Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.540
Поени од реакции
43.006
Ви кажав уште пред некој ден, хехе :D
 
Член од
13 август 2023
Мислења
658
Поени од реакции
1.572
Автоматски споено мислење:

Немам против да му дадат нешто повеќе плата, без да му го продолжуваат моменталниот договор.
Доколку му зголемат сигурно би ги продолжиле макар и за 1 година плус. На цена е Бруно, а и не е престар, не гледам опасност да заглават со него, секогаш ќе се појави некој клуб, во најмала рака Саудиска Арабија кој ќе сака да го купи.
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
591
Поени од реакции
487
Јас сум за да го продадат. На клубот му треба рестарт, неможе да го постигнеме тоа со давање 350к неделно. Сите што зимаат над 250к треба да си одат порано или подоцна, и да се почне со носење на играчи кои не го гледаат клубот како место за одмор и пензионирање.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
658
Поени од реакции
1.572
Јас сум за да го продадат. На клубот му треба рестарт, неможе да го постигнеме тоа со давање 350к неделно. Сите што зимаат над 250к треба да си одат порано или подоцна, и да се почне со носење на играчи кои не го гледаат клубот како место за одмор и пензионирање.
Па напротив, Бруно е еден од ретките кои не е од тој ешалон. Побрзо би му дал него 300к отколку на било кој друг од моменталниот состав. Има уште 2-3 сезони да даде добри.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.874
Поени од реакции
63.666
Не знам колку е квалитетен овој извор, ама дечково важи за огромен талент.


 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.148
Поени од реакции
7.618
Брендон Вилијамс си оди од клубот му истекува договорот.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.751
Поени од реакции
6.697
Брендон Вилијамс си оди од клубот му истекува договорот.
По нашки - го избркаја :pos:. Колку што го памтам дечково додека играше пред 2 сезони мислам (2022-23) ми делуваше солидно за возраста. Прелесно се откажуваме од младинците. Ако веќе мислат дека не го бива за прва-втора опција на таа позиција, барем да најдат начин да го продадат за пари, а не вака си оди со слободен трансфер. Ќар - 0. Ужасни сме во правење пари на наши играчи, ужасни...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.148
Поени од реакции
7.618
По нашки - го избркаја :pos:. Колку што го памтам дечково додека играше пред 2 сезони мислам (2022-23) ми делуваше солидно за возраста. Прелесно се откажуваме од младинците. Ако веќе мислат дека не го бива за прва-втора опција на таа позиција, барем да најдат начин да го продадат за пари, а не вака си оди со слободен трансфер. Ќар - 0.
Баце не бива професионален играч од овој, го бил најден пијан у грмушка блиску до Карингтон. За разлика од нас поголемиот дел од тимови детално ќе проверат играч, пред да фрлат пари на знак прашалник како Вилијамс.
Играчи како него највеќе не ограбија од 2019 си собра 65000 фунти неделно, а ништо не постигна. Убо не гребна и Вудвард и Оле за него за Лингард за Џонс за Марсијал.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.422
Поени од реакции
4.913
Баце не бива професионален играч од овој, го бил најден пијан у грмушка блиску до Карингтон. За разлика од нас поголемиот дел од тимови детално ќе проверат играч, пред да фрлат пари на знак прашалник како Вилијамс.
Играчи како него највеќе не ограбија од 2019 си собра 65000 фунти неделно, а ништо не постигна. Убо не гребна и Вудвард и Оле за него за Лингард за Џонс за Марсијал.
Подобар од НЕМАЊЕ ЛЕВ БЕК сигурно е.

Кој податок го нашле пијан, Грилиш го има измислено алкохолот за овој ама не океј е ван гал и Бранко се криви
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.148
Поени од реакции
7.618
Подобар од НЕМАЊЕ ЛЕВ БЕК сигурно е.

Кој податок го нашле пијан, Грилиш го има измислено алкохолот за овој ама не океј е ван гал и Бранко се криви
Царе боље да го оставија Алваро Фернандез, Брендон изгуби место у Ипсвич. Очигледно е дека детето си има проблеми и фудбалот му е изгледа небитен.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
287
Поени од реакции
374
По нашки - го избркаја :pos:. Колку што го памтам дечково додека играше пред 2 сезони мислам (2022-23) ми делуваше солидно за возраста. Прелесно се откажуваме од младинците. Ако веќе мислат дека не го бива за прва-втора опција на таа позиција, барем да најдат начин да го продадат за пари, а не вака си оди со слободен трансфер. Ќар - 0. Ужасни сме во правење пари на наши играчи, ужасни...
Тоа е за тоа што 5-6 милиони за нас не се ништо не па 1-2 , нас Погба џабе ни отиде,Санчез можда, Де Геа има и други кои што можеше да се извади пари,па за Брендон дошло ред.
Автоматски споено мислење:

Саркастичен сум секако за ова погоре.
Автоматски споено мислење:

Незнам зашо не притискаат за трансфери овие глувци и од Инеос и оние евреите,пак е се многу споро пак ништо не се случува, само ПР от е на најјако пуштен изгледа демек 20посто сопственост имал Џим не бил само тој одговорен.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
658
Поени од реакции
1.572
Вилиамс имаше добри 5-6 месеци. Потоа потона, заборавив веќе и дека постои. Очигледно од таа генерација некои играчи колку што имаа талент, исто толку мозок немаа.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.148
Поени од реакции
7.618
На трансфер маркет цената му е 2.5 мил, повеќе плата му дававме од тоа годишно. :D

Незнам зашо не притискаат за трансфери овие глувци и од Инеос и оние евреите,пак е се многу споро пак ништо не се случува, само ПР от е на најјако пуштен изгледа демек 20посто сопственост имал Џим не бил само тој одговорен.
Чекај бајо па уште се дебатира за менаџерот дали да остане или не. :pos:
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
287
Поени од реакции
374
На трансфер маркет цената му е 2.5 мил, повеќе плата му дававме од тоа годишно. :D


Чекај бајо па уште се дебатира за менаџерот дали да остане или не. :pos:
Значи нешто се крчкаааааа, хахаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom