит тро.

За во одбрана си во право, ти онадам к’сметот сите одбрамбени се исповредија еден по еден. Тука сме кночки (слаби).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам точно од кај е изваден, ама коа прочитав: It is clear Robin van Persie, who scored his first United goal yesterday, is now the main man up front. :pos::cuc:
Абе од United Review е ископано ова, клупското списание и дофилувано со еве вакви глупости. Имаше само едно просто прашање до САФ -Кога знаете кој фудбалер да го купите и кој фудбалер да го продадете?И списаниево е искочено уште во неделата пред Евертон утакмицата. Ама не знам бе како уште се немаат створено критериуми за медиуми.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.880
Да бе да, почнаа таблоидите на сити и челски да пунат тиражи со повторното бркање на руни од манчестер. Ако, ќе се врати свињата ќе ги разбие у поим, исто ко рвп вчера што им се искења на сите на глава, а за кагава пак ќе пишам ноу комент, ѕвериште!
Се на се, попрво цел тим ќе си оди него руни. Факт.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Тешки глупости се тоа за Руни што го пишуваат овие САН јас не знам што ги воопшто и читате тие мизерии, ова лето може само уште Берба да замине другите сите остануваат 100 %.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom