Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.455
Поени од реакции
20.226
Никој не оспорува дека Погба, Гринвуд и Фернандеш одиграле лошо денес, првите двајца напуштија ради тоа. Бруно ти е играч што може да реши натпревар со еден потег. Сигурно нема Дони да игра место него или мртвиот Марсијал.



Голов е 90% на Матич, он го виде и шупти топка меѓу згуснати редови. Било кој друг, би пуштил пас на страна и би се вртеле како киша око крагујевац.


ПС: Сега Лингард јак ли е ? :D
Лингард е Велбек у заседа, даде гол сега наредни 37 натпревари ќе одмара.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ole dodeka e trener United titula u PL ili LS nema da vidi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Реално Оле нит има искуство од водење голем клуб, уште помалку од освојување на трофеи како ПЛ или ЛШ. Дали ќе освои и јас се сомневам, ама не сум така категоричен. Дека го стегна тимот и дека ги погаѓа засилувањата е факт, а пред фактите и боговите молчат! Треба многу внимателно да се одмери ако му се бара смена. Ако сакаат инстант титула, нека спремаат милијарда и нека го носат Перикле. После ќе го набркаат со алиментација, ама ќе имаме титула за жими мајка!
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Реално Оле нит има искуство од водење голем клуб, уште помалку од освојување на трофеи како ПЛ или ЛШ. Дали ќе освои и јас се сомневам, ама не сум така категоричен. Дека го стагна тимот и дека ги погаѓа засилувањата е факт, а пред фактите и боговите молчат! Треба многу внимателно да се одмери ако му се бара смена. Ако сакаат инстан титула, нека спремаат милијарда и нека го носат Перикле. После ќе го набркаат со алиментација, ама ќе имаме титула за жими мајка!
Доста, жити мајка. Да му ги соберам и цитирам мислењата на некои членови кога брифираа со имиња за менаџери после секој кикс изминатите години, и да им ги презентираме резултати на тие менаџери последната година, ќе треба да си ги избришат профилите и збор да не кажат на тема спорт до крај на животот. Толку од Кајгана и social media експерти.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Реално Оле нит има искуство од водење голем клуб, уште помалку од освојување на трофеи како ПЛ или ЛШ. Дали ќе освои и јас се сомневам, ама не сум така категоричен. Дека го стагна тимот и дека ги погаѓа засилувањата е факт, а пред фактите и боговите молчат! Треба многу внимателно да се одмери ако му се бара смена. Ако сакаат инстант титула, нека спремаат милијарда и нека го носат Перикле. После ќе го набркаат со алиментација, ама ќе имаме титула за жими мајка!
Брат он Кардиф неможеше да го води голем клуб ќе води.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Реално Оле нит има искуство од водење голем клуб, уште помалку од освојување на трофеи како ПЛ или ЛШ.
Нема искуство, а го води клубот светлосно години подобро од тренери со екстремно богат орман со трофеи и богато фудбалско портфолио. :pos:

Ги гаѓал засилувањата :ROFLMAO: Многу ми јако што веќе 3 години му се посреќува на човеков.

Па уште Перикле се спомнува како тренер. Тој човек ти треба, ко дупка у мозок (не е навреда). Таа шуга треба што подалеку од клубов да седи, Жозе Мурињо од Али Експрес.


ПС: Како така бе другар ?
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Не не Конте ако е замената ништо од муабетот. Таков погреб не ни треба, у тоа Бишопс место фиш енф чипс, посни сендвичи од Крин ќе раздаваат.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Нема искуство, а го води клубот светлосно години подобро од тренери со екстремно богат орман со трофеи и богато фудбалско портфолио. :pos:

Ги гаѓал засилувањата :ROFLMAO: Многу ми јако што веќе 3 години му се посреќува на човеков.

Па уште Перикле се спомнува како тренер. Тој човек ти треба, ко дупка у мозок (не е навреда). Таа шуга треба што подалеку од клубов да седи, Жозе Мурињо од Али Експрес.


ПС: Како така бе другар ?
Прочитај го целиот мој пост, не реков ништо поразлично од тоа што ти тука пиша!
Затоа и на батката така му пишав, ако сака инстант титула и растурање на клубот Перикле е човекот!
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
Прочитај го целиот мој пост, не реков ништо поразлично од тоа што ти тука пиша!
Затоа и на батката така му пишав, ако сака инстант титула и растурање на клубот Перикле е човекот!
Кој е Перикле?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Брат он Кардиф неможеше да го води голем клуб ќе води.
Релативна работа!
Толку фалениот Тухел Мајнц го водеше, во Борусија пепел се направија, во ПСЖ се упрска. Не можеш така од Кардиф да носиш суд за Солскјер! Башка мислам дека он и не е менаџер него фронтмен на еден конзорциум од тренери и позадински советници. Така да не е само по него со камења да се фрла, треба да се погледа и поголемата слика.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Реално Оле нит има искуство од водење голем клуб, уште помалку од освојување на трофеи како ПЛ или ЛШ. Дали ќе освои и јас се сомневам, ама не сум така категоричен. Дека го стегна тимот и дека ги погаѓа засилувањата е факт, а пред фактите и боговите молчат! Треба многу внимателно да се одмери ако му се бара смена. Ако сакаат инстант титула, нека спремаат милијарда и нека го носат Перикле. После ќе го набркаат со алиментација, ама ќе имаме титула за жими мајка!
Перикле со овој тим ке освои!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Перикле со овој тим ке освои!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Хе хе, он пола од овие ќе ги набрка. Без Видал он титула не видува!
Инаку зезанција настрана, фали некој да им спука на овие наши умислени. Да расшутира у соблекувална и да ги одере од тренинг и казнување.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Перикле со овој тим ке освои!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ќе освои, за најголема атракција покрај аут линија и однесување на човек кој има смешано кокаин со хероин одеднаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom