Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
13 август 2023
Мислења
690
Поени од реакции
1.696
Купи си мембершип, и купувај карта на денот кога ке ги пуштат картите во продажба за цела сезона. Ако е од 10 часот сабајле, во 9:50 кликај refresh, зашто до 10:10 се ке биде распродадено. Така јас купив за со Кристал Палас и за со Дерби Каунти. За тапкарошки пристап, @KaWa може да ти даде совет.
Автоматски споено мислење:

Имаше еден акаунт на твитер за карти. PatronMUFC или така нешто беше.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.744
Поени од реакции
5.453
Со тапкароши немам многу искуство. Не сум бил на Олд Трафорд, ама ми е во план наредна сезона 25/26.

Како што ти кажа Видук, најсигурно ти е да купиш мембершип и да чекаш сам. Не верувам дека ќе се распродадат толку брзо, сепак зависи и од формата на Јунајтед. Прошлава сезона, освен за дерби натпреварите, за другите противници беше многу лесно да се дојде до карта. Мој совет ти е, од искуство, да си планираш цела тура, лет, смештај, а карта ќе најдеш најдоцна до денот на утакмицата. На крај краева, има страници кои препродаваат карти, ќе купиш од нив. Околу 50-60 фунти е карта во просек, зависи каде седиш. Од тапкароши барем 100-150 ќе бидат.
цела тура веќе ми е испланирана... значи да не брзам со карти... ќе морам да аплицирам за виза, нели ќе бараат доказ за карта, или само лет и смештај ги интересира?

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.302
Поени од реакции
7.973
цела тура веќе ми е испланирана... значи да не брзам со карти... ќе морам да аплицирам за виза, нели ќе бараат доказ за карта, или само лет и смештај ги интересира?

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
Авионска карта, адреси на кои ќе престојуваш и финансиска состојба ќе ти проверат за виза. Повеќе од то не ги интересира.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.983
Поени од реакции
64.175
цела тура веќе ми е испланирана... значи да не брзам со карти... ќе морам да аплицирам за виза, нели ќе бараат доказ за карта, или само лет и смештај ги интересира?

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
Не знам како е со визи, имам Европски пасош и не ми треба виза за во Англија. Инаку, сопругата ги даде картите како плус документација кога аплицираше за виза, верувам дека помогнало малку.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.245
Поени од реакции
3.805
цела тура веќе ми е испланирана... значи да не брзам со карти... ќе морам да аплицирам за виза, нели ќе бараат доказ за карта, или само лет и смештај ги интересира?

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
Вака, најпросто да објаснам од мое искуство.

Не ги интересира ни авионска карта, ниту хотел, ниту за натпревар, затоа што сѐ тоа можеш да го купиш, и да го откажеш или пропадне.

Ги интересира, со која намена одиш, колку дена планираш да седиш (од-до датум) и да покажеш солидна сума на примања, заштеда и други документи кои ќе одат во прилог на тоа дека ти всушност не планираш да останеш таму.
Ја проаѓав низ цела таа процедура во декември 2023, па знам што и како треба. Не значи дека сум 100% во право, ама јас добив 6 месечна виза со документите што ги доставив при аплицирањето како доказ. Процедурата за да собереш документи, ќе ти требаат неколку дена, плус околу 3 недели се чека да се добие одговор позитивен или негативен (со или без виза), во пасошот.

Ако планираш да одиш во Ноември, јас ти предлагам најдоцна почеток на Септември да почнеш со собирање на документите и аплицирање.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.744
Поени од реакции
5.453
Вака, најпросто да објаснам од мое искуство.

Не ги интересира ни авионска карта, ниту хотел, ниту за натпревар, затоа што сѐ тоа можеш да го купиш, и да го откажеш или пропадне.

Ги интересира, со која намена одиш, колку дена планираш да седиш (од-до датум) и да покажеш солидна сума на примања, заштеда и други документи кои ќе одат во прилог на тоа дека ти всушност не планираш да останеш таму.
Ја проаѓав низ цела таа процедура во декември 2023, па знам што и како треба. Не значи дека сум 100% во право, ама јас добив 6 месечна виза со документите што ги доставив при аплицирањето како доказ. Процедурата за да собереш документи, ќе ти требаат неколку дена, плус околу 3 недели се чека да се добие одговор позитивен или негативен (со или без виза), во пасошот.

Ако планираш да одиш во Ноември, јас ти предлагам најдоцна почеток на Септември да почнеш со собирање на документите и аплицирање.
па да, така и планирав... некаде на почеток на септември да аплицирам за виза, со тоа што цела процедура ќе ја бркам од Германија, затоа што таму живеам..

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.302
Поени од реакции
7.973
Штета, ни Борусија не го сака комедијантот .. видоа колку е часот !!!
Само нека прифатат нашите способен стаклен играч е подобар од размазено тинеџерско гомно. :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.961
па да, така и планирав... некаде на почеток на септември да аплицирам за виза, со тоа што цела процедура ќе ја бркам од Германија, затоа што таму живеам..

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
Тогаш обавезно и визата германска да ја приложиш така би имал доста поволности.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.983
Поени од реакции
64.175
Е сга ќе иду да се нашљокам до трт. :D


Само нас може да ни се случи да чуваме вампири толку време.
Aко ИНЕОС прати една порака со своето делување до сега, тоа е дека нема да се продолжуваат договори на лица кои не се покажале како квалитетни во својата работа. Почни од физио-та, од преговарачкиот тим, вишокот на вработени. Тресење од почеток до крај. Па така, ако некој сака пак да забушава, ке се размисли 2 пати. Мислам дека и Тен Хаг е на тенок лед ако годинава не покаже опиплив прогрес.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom