Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Ќе освои, за најголема атракција покрај аут линија и однесување на човек кој има смешано кокаин со хероин одеднаш.
Може е смешен може изиграва мајмун ама он испорачува титули а мене како фан ми е најбитно тоа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Хе хе, он пола од овие ќе ги набрка. Без Видал он титула не видува!
Инаку зезанција настрана, фали некој да им спука на овие наши умислени. Да расшутира у соблекувална и да ги одере од тренинг и казнување.
Зезанција на страна ни јас не го сакам Перикле ама подобар ке е од Оле сигурно ама ти викаш Оле ги погаѓал трансферите иако не би се согласил баш е сеа муабетот е и Вудвард носеше спонзори и праеше брдо пари ама џабе нели?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Оле ги погаѓал трансферите иако не би се согласил баш е сеа муабетот

Sent from my iPhone using Tapatalk
Пример? ДВБ не е негов трансфер, друго нешто?
Инаку нема врска со нашава дискусија тука, да прашам: десно крило кога ќе купиме?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Очекувано тежок меч денес и ептен битна победа на гости!

Искрено мило ми е и за Де Геа и за Лингард дури. Првиот изгуби место во прв тим од просечен голман, во финалето ЛЕ освен што не фати 11 пенали, го утна и решавачкиот пенал, го преседе цело ЕП на клупа и ќејф ми е што конечно самодовербата му оди во нагорна линија, а со тоа и перформансите на терен.

Лингард пак, имаше несреќна ситуација против Јанг Бојс, која им се случувала и на најдобрите, а го изеде од сите буквално, иако според мене кривицата за тој пораз лежи само и само кај тренерот. Одговори одлично, со класа голче во 90та минута за победа. Де Геа ќе му ја земе славата за жал, ама секоја чест за голот.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Пример? ДВБ не е негов трансфер, друго нешто?
Инаку нема врска со нашава дискусија тука, да прашам: десно крило кога ќе купиме?
ако така гледаме ни Рони, Бисака и Бруно не се негови трансфери


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
ако така гледаме ни Рони, Бисака и Бруно не се негови трансфери


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не бе, на Величе Шумуликоски се.
Имаш читано како се работи на трансферите последните сезони воопшто?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Лингард кога дава гол и за победа не ми прави ич ќејф исто како да не се важи победата. Само јас бе тоа го мислам!
Повеќето исто мислат, ама не сакаат да си ја бараат бељата.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.264
Не бе, на Величе Шумуликоски се.
Имаш читано како се работи на трансферите последните сезони воопшто?
Роналдо воопшто не е планиран и не е трансфер на Оле кога му дочарал Ед на ГЕЈзер колку ќе профитираат тогаш се реализираше.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Роналдо воопшто не е планиран и не е трансфер на Оле кога му дочарал Ед на ГЕЈзер колку ќе профитираат тогаш се реализираше.
тури му пепел он има човек у управата и се знае башка начитан е кај ке го поебеш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
тури му пепел он има човек у управата и се знае башка начитан е кај ке го поебеш


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па види, за разлика од повеќето кои лупаат глупости после секоја утакмица години наназад, како да се на норма, јас знам како функционира еден спортски колектив. И немам човек во управата, туку има доста информации по интернет, па некои наместо да лупаат глупости, можат да пребараат нешто и видат како стојат работите. Гледаш дека често се сложувам со некои кои даваат критики, ама давање критика не е исто што и трескање зелени. Без навреда, ништо лично.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.264
Не ми се допаѓа Оле како менаџер.
Како што реков на крајот од претходната сезона Оле го оставија со 300 дупки во екипата и си заслужи со резултатот.
Оваа сезона пак се оставија дупки во екипата ќе видиме што ќе направи али не верувам дека ќе покаже нешто повеќе од претходната сезона.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Посебно ми е драго што им го брцна Лингард, дека не го купија летово. :D

Добри бевме прво полувреме, со исклучок на поединци. Во второ млако. Оле е проблем но барем не сме 7-8 поени после 5 кола како што навикнавме последните години. :D
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Не ми се допаѓа Оле како менаџер.
Како што реков на крајот од претходната сезона Оле го оставија со 300 дупки во екипата и си заслужи со резултатот.
Оваа сезона пак се оставија дупки во екипата ќе видиме што ќе направи али не верувам дека ќе покаже нешто повеќе од претходната сезона.
Оваа година ќе бидеме претенденти за титула! Колку озбилни, ќе покаже времето, ама дека ќе бидеме 100 бода назад на полусезона, тешко тоа.
Реално управата си тера свој филм, Оле е некој амортизер на ситуацијата. А за да не ти се свиѓа си имаш право, колку што памтам му се сипа одма после првите слаби резултати! Се сеќаваш на мојот заклучок дека си зрел за менаџер во ПЛ? :pos: Е од тогаш сите изедовме по кило сол, а Солскјер е сеуште менаџер и Јунајтед си оди полека напред. Не со тоа темпо што сакаме, ама оди!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom