Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.853
Поени од реакции
63.602

Велат дека Вест Хем би прифатиле играчи плус кеш во вредност од околу 120 милиони. Нека искористат некои од овие што ни се за истовар негде, Мегваер, Марсијал плус кеш, нека не дремат.
Е сега па и ти. Тоа има премногу смисла, а ние не сме баш познати по тоа. Шала на страна, не гледам каде би влегол Рајс во тимов во стартна постава, зашто Касемиро игра на таа негова позиција, а Тен Хаг сака да игра со двајца играчи од средина со напаѓачки карактеристики, а Рајс не е таков профил на играч.

Арсенал одат по него само заради тоа што сакаат Парти да го продадат.
 
Член од
11 јуни 2023
Мислења
90
Поени од реакции
285
Е сега па и ти. Тоа има премногу смисла, а ние не сме баш познати по тоа. Шала на страна, не гледам каде би влегол Рајс во тимов во стартна постава, зашто Касемиро игра на таа негова позиција, а Тен Хаг сака да игра со двајца играчи од средина со напаѓачки карактеристики, а Рајс не е таков профил на играч.

Арсенал одат по него само заради тоа што сакаат Парти да го продадат.
Во појаки утакмици и ЛШ би било полн погодок средината да е Рајс - Каземиро. Во секој случај видовме оваа сезона дека Каземиро може слободно да оди и понапред и дека и тоа како поседува квалитети и офанзивно. А и Рајс не е некој играч кој е тапа офанзивно. Има комбинации, камо да го донесат некако...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.533
Поени од реакции
6.184
Какви се бре овие суми? Дури 80 милиони за Рамос? Подобро нека дадат 200 за Кејн, без разлика што Леви бара 100-120.
Па тоа е реалноста веќе со години. Кога станува збор за напаѓач со добра сезона позади него(20-30) гола па макар и во португалска лига. Ете на пример Наполи пред неколку години искешира 70-80 милиони за Осимен од француско првенство. Ливерпул лани за Нуњез исто. Помеѓу Рамош, Хојлунд и Муани дефинитивно сум за Рамош. Штета Тони изеде казна, би го земал пред овие.
 
Член од
11 јуни 2023
Мислења
90
Поени од реакции
285
Па тоа е реалноста веќе со години. Кога станува збор за напаѓач со добра сезона позади него(20-30) гола па макар и во португалска лига. Ете на пример Наполи пред неколку години искешира 70-80 милиони за Осимен од француско првенство. Ливерпул лани за Нуњез исто. Помеѓу Рамош, Хојлунд и Муани дефинитивно сум за Рамош. Штета Тони изеде казна, би го земал пред овие.
Јас би одел со Хојлунд доколку е достапен за 40, максимум 50. Ако станува збир за 60-70 милиони тогаш дефинитивно вреди да се проба Рамос. Стави на тоа дека португалците се флексибилни во однос на исплати на оштети, па тоа може да се изведе со неколкукратна исплата плус бонуси и слично.

Ма да денес прочитав дека ќе пробаат да го искористат Амад да го испратат на позајмица како дел пд дилот за Хојлунд.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.533
Поени од реакции
6.184
Јас би одел со Хојлунд доколку е достапен за 40, максимум 50. Ако станува збир за 60-70 милиони тогаш дефинитивно вреди да се проба Рамос. Стави на тоа дека португалците се флексибилни во однос на исплати на оштети, па тоа може да се изведе со неколкукратна исплата плус бонуси и слично.

Ма да денес прочитав дека ќе пробаат да го искористат Амад да го испратат на позајмица како дел пд дилот за Хојлунд.
Што знам, мене овој Хојлунд не ме импресионирал. Даде 3 или 4 гола за Данска на еден меч и имам впечаток дека од тој меч направија ексклузива. Додуша толку го имам и гледано, единствено од видеа.

Амад имаше одлична сезона и се надевам некако ќе го инфилтрираат во составот, барем за резерва. Еланга си оди, Пелистри не ме воодушеви така да може и тој да се пакува. Би го додал овде и Санчо. Покрај Рашфорд, Гарначо и Ентони(и можеби Гринвуд) фали уште еден играч а нема да се пазари крило сигурно така да треба да добие шанса Амад.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Жива катастрофа шо се случува со клубот, сеир на Челзи фаќавме 4 играчи ќе продадат во Саудиска, нашите не се атрактивни за нив, нема разврска за клубот, (уште ми е глупо шо се напалив демек Катар не купиле) нашите трансфер мети конкурентите ги капарисаа ние ништо, ова многу лесно може да биде најлош трансфер рок и најлоша сезона, оти Челзи и Пул нема да ни дадат шанса и оваа година.
Автоматски споено мислење:

Што знам, мене овој Хојлунд не ме импресионирал. Даде 3 или 4 гола за Данска на еден меч и имам впечаток дека од тој меч направија ексклузива. Додуша толку го имам и гледано, единствено од видеа.

Амад имаше одлична сезона и се надевам некако ќе го инфилтрираат во составот, барем за резерва. Еланга си оди, Пелистри не ме воодушеви така да може и тој да се пакува. Би го додал овде и Санчо. Покрај Рашфорд, Гарначо и Ентони(и можеби Гринвуд) фали уште еден играч а нема да се пазари крило сигурно така да треба да добие шанса Амад.
Се согласувам за Хојлунд, може ќе е најдобар на сите времиња некогаш ама ако тоа значи дека треба да се чека 3-4сезони да се разигра, а јас не очекувам 30гола од него уште од старт тогаш сум категоричен и НЕ за него како главен напаѓач. Доста беше со таленти шо ќе ги развиваме и таман ќе врзат некоја добра утакмица се повредуваат или некоја афера ги стрефува и пак од почеток, ни треба нас искусен голгетер, изграден фудбалер и барем 20 до 25 голови.
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
За 45 милиони фунти нека не се мислат веднаш нека го земат Онана.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.328
Поени од реакции
6.850
Само Јунајтед се замара со продужување договори кога ќе дојде трансфер период, додека секој нормален клуб тоа го завршува уште дур трае сезоната. Ама јеби га кога маркетингот е побитен од спортскиот успех, ќе продужуваат договори у лето, као демек еве работиме, пошто не можат трансфери да реализираат ко сите нормални. А овој трансфер период уште поумрен ќе биде од вообичаеното, пошто вампирине еврејски се влечкаат со продажбата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.853
Поени од реакции
63.602
Нека зема, заслужи, оваа сезона ја изнесе цела на грб.
Па не баш. До пред Светското беше просечен, па изигра 2 месеци на ниво на прајм Ван Нистелрој, па потоа пак стариот Рашфорд. Тони од Брентфорд има повеќе голови од него. Затоа и ке се купува напаѓач, премногу неконстантен.

Патем, заслужено продолжен договорот. Висината на платата, има среќа што е Mr. Manchester United во тимов. Се над 200-250к му е бонус.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Изгледа клубот сака нов голман и не го гледат Де Геа како прв голман за наредна сезона.
 
Член од
11 јуни 2023
Мислења
90
Поени од реакции
285
Па не баш. До пред Светското беше просечен, па изигра 2 месеци на ниво на прајм Ван Нистелрој, па потоа пак стариот Рашфорд. Тони од Брентфорд има повеќе голови од него. Затоа и ке се купува напаѓач, премногу неконстантен.

Патем, заслужено продолжен договорот. Висината на платата, има среќа што е Mr. Manchester United во тимов. Се над 200-250к му е бонус.
Уште на почетокот на сезоната фати ритам, после СП експлодира. Последните месец, месец и пол играше и недозалечен од повреди. Сепак, не е шпиц туку крило и имаше одлични бројки иако беше форсиран на шпиц на добар дел од утакмиците. Како и да е ќе беше брука Рашфорд да заиграш за друг клуб освен Јунајтед.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.747
Поени од реакции
6.689
Ајде брате Мегваер, еден автогол и еден пенал се чека од тебе :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom