Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.431
Поени од реакции
22.043
Amrabat искина денес
Вака е кога имаш одбрана позади себе а не Каземиро ( не викам дека е крив он игра дефанзивен среднјак ) не е одбрамбен, вака е кога ти играт прва кажи речи постава позади Амрабат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.853
Поени од реакции
63.612
Amrabat искина денес
Амрабат е одличен последните неколку меча. Ова е проклетството на Јунајтед, играчите почнуваат да играат пред истекот на договорот или позајмицата.

Фактот дека го попаривме најдобриот тим на денешницата со неограничен буџет, а ние со играчи на позајмица, деца од академија и тим кој едвај се собра за мечот, го прави овој трофеј уште посладок.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.419
Поени од реакции
4.908
Sve se toa mind games sto bi rekol dr.Murdzo
ke se popalat Rashi so bagrata ke zemat ke trcaat u finaleto ke gi vatat City uste pijani ke im stepaat nekoj gol i cao prijatno
Sekako onana e neprikosnoven gol nemozat da mu dadat seoznava

Posle mec Rashi abe nie se za trenerot dadovme ama i tyoa ne go spasi, iskaca Jimmy boy ma ne go menjame trenerot mi trebaat nesto pari za po doma ke renoviram mi tece kako na OT

I rashi u depresija ETH mu ostanal, na EURO ne go zimaat zasto bil mizeren pak ke pocne sendvici da raznasa niz engleska
До сега сум добар со прогнозата, само уште скараџијава да го земат у чичко Стоилко и на коњ сме
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Жал ми е што Рафа си заминува. Можеби требаше да се најде некој заеднички јазик и да се продолжи ао него.

Не ми е јасно што ќе биде со Тен Хаг. По денешното интервју не знам дали има вистина во тоа што му го велат или се стварно лицемери овие во управата.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.103
Поени од реакции
7.593
Back to back освоени трофеи од 2016/17 се надевам дека ќе зачестат. :D
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.270
Поени од реакции
16.279
Бар Тен Хаг со трофеј ќе си замине.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.732
Поени од реакции
5.418
победава беше баш она United WAY.. двајцата стрелци деца од по 19 години, двајцата излезени од академијата....

That's what Manchester United is all about !!!

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
65
Поени од реакции
125
Нема шанси сега да го бркаат баш ради вакви работи треба да остане. Да го победиш "семоќниот" Пеп во финале е врвно достигнување. Тоа шо се деси со ЛВГ се деси ради паранојата на Вудвард. Се надевам Ретклиф е поразумен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom