Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
6 септември 2021
Мислења
233
Поени од реакции
360
Не зезај дупка беше во Јунајтед, исто како Амрабат сезонава.
Секој играч што дошол у Јунајтед станал тешко дрво, а кога ќе си замине од клубот одеднаш проигува. И не е еден случај, многу се...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.677
Поени од реакции
63.047
Дојде на 1-ви Фебруари, и во Март го заредија повреди. Изигра 11 утакмици, 8 пропушти. 29 години а треба да игра во ПЛ. Ако нешто научивме од Касемиро, тоа е да бегаме подалеку од потпишување на играчи над 26 години.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.911
Поени од реакции
7.466
Далеку од дупка беше Сабицер. Напротив, согласно минутажата што ја имаше, би рекол дека си одигра доста добро.
Не зезај замена беше на Фред и Мектоменеј, не постигна ништо ниту не подобри. Зошто да заглавиме со просеци кои во голем клуб само замена може да бидат.
ПС мислам дека и доста повреди влече.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
594
Поени од реакции
1.444
Дојде на 1-ви Фебруари, и во Март го заредија повреди. Изигра 11 утакмици, 8 пропушти. 29 години а треба да игра во ПЛ. Ако нешто научивме од Касемиро, тоа е да бегаме подалеку од потпишување на играчи над 26 години.
Мислев согласно минутажата која ја одигра, беше сосема ок. Е сега Јунајтед и повреди е доста дискутабилна тема. Ако гледаме од тој аспект, не постои играч кој дојде во последно а не зареди повреди.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
253
Поени од реакции
338
Дојде на 1-ви Фебруари, и во Март го заредија повреди. Изигра 11 утакмици, 8 пропушти. 29 години а треба да игра во ПЛ. Ако нешто научивме од Касемиро, тоа е да бегаме подалеку од потпишување на играчи над 26 години.
Сакам да го кажеш твојот став за Класемиро ако сакаш те молам. Кај згреши тој и што е проблемот. Ама да го земеш сеопфатно уште првата сезона , елаборирај и карактер и се.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.911
Поени од реакции
7.466
Сакам да го кажеш твојот став за Класемиро ако сакаш те молам. Кај згреши тој и што е проблемот. Ама да го земеш сеопфатно уште првата сезона , елаборирај и карактер и се.
Не е дека згрешил он. Проблем е дека неможе да го издржи темпото на лигата, лани беше надобар везњак во тимот оваа година направи многу грешки.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.677
Поени од реакции
63.047
Сакам да го кажеш твојот став за Класемиро ако сакаш те молам. Кај згреши тој и што е проблемот. Ама да го земеш сеопфатно уште првата сезона , елаборирај и карактер и се.
Mojoт став е дека клубот треба да купува млади играчи, во подем. Касемиро лани одлично си ја заврши работата, НО, годинава, а и наредните 3, ке имаш играч кој нема да може да игра на високо ниво, затоа што играње на високо ниво 10 години во Реал си го прави своето на телото.

Практично, дадовме 60 милиони фунти за играч кој има 30 години, му дадовме договор на 5 години, и го направивме трет најплатен играч во ПЛ, откако практично му ја дуплиравме платата што ја земаше во Реал. Клубот не учи од грешките што ги прават со стариве фудбалери. Сити во последните 5 преодни рока има купено 1 играч над 27 години, Ковачиќ, кој и не е стартер, и донесе двајца голмани на фри трансфер.

Јунајтед од друга страна, во последните 5 години, играчи над 27 години:
  • Роналдо - 36
  • Eванс - 35
  • Кавани - 33
  • Касемиро - 30
  • Ериксен - 30
  • Варан - 28
  • Телес - 27
Тука не ги спомнувам позајмиците на Сабитцер, Дубравка, Вегхорст, Игало итн.

Не можеш да градиш тим околу Касемиро, затоа што за година две ке му падне газот, како и на сите што ке надминат 31 во ПЛ. Ретко кој може да се носи со тоа темпо по 30 години, затоа што се случува кај многу играчи да пропаднат во една сезона. Сити го купи Родри 2019-та, и веќе 5 години гради тим околу него, и ке извади уште 3-4 сезони од него сигурно. Нешто што е лудост да се обидеш да го правиш со играч со 30 години.

Среќа кај Касемиро е што најверојатно ке има кој да го собере од Саудиска.

Jeр потпишување на играчи е за пички :D :D

 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2020
Мислења
736
Поени од реакции
971
Клубов или нови паразитни жедни назначи за главни лица или стварно ќе го опраат клубов. Ај време е да се шпекулираат имиња што треба да играат на терен. :)
 
Член од
13 август 2023
Мислења
594
Поени од реакции
1.444
Aко имате време, имате епизода на Оверлап со Швајнштајгер. Не се нормални од управата како имаат третирано играчи. Срам ме фаќа од претходното раководство.

Тој секторот Head of medicine ќе треба салам реконструкција.
За Head of recruitment есно време се споменуваше спортскиот од Палас.
Добро е што Флечер останува, има доста позитивни критики за него.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.911
Поени од реакции
7.466
Aко имате време, имате епизода на Оверлап со Швајнштајгер. Не се нормални од управата како имаат третирано играчи. Срам ме фаќа од претходното раководство.

Кога најголемите легенди на клубот ги изритаа како кучиња, што има да те чуди за дошљак ко Швајштајгер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom