Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.995
Поени од реакции
7.526
Има како нема еве Касиседо , може е подефанзивно отиентиран ама ќе може да ротира и со Ериксен и со Касемиро. Или Габри Вега од Селта или Кудус од Ајакс ако сакаш повеќе офанзивен играч.
За Касиседо над 70 ќе бараат плус ќе треба да се наддаваме со Челзи.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.756
Поени од реакции
63.246
Има како нема еве Касиседо , може е подефанзивно отиентиран ама ќе може да ротира и со Ериксен и со Касемиро. Или Габри Вега од Селта или Кудус од Ајакс ако сакаш повеќе офанзивен играч.
Ке идат пак по Маунт, ке видиш. Ги разбирам до некаде Челси со инаетот. Маунт им е дете од академијата, потенцијален иден капитен, па сакаат да играат hard ball, да не биде пред фановите дека туку така го продале.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Ке идат пак по Маунт, ке видиш. Ги разбирам до некаде Челси со инаетот. Маунт им е дете од академијата, потенцијален иден капитен, па сакаат да играат hard ball, да не биде пред фановите дека туку така го продале.
Па јас сум прилично сигурен дека ќе прифатат 58+7 или нешто слично да платат ама испаѓа џабе губеле време со понудите.
Автоматски споено мислење:

За Касиседо над 70 ќе бараат плус ќе треба да се наддаваме со Челзи.
Подобро 70 за Каиседо од колку 65 за Маунт кој има уште една сезона договор. Ако дадеме за Маунт 65 овој Леви 150 ќе бара за Кејн :D .
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.995
Поени од реакции
7.526
Па јас сум прилично сигурен дека ќе прифатат 58+7 или нешто слично да платат ама испаѓа џабе губеле време со понудите.
Автоматски споено мислење:


Подобро 70 за Каиседо од колку 65 за Маунт кој има уште една сезона договор. Ако дадеме за Маунт 65 овој Леви 150 ќе бара за Кејн :D .
Па толку и бара за Кејн да беше помалку ќе се пазареа. :D
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.660
Поени од реакции
9.247
Медисон за 50м и Маунт следно лето бесплатно.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.525
Поени од реакции
6.178
Медисон за 50м и Маунт следно лето бесплатно.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Сигурно Маунт нас ќе не чека. Се може да се случи до следно лето. Колку што видов разликата е 5-6 милиони меѓу сумата што ја нудиме и сумата што ја бараат Челзи. Мислам дека ќе се договорат на крај.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.010
Поени од реакции
10.701
Сигурно Маунт нас ќе не чека. Се може да се случи до следно лето. Колку што видов разликата е 5-6 милиони меѓу сумата што ја нудиме и сумата што ја бараат Челзи. Мислам дека ќе се договорат на крај.
Големо чудо ако не не чека божем за Кејн се работи
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.756
Поени од реакции
63.246
Медисон за 50м и Маунт следно лето бесплатно.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Би тргнал по Каиседо, да бидам искрен, доколку нашиве сакаат да им го спопикаат на Челси. Ем ке им го соберат главниот трансфер, ем Маунт за без пари. Знам дека е нешто поразличен профил, ама ке имаме и евентуален бек ап и за Касемиро по потреба. И не е работата за неколку милиони, работата е до принцип. Јунајтед им достави и повеќе од фер понуда за играч кој цела година нема играно саглам фудбал, не потпишува нов договор, и сака трансфер. Челси платија 47 милиони фунти за Стерлинг, со 1 година до крај на договор, за сега да бараат 20 милиони повеќе за играч во иста ситуација. Да го изгубат на фри многу повеќе ке ги погоди Челси, зашто homegrown играчи чистат многу повеќе простор во поглед на ФФП, за разлика од сите што ги продадоа до сега. Проблемот е што нас очајно ни фалат играчи, и не сме во ситуација како Сити, каде и да не земат играч за повеќе пари, нема да ги погоди, и заради тоа сметам дека ке дадат уште некој милион плус.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.525
Поени од реакции
6.178
Би тргнал по Каиседо, да бидам искрен, доколку нашиве сакаат да им го спопикаат на Челси. Ем ке им го соберат главниот трансфер, ем Маунт за без пари. Знам дека е нешто поразличен профил, ама ке имаме и евентуален бек ап и за Касемиро по потреба. И не е работата за неколку милиони, работата е до принцип. Јунајтед им достави и повеќе од фер понуда за играч кој цела година нема играно саглам фудбал, не потпишува нов договор, и сака трансфер. Челси платија 47 милиони фунти за Стерлинг, со 1 година до крај на договор, за сега да бараат 20 милиони повеќе за играч во иста ситуација. Да го изгубат на фри многу повеќе ке ги погоди Челси, зашто homegrown играчи чистат многу повеќе простор во поглед на ФФП, за разлика од сите што ги продадоа до сега. Проблемот е што нас очајно ни фалат играчи, и не сме во ситуација како Сити, каде и да не земат играч за повеќе пари, нема да ги погоди, и заради тоа сметам дека ке дадат уште некој милион плус.
Така е, не сме во ситуација да покажуваме сила, додека не го средиме тимот ќе си плајќаме "United tax". Ете за Каиседо кој викат е план Б бараат 85 милиони фунти.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808

@Gose007 :D


Почнаа да користат мозок ретардиве од клубот.

Ме послушаа од клубот браво :D . Каиседо би чинел околу 80 милиони ама има подолг договор од Маунт. Можеби е тактика од нашите демек ќе разгледуваат други опциии за да извршат притисок на Челзи зошто Маунт кажал нема да го продолжи договорот и да прифатат на крај 55 милиони.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.756
Поени од реакции
63.246
Ха, не е можно...


Така е, не сме во ситуација да покажуваме сила, додека не го средиме тимот ќе си плајќаме "United tax". Ете за Каиседо кој викат е план Б бараат 85 милиони фунти.
Таа си беше цената уште во Јануари.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Би тргнал по Каиседо, да бидам искрен, доколку нашиве сакаат да им го спопикаат на Челси. Ем ке им го соберат главниот трансфер, ем Маунт за без пари. Знам дека е нешто поразличен профил, ама ке имаме и евентуален бек ап и за Касемиро по потреба. И не е работата за неколку милиони, работата е до принцип. Јунајтед им достави и повеќе од фер понуда за играч кој цела година нема играно саглам фудбал, не потпишува нов договор, и сака трансфер. Челси платија 47 милиони фунти за Стерлинг, со 1 година до крај на договор, за сега да бараат 20 милиони повеќе за играч во иста ситуација. Да го изгубат на фри многу повеќе ке ги погоди Челси, зашто homegrown играчи чистат многу повеќе простор во поглед на ФФП, за разлика од сите што ги продадоа до сега. Проблемот е што нас очајно ни фалат играчи, и не сме во ситуација како Сити, каде и да не земат играч за повеќе пари, нема да ги погоди, и заради тоа сметам дека ке дадат уште некој милион плус.
Борба на брифинзи деновиве. Вчера Челзи, денес вие. Вашиот е понапреден со оглед на заканата со Каиседо. Овде ништо не е завршено, убеден сум. Дотолку повеќе што Маунт и Каиседо се сосема поинакви играчи.

Што се однесува до мене понудава на Јунајтед е сосема коректна. Да сум на место на Челзи би ја прифатил. Ризиков некако мислам дека е втемелен на нешто кое не го знаеме и ние. А поврзано е со постоечкиот договор на Маунт. Дали некоја автоматска екстензија, клаузула, Бог знае. Не верувам дека не се свесни за ризикот и заминувањето на Маунт за беспари.
Затоа што ептен вака играат ризично и газат на тенка линија.

Е сега, навистина, Manchester United tax е реалност. Си велат, кога можеа за Антони да дадат 100 милиони, зошто да не извлечеме максимум за Маунт. Репрезентативец, 24 години, од директен ривал, пред него е кариера. Да, точно, на една година до истек, но сепак. Стерлин го плативме 50+, ама Стерлинг е и четири години постар.

На крајот ќе се договорат. Нема назад веќе со Маунт.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.995
Поени од реакции
7.526
Чим се спомна сме
Борба на брифинзи деновиве. Вчера Челзи, денес вие. Вашиот е понапреден со оглед на заканата со Каиседо. Овде ништо не е завршено, убеден сум. Дотолку повеќе што Маунт и Каиседо се сосема поинакви играчи.

Што се однесува до мене понудава на Јунајтед е сосема коректна. Да сум на место на Челзи би ја прифатил. Е сега, ризиков мислам дека е втемелен на нешто кое не го знаеме и ние. А поврзано е со постоечкиот договор на Маунт. Дали некоја автоматска екстензија, клаузула, Бог знае. Не верувам дека не се свесни за ризикот и заминувањето на Маунт за беспари.
Затоа што ептен вака играат ризично и газат на тенка линија.

Е сега, навистина, Manchester United tax е реалност. Си велат, кога можеа за Антони да дадат 100 милиони, зошто да не извлечеме максимум за Маунт. Репрезентативец, 24 години, од директен ривал, пред него е кариера. Да, точно, на една година до истек, но сепак. Стерлин го плативме 50+, ама Стерлинг е и четири години постар.

На крајот ќе се договорат. Нема назад веќе со Маунт.
Ни треба замена за Каземиро така да реален е интересот за Каиседо и во дерби натпреварите повеќе ни одговара он.
Така да мило ми е што не наседнаа за Маунт ќе си го земеме гратс.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Чим се спомна сме

Ни треба замена за Каземиро така да реален е интересот за Каиседо и во дерби натпреварите повеќе ни одговара он.
Така да мило ми е што не наседнаа за Маунт ќе си го земеме гратс.
Не сум сигурен дека ситуацијата со Маунт ќе биде идентична идното лето. Во секој случај, постои голема можност Челзи да остане со празни раце, секако. И без Каиседо и без Маунт. Е тогаш ќе биде смешно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom