Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
Не се копчињава толкав проблем, колку јакава што дава vibe од некој си афрички tribe. Но со оглед колку црнци имаме во тимов, ништо чудо играчиве да си го одбрале. Манчестеркава ДНК изгледа потекнува од Африка:D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.690
Поени од реакции
7.273
Нимаше и добри и адидас ама повеќе беа флоп.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
719
Поени од реакции
939
Манчестер Јунајтед може да послужи за пример, како не треба да се раководи со гигант. Едвај ги чекам моментите кога че почнат да им се намалуваат финансиите, а че биди за некоја година. :D
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Манчестер Јунајтед може да послужи за пример, како не треба да се раководи со гигант. Едвај ги чекам моментите кога че почнат да им се намалуваат финансиите, а че биди за некоја година. :D
Некои тоа го велат и чекаат уште од 2014.
Уште 20 години да не освојат никаков трофеј, повторно Јунајтед ќе биде во топ 5 највредни клубови во светот и повторно ќе се слеваат еден куп пари од спонзори.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.690
Поени од реакции
7.273
Некои тоа го велат и чекаат уште од 2014.
Уште 20 години да не освојат никаков трофеј, повторно Јунајтед ќе биде во топ 5 највредни клубови во светот и повторно ќе се слеваат еден куп пари од спонзори.
Ќе стивнат спонзорите без фудбалски успех.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Ќе стивнат спонзорите без фудбалски успех.
Ете гледаме колку стивнаа. Работата е во брендот, плус се наоѓаме во Англија. Никогаш Јунајтед нема да се соочи со финансиски проблем, тоа е сигурно.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
719
Поени од реакции
939
Јас еве се чудам како можи да навива некој за толку неатрактивен тим, пример во мкд, јас со години неам видено детенце да речи еј јас сум за јунајтед. :D
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Јас еве се чудам како можи да навива некој за толку неатрактивен тим, пример во мкд, јас со години неам видено детенце да речи еј јас сум за јунајтед. :D
Фан базата е одамна преселена во Азија. Европа уште диносауруси ко нас. Незнам во Америка како стои клубот.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.690
Поени од реакции
7.273
Фан базата е одамна преселена во Азија. Европа уште диносауруси ко нас. Незнам во Америка како стои клубот.
Ливерпул доминира таму од англиските.
Автоматски споено мислење:



:zloo:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom