Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.497
Поени од реакции
8.260
Мајакстер Јунајтед .
ЕТХ ме нервира што не знае да работи со фудбалери надвор од ростерот на Ајакс, и поради тоа имам формирано некое негативно мислење за него како тренер и стратег.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Овие 2 трансфери се предложени од управата не од келчото.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.778
Поени од реакции
6.751
Де Лихт 4ка и Мазрауи 3ка, стартни броеви :sneaky:. Да се надеваме дека добро ќе им тргне и почесто ќе бидат во прв тим, а поретко на список на повредени.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
760
Поени од реакции
1.856
Околу Шо, колку и да е корисен кога е фит, сепак ќе мора ослободување и од него. Во овие 10 сезони откако е тука 50% утакмици нема одиграно. Нека одат на Тео Хернандез следно лето.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.290

Мора да се откачиме од Шо и Маласија.
Одкога ми се случи грозната повреда не се врати никогаш во форма, имаше блесоци но 50% ги помина повреден . Мора да се продава доста беше сентименталност околу играчите, да се даваат шанси со години и никаков напредок немаш, одма продавање , Доста беше неможеш да се снајдеш две, три сезони продажба. Ние има даваме побогати договори, сентиментални сме спрема играчите иако не ги бива.
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
771
Поени од реакции
266
Мене не ми е јасно како можеше да игра за Англија на Европското, а да не е спремен за почетокот на сезона за клубот од кој зема плата?
Толку ли со договорите се заштитени како бели мечки?
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
341
Поени од реакции
478
Настрана негативноста со повредите, ако биде ок со ппивредите и ако го донесат Угарте и Тони на позајмица ние серионо можеме да атакуваме на прво место оваа сезона,тимот значително се појача.
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
494
Поени од реакции
940
Настрана негативноста со повредите, ако биде ок со ппивредите и ако го донесат Угарте и Тони на позајмица ние серионо можеме да атакуваме на прво место оваа сезона,тимот значително се појача.
Без повреди, и со тие двајца горе, сме ок за без тресење и губење живци добиен топ 4, и веројатно еден куп.
Се друго е бонус за прва нормално планирана година (горе долу).
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.290
Saudi Pro League clubs are showing interest in signing Marcus Rashford and are willing to bid a whopping £86M for the Manchester United forward. (Fichajes)



Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Дај боже да е точна информацијата. Зимај потпишувај со двете раце.. Нека го земат другар му санчо гратис.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom