Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.638
Поени од реакции
62.874
Абе јасно тоа али што фајде кога е цреп.
Иначе се повеќе ме загрижува што планираат менаџери со различни фудбалски филозофии.
Не верувам дека има одлука за тоа кои 3-ца ке се во најтесен круг сеуште. Огден одамна пишува на стара слава, и нема инсајдерско инфо како порано. Дури и овој Мапетиерс што имаше бајаги добри информации околу превземањето од Инеос, не знаеше за Барада, а за Фридман самиот себе се негира.

 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
56
Поени од реакции
111
Под итно да го донесат Де Зерби дур можат нашиве. De Zerbi ball ќе руши рекорди на Олд Трафорд :uzi:

 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.828
Поени од реакции
7.412
Под итно да го донесат Де Зерби дур можат нашиве. De Zerbi ball ќе руши рекорди на Олд Трафорд :uzi:

Зашто само он нека ги доведат и Саутгејт и Потер, сите ќе се менуваат на недела и ќе си менуваат тактика. Играчите ќе се адаптираат многу полесно така. :pos:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.406
Поени од реакции
21.997
Само Флик или Нагелсман, све друго е за во канта .. Мисла дека инеос намерно пласира вакви информации за Потер, ДеЗерби или овој Саутгејт да видат како ќе реагира фан базата.. Јас дефинитивно сум против овие дебили.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.828
Поени од реакции
7.412

Хојланд исто играч на месецот.

Има и апдејт за повредите.
Ten Hag: “Rashford and Evans are both fit to be in squad against Everton”.

“Højlund, Maguire and Wan-Bissaka will back for Liverpool”.

“Mason Mount, back after international break”.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.828
Поени од реакции
7.412
Само и овој случај би го прифатил Оле назад, у пакет со Кин и да може да тепа. Не менувам игра= ќутек, не трча доволно=ќутек, не додава и дрибла=ќутек, изиграва балерина= дупли ќутек. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.638
Поени од реакции
62.874
Koj се мисли дали да иде на Олд Трафорд, наредната година веројатно ке е последна.

 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.638
Поени од реакции
62.874
Ќе го рушат, и на истото место ќе го градат од нула?
И двете опции се во игра, ама ми делува дека ке е на друго место, во непосредна близина на сегашниот стадион, како што постирал Данте. Јунајтед ја поседува целата област околу стадионот. Овој начин ке им дозволи и понатака да играат на Олд Трафорд, и штом ке се комплетира новиот, да го срушат стариот, за да ослободат место за други згради, или за други потреби. Со сегашниот стадиот имаат проблем, под една од трибините, поминува железничка пруга, која никако не може да ја дислоцираат. Затоа и сите други трибини успеаа да ги надградат, освен таа, каде што се клупите.

Не знам само зошто Гери Невил е вклучен, неговиот хотел е веднаш до Олд Трафорд, буквално на 50 метри. Не знам како нема да има конфликт на интерес тука, ако мора да се премести стадионот. Сега кога одиш накај Олд Трафорд, мора да поминеш покрај неговиот хотел, идеално е позициониран.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.710
Поени од реакции
5.356

еве ја замената за Бруно

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.638
Поени од реакции
62.874
:pos:

Aуу, какви презимиња имаат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.828
Поени од реакции
7.412
Аматеризам до трт, зошто се оставија без лев бек.:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom