Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.302
Поени од реакции
7.973
Ок де они се у средина на сезона нашите уште не прибрале.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.960
Ја имам некоја влашка линија изгледа нурам фри стримови по нетот. :D
Vamu kaj sto sum nemam moznos za telekabel za 300 mesecno :D
Pretplata za Premier League i F1 istiot servis e 50€ mesecno (Istive imaat i LE), ako sakas i LS da gledas ti treba drug streming provider sto nudi i LaLiga i SeriaA ama normalno za toa ti trebaat uste 45€. Zaklucok za sport samo 95€ ne me krpat mesecno.

Vaka si platis lista 27-28€ za cela godina i ne se zamaras (a me snabduvaat i so besplatni listi ama tie treba da gi menuvam cesto pa ne mi se za na TV da gi stavam obicno na tablet mi sedat za dur rabotam ili koga sum u voz i slicno)

30€ godisno ti e 150denari na mesecno nivo brat, za tie pari u skopje ni pivo ne se kupuva
 
Член од
13 август 2023
Мислења
690
Поени од реакции
1.696
Vamu kaj sto sum nemam moznos za telekabel za 300 mesecno :D
Pretplata za Premier League i F1 istiot servis e 50€ mesecno (Istive imaat i LE), ako sakas i LS da gledas ti treba drug streming provider sto nudi i LaLiga i SeriaA ama normalno za toa ti trebaat uste 45€. Zaklucok za sport samo 95€ ne me krpat mesecno.

Vaka si platis lista 27-28€ za cela godina i ne se zamaras (a me snabduvaat i so besplatni listi ama tie treba da gi menuvam cesto pa ne mi se za na TV da gi stavam obicno na tablet mi sedat za dur rabotam ili koga sum u voz i slicno)

30€ godisno ti e 150denari na mesecno nivo brat, za tie pari u skopje ni pivo ne se kupuva
Малце ќе сум офф.
Од кој провајдер земаш? Стабилна е?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.960
Posle 3 godini na strogo kradeni listi se prebaciv da kupam
Pricini zasto kupiv
- Relativno stabilna lista do sega ne sum imal nikakov problem so istata (ok de za F1 MotoGP i evropskovo samo ja imam testirano)
- Ja zemav po preporaka od drugar on ja koristi podolg period i e zadovolen (Magenta smeni so nea i vika e zadovolen pa vredese da se rizikuva)
- Plus so cenata e dosta prifatliva (ja najdov i so poniska cena, ama za tie 1-2€ sto bi gi ustedil ne mi se ides da bide preku reseller sto ne se zamara da ti udovoli), bukvalno mi e epten custom listata za toa sto jas sakam (mislam deka ima 15000+ kanali a jas dali imam 200 od niv)

Mu pisav na covekot sakam da imam kanali od Svedska, Ungarija, EXYU Sport (nisto drugo od ExYu) Formula1 UK sport i USA Sport (NBA, NFL, NHL, NCAA ... ne deka gledam nesto od ovie ama od kaj da znaes :D), toa filmski serii ova ona sto nudat nisto nemam, arapski spanski portugalski ... sve mi e izbrisano
Pak ke ti recam kratok period ja koristam (1 mesec samo) ama do sega raboti super

Likov e reseller na MegaOTT server, kupuvas random proizvod na aliexpress ti dobivas site informacii za potrebni za listata u poraka na whatsapp, cela komunikacija e na whatsapp (so ogled na toa deka e u kina koga ne im e docna u nokta vraka dosta brzo ako pises taka sto bi go preporacal)

Od druga strana na tablet imam kradena lista, veke 3 godini ja koristam maka nema so nea (fala mu na koj i da ja plaka sekoja godina), je nemam na televizor zasto kvaliteot na slikata ne e bas na nivo, na ekran od tablet e top ama na 75" TV e mizerna kako prenosna zenska atletika u Iran e

Ako ti ili nekoj drug saka kontakt slobodno pisi u PP
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.983
Поени од реакции
64.174
Изгледа до вечер ке се знае за Гринвуд, дали ке им каже да на Марсеј. Инаку, не го гледав мечот, ама не знам со какви очекувања сте биле, 80-90% од тимот го нема.

 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.960
Изгледа до вечер ке се знае за Гринвуд, дали ке им каже да на Марсеј. Инаку, не го гледав мечот, ама не знам со какви очекувања сте биле, 80-90% од тимот го нема.

Никакви очекувања гледав прво полувреме зашто немав попаметна работа дур дремев на бескорисен состанок
Второ не се ни мачев да го гледам

прво у состав имаше 5 првотимци (што допатувале у Норвешка де) и 436482652 дечиња на кои можам татко да им бидам (а не сум толку стар :) )

Ако некој позитивно се прикажа тоа беше голманчето у прво (незнам дали и второ бранел он)
Океј му шутираа дечиња од Норвешка што обично играат сервис пред кооперација ама солидно поставен беше малиот (Видек или така нешто)
Нормално никад нема да заигра за прв тим како Ковар, ама може и он да отиде у некое тимќе кај што ќе го ценат и побрзо да дигне лигашки пехар од Арија Кејна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom