Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.704
Поени од реакции
2.347
Шанса нема Саутгејт или Нагелсман рецимо да бидат назначени за менаџери. Летово европско има, сигурно нема во јуни да напуштат репрезентација само за да дојдат кај нас. А да решат после европско, ќе биде веќе доцна.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.829
Поени од реакции
7.412
Шанса нема Саутгејт или Нагелсман рецимо да бидат назначени за менаџери. Летово европско има, сигурно нема во јуни да напуштат репрезентација само за да дојдат кај нас. А да решат после европско, ќе биде веќе доцна.
Се сеќаваш на Ван Гал така. :D
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Пак ќе ви речам, не гледам некој менаџер кој ми прави ќеф да го донесат. Нема некој избор. А може да се трефне нешто и на среќа.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.829
Поени од реакции
7.412
Пак ќе ви речам, не гледам некој менаџер кој ми прави ќеф да го донесат. Нема некој избор. А може да се трефне нешто и на среќа.
Абе и ја не би го менувал пред да се изритаат некои играчи, но што сакаме ние фановите незначи дека и ИНЕОС ќе го сака истото.

Ваљда ИНЕОС се свесни грешките од минатото...
Може па и немора бит. :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.512
Поени од реакции
6.153
Пак ќе ви речам, не гледам некој менаџер кој ми прави ќеф да го донесат. Нема некој избор. А може да се трефне нешто и на среќа.
Флик, Зидан, Алонсо... но шансите за овие се 0.1%.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
249
Поени од реакции
337
Ех нема шанси, ваква гарнитура со директори со свашта,мора да може да убеди некој од овие три па и Дон Карло може. Јас до душа официјално не видов ни за Барада ни за Ашворт ама треба да можат да средат нешто.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.457
Поени од реакции
42.745
Ех нема шанси, ваква гарнитура со директори со свашта,мора да може да убеди некој од овие три па и Дон Карло може. Јас до душа официјално не видов ни за Барада ни за Ашворт ама треба да можат да средат нешто.
Берада е официјално.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.638
Поени од реакции
62.877
Флик, Зидан, Алонсо... но шансите за овие се 0.1%.
Небитно, и да не го договорат Алонсо, Јунајтед мора да се обиде да го донесе, барем да покаже на светот дека има амбиција да се врати на врвот.

Седејки по страна со скрстени раце, дур мислат дека одредени тренери се надвор од нивна лига праќа многу лоша слика за клубот.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.512
Поени од реакции
6.153
Небитно, и да не го договорат Алонсо, Јунајтед мора да се обиде да го донесе, барем да покаже на светот дека има амбиција да се врати на врвот.

Седејки по страна со скрстени раце, дур мислат дека одредени тренери се надвор од нивна лига праќа многу лоша слика за клубот.
Алонсо ради поврзаноста со Ливерпул(ок знам и Безби играл за Ливерпул но други времиња биле тоа) и пред се што токму Ливерпул и Баерн бараат тренер не ни остава шанса. Нека пробат но џабе ќе губат време.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
249
Поени од реакции
337
Што видоа кај Саутгејт и ка Потер појма неам, гледам лиферуваат со имиња а нема ддеманд,нешто како да се крчкаа
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.638
Поени од реакции
62.877
Што видоа кај Саутгејт и ка Потер појма неам, гледам лиферуваат со имиња а нема ддеманд,нешто како да се крчкаа
Aшфорт има соработувано и со двајцата. Со Потер во Брајтон, и со Саутгејт, каде што го има поставено целосна структура околу репрезентацијата.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.829
Поени од реакции
7.412
Aшфорт има соработувано и со двајцата. Со Потер во Брајтон, и со Саутгејт, каде што го има поставено целосна структура околу репрезентацијата.
Абе јасно тоа али што фајде кога е цреп.
Иначе се повеќе ме загрижува што планираат менаџери со различни фудбалски филозофии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom