Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.637
Брат ми 50-60 м го земавме не заебавај, дилот од околу 10-15 м е супер за секој менаџер каде и да отиде, фактот дека не си ги цениме играчите и ги пуштаме да одат за кило сирење ме излудува. Јас кажав дека стојам зад Ерик нека биде ова дека јас не се согласувам толку лесно да се откажеме од Арон и тоа е тоа. Само се надевам дека не е од шо Ерик сака да си оди,и дека е заради некој погоре што одлучил дека Ван Бисака не е она што ни треба.
Не дека пробувам да ти се контрам или да ти меувам мислење.
Да беше толку добар и корисен кај секој менаџер ќе се тепаа од понуди сега . :D
Иначе тие 50 мил само ние бевме толку глупи да ги платиме, тоа е на глава на Вудвард. Нема тим на што плати глупи суми за трансфери, појди од Погба заврши со Мејсон Маунт.
Мое мислење е дека требаше да го продадеме уште пред 2 години.
И да пропадне договорот со клубовите што се заинтересирани за Бисака, и остане до следно лето. Немам ништо против да остане Бисака, знам дека кога и да игра ќе дава се од себе за разлика од некои црепови во тимот.
Али исто така ако си отиде Бисака го сматрам тоа како чекор напред за клубот.
Сите имаме различни мислења и визии за клубот, али битно е дека го сакаме најдобро за клубот и да се вратиме поблиску до борба за титула. :)
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
384
Поени од реакции
506
Не дека пробувам да ти се контрам или да ти меувам мислење.
Да беше толку добар и корисен кај секој менаџер ќе се тепаа од понуди сега . :D
Иначе тие 50 мил само ние бевме толку глупи да ги платиме, тоа е на глава на Вудвард. Нема тим на што плати глупи суми за трансфери, појди од Погба заврши со Мејсон Маунт.
Мое мислење е дека требаше да го продадеме уште пред 2 години.
И да пропадне договорот со клубовите што се заинтересирани за Бисака, и остане до следно лето. Немам ништо против да остане Бисака, знам дека кога и да игра ќе дава се од себе за разлика од некои црепови во тимот.
Али исто така ако си отиде Бисака го сматрам тоа како чекор напред за клубот.
Сите имаме различни мислења и визии за клубот, али битно е дека го сакаме најдобро за клубот и да се вратиме поблиску до борба за титула. :)
Таман работа влијание и ти и јас во политиката на клубот 0 посто,си кажуваме ставови,инаку тука во овој фан клуб сите прскаа кога требаше/кога го донесоа Бисака
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.637
Таман работа влијание и ти и јас во политиката на клубот 0 посто,си кажуваме ставови,инаку тука во овој фан клуб сите прскаа кога требаше/кога го донесоа Бисака
И ја бев еден од нив. :D
Али побитно ми е просперитет на клубот од кариерата на било кој од играчите.

Да се навратиме на шпекулациите. :D

 
Последно уредено:
Член од
13 август 2023
Мислења
863
Поени од реакции
2.079

Заслужува да е прв избор десно на почеток на сезоната. Во тие неколку утакмици што доби шанса на крајот на претходната сезона покажа доста.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.637

Заслужува да е прв избор десно на почеток на сезоната. Во тие неколку утакмици што доби шанса на крајот на претходната сезона покажа доста.
Баш би сакал Диало десно да игра Гарначо лево а Рашфорд да се закова на клупа. :gjavol:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.637
 
Член од
13 август 2023
Мислења
863
Поени од реакции
2.079
Ајде, 15 минута Хојлунд замина во соблекувални, се жалеше на препоната или задна ложа колку што забележав. Нема крај ова нека си еби мајката.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Ми се темни со повредиве.
Хојлунд 10та минута гол, 13та минута се пожали на препоните изгледа и е заменет. Се надевам превентивно.

Играме топ. Течна игра и супер транзиција. Амас игра одлично и мислам дека треба да биде 3та опција на таа позиција оваа сезона.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 
Член од
13 август 2023
Мислења
863
Поени од реакции
2.079
Не бе, не е можно ова, кај Јоро изгледа доста посериозно, со кривење излезе. Да ти се одмили и фудбал и се.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.637
Да се надеваме дека не е нешто сериозно.
Сепак можно е Зеркси да се наигра фудбал сезонава. :D
Автоматски споено мислење:

Санчо и Ентони се вишок и у тим со резерви.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Санчо не може еден пробив да направи. Мора да се продаде летово.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.637
Бирно ги тепавме на пенали. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom