Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Дај бе не го тупете више, се израдувал дека тимот за кој навивал дал гол и го навредил противничкиот тим ?!?! Па сите ние го праиме тоа секој ден. Ја секој ден ги пцујам Челзи и Реал.

^ И шо ако не му е Порто еден од омилените клубови, не смее да навива за него ??? Полесен противник би добила Барса ако Порто поминеше, нормално дека ке навива за него.
Тука цел фан клуб навиваше за Ман Сити пред некој месец !
И зашо јавно да не навива. Ај ако не нека се крие дома да глеа фудбал.
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
HTML:
хммм[http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4356:-------4-&catid=2:2009-12-26-20-22-46&Itemid=4/HTML]
до кога ќе не дрибла ФА?!?!?!?? на кој уште начин ќе пробаат да не спречат во тоа да ја освоиме 4тата титула по ред во ПЛ?!?!?!???? Овие закони ппреку прегледани снимки важат само за МУ....беше црвениот на Вермален и тој ја обжали одлуката и не доби +натпревар а сега Видич за еден дуел ненамерен може да добие ДУРИ 3 натпревари[/quote]

Денес беше објавено дека ФА нема да презема никаква акција за тој инцидент, Видиќ нема да биде казнет :smir:
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4356:-------4-&catid=2:2009-12-26-20-22-46&Itemid=4

до кога ќе не дрибла ФА?!?!?!?? на кој уште начин ќе пробаат да не спречат во тоа да ја освоиме 4тата титула по ред во ПЛ?!?!?!???? Овие закони ппреку прегледани снимки важат само за МУ....беше црвениот на Вермален и тој ја обжали одлуката и не доби +натпревар а Федринанд за едно обжалување на неговата игра доби +натпревар........ова е втора дешавка кога играч на МУ ќе биде санкциониран со казна од неколку натпревари и тоа само преку преглед на видео снимка.Само напред нека продолжат со казни за дефанзифците и играчите на МУ
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Дај бе не го тупете више, се израдувал дека тимот за кој навивал дал гол и го навредил противничкиот тим ?!?! Па сите ние го праиме тоа секој ден. Ја секој ден ги пцујам Челзи и Реал.

^ И шо ако не му е Порто еден од омилените клубови, не смее да навива за него ???
Ти ги провоцираш и навредуваш Челзи и Реал ама во твој фан клуб, зошто ако тоа го направиш во нивниот знаеш и сам што ти следува - БАН. Епа собери 2 и 2 сега.

Тоа што го сака Порто е апсолутно негово право и тука никој нема право да му се меша.
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
. . . а и ти да не го тупиш малку, ако си од негова страна, тогаш оди гледај фудбал со него и навивајте за сите тимови, само не за Манчестер - затоа што кој навива за Јунајтед, не прави муабет за други екипи и не се радува за други екипи (One Love One United). :uvo:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
. . . а и ти да не го тупиш малку, ако си од негова страна, тогаш оди гледај фудбал со него и навивајте за сите тимови, само не за Манчестер - затоа што кој навива за Јунајтед, не прави муабет за други екипи и не се радува за други екипи (One Love One United). :uvo:
Ај крај за темава. Може?
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Ај крај за темава. Може?
Може :) Него, шо била работта у Шенклис со Филе? :pos2: (шала)
Оште 20 часа до пресметката, некои предвидувања за составо со кој ќе излезе Ферги? Мислам, се е јасно, сите знааме коо ќее формацијата, само се мислам дали Рафаел ќе играа десен бек и Валенсија и Нани как крила со Парк, Флечер и Керик у средина. Не верувам дека ќе го пуште Гигс од прва минута. ВДС, Невил, Рио, Видич, Евра, Валенсија, Флеч, Керик, Парк, Нани и Руни. :)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
. . . а и ти да не го тупиш малку, ако си од негова страна, тогаш оди гледај фудбал со него и навивајте за сите тимови, само не за Манчестер - затоа што кој навива за Јунајтед, не прави муабет за други екипи и не се радува за други екипи (One Love One United). :uvo:
kako ne be
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ај крај за темава. Може?
Ај уше малце... :)

Ти ги провоцираш и навредуваш Челзи и Реал ама во твој фан клуб, зошто ако тоа го направиш во нивниот знаеш и сам што ти следува - БАН. Епа собери 2 и 2 сега.

Тоа што го сака Порто е апсолутно негово право и тука никој нема право да му се меша.
Работата е што од толку банална ствар, почна да се дебатира од кога он навивал за Лацио, мењал клубови, па и некои колумни негови се извадија, па он везе немал... бла бла... Го навредил клубот за кој навиваш ? ако се осекаш повреден не му иди у емисија и готово...
Омаловажувате човек само заради тоа што не навива за вашиот(нашиот) клуб...
Крај од мене :smir:

. . . а и ти да не го тупиш малку, ако си од негова страна, тогаш оди гледај фудбал со него и навивајте за сите тимови, само не за Манчестер - затоа што кој навива за Јунајтед, не прави муабет за други екипи и не се радува за други екипи (One Love One United). :uvo:
Овој па и на страни не поделил, наши и ваши... болни луѓе....
Ти ке ми кажуваш што треба да праам ако навивам за Јунајтед ?!? :punish:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Ај уше малце... :)
Работата е што од толку банална ствар, почна да се дебатира од кога он навивал за Лацио, мењал клубови, па и некои колумни негови се извадија, па он везе немал... бла бла... Го навредил клубот за кој навиваш ? ако се осекаш повреден не му иди у емисија и готово...
Омаловажувате човек само заради тоа што не навива за вашиот(нашиот) клуб...
Крај од мене :smir:
Јас не сум го навредил него лично и нема да го навредам, само реков дека не се согласувам со некои од неговите ставови, а го почитувам како јавна личност, човек посветен на спортот и му посакувам се најдобро. Од мене никогаш не бил омаловажуван затоа што навива за клуб различен од оној за кој навивам јас. Јас тука пишувам во мое име и за моите постови одговарам лично јас, така да не ги генерализирај постовите на другите членови со моето субјективно мислење.

Крај и од мене :smir:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
eve zosto ne mi se prestojuva povekje na forumot... tokmu poradi vakvi kako tvojot post ... za zal... toa e ona sto sekogas go pisuvam , a koe e kompletno sprotivno na se tvoe napisano... bas mi e zal, no nemam namera vekje so tebe da se zamaram, nitu so takvi komentari kako tvojot... poz... ne stanuva zbor za omraza... hahahahahaha...cepki si :)))
Се надевам дека ќе биде така и ќе не поштедиш од твојте коментари :pipi:

Мене ќе ми биде драго што ниту јас нема да се замарам со тебе... јас ти пишав човечки, без навреди и слично, а ти изиграваш паметен :kesa:

Погледни се во огледало па после викај кој е цепки, или неможеш да се видиш бидејќи ти сметаат шишките... ајде :helou:



Крај и од мене на оваа тема :wink:
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
. . . да да, готово веќе, крај на таа тема. Да се фокусираме на утре - очекувам нешто вака утре да излеземе: ВДС, Гери, Рио, Вида, Евра, Керик, Флечер, Сколс, странично Нани и Парк и напред Руни. Сега незнам кој би бил најидеален за десен бек, ама Гери одигра неколку натпревари во серија и би требало тој да е стартер. Ваков состав би бил најидеален, и со Арсенал и со Милан нагости вака почнавме и супер изигравме . . .
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Ајде ајде денес е големиот ден и е првиот дел од епската пресметка Баерн - Јунајтед. Се надевам дека денес Ферги ќе го игра Рафаел поради брзината на Рибери и Парк ќе биде во прв состав! Glory, glory Man United!

Головите на Тошиќ!:smir:Првиот!:pipi::pipi::pipi:

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom