Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.887
Поени од реакции
7.453
Hahahahaha какви идиоти сме мајко мила.. На Ковентри ќе се тресеме боже сачувај.
Какво тресење оваа е најдобар пример дека некој играчи не го заслужуваат Јунајтед, клоцање само.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.411
Поени од реакции
22.002
Нека се бесарт сите до еден со чело на тој евреинот тренерот и играчите.. Незнам дали немат срам за платите што ги зимат,јас ваква бламажа да имам ја вракам платата.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.714
Поени од реакции
6.650
У сега кој е крив тактика или играчите?
Кој ќе го обвини тренерот за оваа утакмица или општо за цела сезона, изгледа е дете од 15 год или воопшто не го разбира фудбалот. Само се надевам дека Редклиф и неговите луѓе земаат забелешки и го кристализираат списокот за бркање. А овде со сите сили навивам за Ковентри да го добие мечов, нека играат финале луѓето, ако не подобри, барем играат пожртвувано до крај!
 
Член од
13 август 2023
Мислења
590
Поени од реакции
1.427
Не ме интересира ни повреди ни пичке материне, без разлика како ќе заврши утакмицата, одма после утакмица би го отпуштил цел стручен штаб, а некои од играчите треба да скапат на трибина до крај на сезона.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.473
Поени од реакции
42.790
На Тен Хаг ова му се случува по не знам кој пат веќе. И кај нас, а и во Ајакс вака од прва ми текнуваат неколку утакмици.

Точно дека Рашфорд изигра уште една очајна утакмица, точно и дека Хојлунд е многу слаб после повредата, ама класа тренер не смее да си дозволи толку пати во една сезона да загуби добиена утакмица. Тој треба да ги направи вистинските измени и да ја прилагоди тактиката на резултатот. Ако некој не трча, кој курац не го извади од игра?

До сега бев на два ума дали да добие уште една шанса или не, ама после брукава повеќе сум да си оди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom