Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.729
Поени од реакции
5.409
јас се чудам и се прашувам дали е сериозно ова шо го читаме дека наводно на големо интервјуираат потенцијални кандидати... кандидативе се кој од кој... Томас Френк, Потер, Саутгејт, Покетино, Меккена, Тухел... овие имиња од горе сами по себе говорат за "амбиците" на клубов.... овој клуб и таа соблекувална "изедоа" доста докажани тренерски имиња како Ван Гал и Мурињо... било кој од овие погоре ако издржи повеќе од 5-6 месеци јас глава сечам... реално и поголем дел од фан базата на клубов е за Тен Хаг да остане уште најмалку една сезона, па секој кикс на било кој нов тренер ќе биде ДУПЛО повеќе коментиран и анализиран....

исто така доста битна работа... првата утакмица се игра на 10 август, Комјунити Шилд против Сити, а сезоната започнува на 17 август... европското првенство доста ја пореметува пред сезоната, трае до 14 јули... новиот тренер, кој и да е во зависност од тоа колку далеку ќе догураат пред се Англија и Португалија, можно е да ја нема цела екипа на располагање до почетокот на август... и со тоа он фактички нема да знае со што "располага"...

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.071
Поени од реакции
7.571
Ќе биде пеколен почетокот на сезоната, пред сезонски скоро и ќе нема а играчи како Мејно, Шо , Хојланд, Бруно, Далот, Гарначо, Мартинез и Мегваер ќе бидат издишани од Европското и другите репрезентативни обврски. Прашање е дали ќе имаат време да се одморат како треба.
Додади и фактот на тоа дека ако се смени менаџерот нема да може да ги внесе во ритам на неговата игра. Незнам стварно што ќе постигнат ИНЕОС освен поголема дестабилизација на тимот пред почеток на сезоната.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.442
Ќе биде пеколен почетокот на сезоната, пред сезонски скоро и ќе нема а играчи како Мејно, Шо , Хојланд, Бруно, Далот, Гарначо, Мартинез и Мегваер ќе бидат издишани од Европското и другите репрезентативни обврски. Прашање е дали ќе имаат време да се одморат како треба.
Додади и фактот на тоа дека ако се смени менаџерот нема да може да ги внесе во ритам на неговата игра. Незнам стварно што ќе постигнат ИНЕОС освен поголема дестабилизација на тимот пред почеток на сезоната.
Sekoj be ke gi ima ovie problemi...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.824
Поени од реакции
63.493
Sekoj be ke gi ima ovie problemi...
Не баш секој. Арсенал на пример има веќе уиграна формација, со играчи веќе купени, кои го знаат системот. Јунајтед веројатно ке купи 3-5 нови играчи. Тоа е практично половина тим што никогаш не играл заедно. Сметај дека овие ке мора да се уиграат со останатиот дел до тимот.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.442
Не баш секој. Арсенал на пример има веќе уиграна формација, со играчи веќе купени, кои го знаат системот. Јунајтед веројатно ке купи 3-5 нови играчи. Тоа е практично половина тим што никогаш не играл заедно. Сметај дека овие ке мора да се уиграат со останатиот дел до тимот.
Muabetot beshe deka igracite ke bidat izdishani od Evropskoto i Coppa America... ama site ke go imat ovoj problem na pocetokot..

Na Junajted mu treba samo da go cuva ovoj trener, i 3-5 zasiluvanja.. Spored mene, krillo, shtoper, lev bek, i sredina eden igrac. Ovie 4 ni trebat kvalitetni.. Potoa ni trebat i dobri rezervi, ako sakame borba za titulla.

Mislam deka greenwood e super igrac, i mnogu rabota bi ni zavrsuel.. go vrakash Garnacho desno, levo greenwod, i so Hojlund napred.. stvarno dobar napad bi imal Junajted.

Mesto Casemiro, treba igrac na ist kalibar kako Casemiro.. I mesto Varagne isto.

so Den Hag mislam deka Junajted ima idnina.. so drug trener, se pocnuva od pocetok.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.824
Поени од реакции
63.493
Muabetot beshe deka igracite ke bidat izdishani od Evropskoto i Coppa America... ama site ke go imat ovoj problem na pocetokot..

Na Junajted mu treba samo da go cuva ovoj trener, i 3-5 zasiluvanja.. Spored mene, krillo, shtoper, lev bek, i sredina eden igrac. Ovie 4 ni trebat kvalitetni.. Potoa ni trebat i dobri rezervi, ako sakame borba za titulla.

Mislam deka greenwood e super igrac, i mnogu rabota bi ni zavrsuel.. go vrakash Garnacho desno, levo greenwod, i so Hojlund napred.. stvarno dobar napad bi imal Junajted.

Mesto Casemiro, treba igrac na ist kalibar kako Casemiro.. I mesto Varagne isto.

so Den Hag mislam deka Junajted ima idnina.. so drug trener, se pocnuva od pocetok.
Точно, ама има разлика од тим кој е комплетиран, и Јунајтед кој ке мора да внесе нови играчи во формацијата.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.729
Поени од реакции
5.409
голема е веројатноста дека и дел од тие потенцијални засилувања кои би дошле ќе имаат репрезентативни обврски и нема да може одма да се приклучат на тренинзи...

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
591
Поени од реакции
487
Би му дал уште една сезона на Тен Хаг само затоа што ако му дадат отказ ке биде пак во полза на играчите, и ке знаат дека и наредниот тренер можат да го сменат.

Нека му дадат уште една сезона, нека се ослободи од ѓубрето кое смени 4-5 тренери, да работи во тим во кој има јасна црл и структура позади него, па ке го оцениме тогаш.

За Тен Хаг, иако имавме многу повреди сепак и тој има огромен дел во позицијата каде што завршивме, им даде еден куп шанси на Рашфорд, Ентони, го играше Амрабат и Ван Бисака на лев бек и воопшто не му даде шанса на детето што беше пратен во Бенфика на полу сезоната, Амрабат не доби вистинска шанса во средината до крајот на сезоната.

Без разлика кој ке биде менаџер наредна сезона, и кого ке продадат/ купат, ке гледаме уште една мачна сезона каде што 4то место би било успех.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.400
Поени од реакции
3.307
NEW:

Erik ten Hag will only be replaced as Manchester United manager if the club believe there is a better option out there. Final decision on his future is being made in the review United are carrying out now. Ten Hag is waiting for the outcome. He's convinced he is the best man for the job. #MUFC [@SkyKaveh]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom