Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Не заебавајте, околу 80-та минута и двата тренери направија измени како резултатот би останал 0-0. Згуснаа среден ред за сметка на напаѓачи. Знаев дека по 1-1 ке се засецка играта, за нерешено и да остане.

Сте пишале повеќето, Санчо ужасен денес, и да имавме поенергичен играч на негово место, ке капитализиравме нешто со онаа надмоќност пред да влезе Ковачиќ.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Не знам што се случи со Варан, многу ми е криво, постојано го сечат повреди и тоа без никаков контакт. Уште три утакмици имаме ПЛ до паузата, го имаме Линделоф, се враќа и Мегваер. Си велам ќе издржат со Вест Хем, Вила и Фулам, а редно е и нападот да помогне и реши некоја утакмица, преку таквото веќе со промашување чисти шанси и килави победи кога може да даваме 3+ голови секоја.

И нека работат на десната нога на Антони, малце од малце да ја подобри ќе биди дупло подобар играч. Онаа на крајот од првото ја видов во гол, не знам како успеа да ја промаши.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
П.С. За прв пат можам да кажам дека ми се повраќа од ова што го слушам денес од Кин, земал го брани Роналдо, а го критикува Тен Хаг. Не е реално ова.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Се губи Кин. Дури и Гери го нападна во студио. Слепа лојалност по секоја мера, дури и кога мора да испаднеш глуп.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Пред година-две некаде Кин и Карагер бираа комбиниран тим од Јунајтед 1999 и Ливерпул што освои ПЛ и ЛШ последниве неколку сезони и Кин буквално го одбра цел тим на Јунајтед со објаснување "тој ми бил соиграч, мора да го земам пред некој рандом фудбалер на Ливерпул".

Тука го имате објаснувањето со изјавите за Роналдо и претходно Солскјер.

Еве ја дебатата со Невил што ја спомнува видук погоре:

 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Кин си влече за неговите блиски никогаш не го нападна Оле а човекот правеше круциални грешки.
Кин ми е еден од поомилените ликови од Јунајтед, ама да го браниш Роналдо после она, ми е крајно ненормално. А кога ќе се сетам ѓуптинот го напаѓаше за се и сешто.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Пред година-две некаде Кин и Карагер бираа комбиниран тим од Јунајтед 1999 и Ливерпул што освои ПЛ и ЛШ последниве неколку сезони и Кин буквално го одбра цел тим на Јунајтед со објаснување "тој ми бил соиграч, мора да го земам пред некој рандом фудбалер на Ливерпул".

Тука го имате објаснувањето со изјавите за Роналдо и претходно Солскјер.

Еве ја дебатата со Невил што ја спомнува видук погоре:

Батсли Роналдо неможам никого да бранам некого кој оди против клуб.
Али за составот сум со Кин. :D
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863
Требаше да победиме вчера, во прво ги издоминираа ама не дадоа гол. Знаев дека една шанса на Челси ќе им донесе победа. Во второ они презедоа иницијатива и се смени ситуацијата. Тоа со пеналот беше шлаг, а црешата беше голот на Каземиро. На крај сите среќни со бод, јакиот курац. Се на се имаа можност за победа но не ја искористија. Санчо беше превара, добро што го извади. Фред и Скот се братчиња дебилчиња, толку им е капацитетот. Треба да бараат алтернатива за Варaн, Реал ни даде балерина со стаклени нозе - он е класа, ама му треба ремонт башка +30 е. Ако го стави Мегваер пак нема да можам да ги гледам.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
Да поентиравме од можностите во прво полувреме го добивавме мечот. Челзи не одигра ништо конкретно, а со примен гол мислам дека тотално ќе се изгубеа дефанзивно.

Еланга требаше место Санчо. Фалеше енергија и брзина по таа страна. Санчо солидно ја почна сезоната, ама доста е неконстантен. Мора да се купува шпиц кој има добра завршница кој му одговара на системот на Тен Хаг и Рашфорд може да се префрли лево.

Ги поминавме сите тешки натпревари во првата полусезона, мислам дека е време да врзиме победи во натпреварите каде сме фаворити и да се залепиме добро во топ4 местата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom