Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не знам што се бедирате со тоа дека сме имале 8 нерешени, да беа 5 нерешени и 3 порази или па 4 нерешени и 4 порази подобро да не ќе беше? Вака ова нерешени ви мава на психа :icon_lol:
Тешки се овие Бирмингем, се мотивираат страшно против посилни екипи. Нани викате не играл, па не ни е само овој натпревар, може болен бил, играме и на први, мора да се чуваат силите, не е ова Бундес со толкав одмор да се има. Гибсон не играл одамна, не се истурајте на него, заборавате веројатно какви голови има дадено за нас, му требаат игри, и за Андерсон го викавте истото кога си дојде дека е изгубен ама сега се нервирате сите зошто излегува од игра. Ај потсетете ме вчера кој му асистираше на Бербатов за голот?
Ферги знае што прави, кој го вади и кој го става, милион пати ни има докажано тоа (најсвеж пример - Македа), така да сигурно има цел зошто го извади Андо.
Не гледам јас проблеми со тоа што не правеше измени, супер си одеше се`, ќе победевме, не е крив Ферги што е слеп Мејсон. Ама па и стариот гледа дека сезонава полесно ќе биде, дури и не гледате почнува да ги заебава новинариве со месеци со тоа дека нема шанси да сме непобедени до крај за пред некој ден да рече, да да, нема шанси да сме непобедени, ќе не победи некој ама последното коло кога веќе ќе ја осигураме титулата. :toe:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.646
Поени од реакции
10.939
Гибсон не играл одамна, не се истурајте на него, заборавате веројатно какви голови има дадено за нас, му требаат игри, и за Андерсон го викавте истото кога си дојде дека е изгубен ама сега се нервирате сите зошто излегува од игра. Ај потсетете ме вчера кој му асистираше на Бербатов за голот?
Сине, тој волот во 85та минута можеше да ја реши утакмицата...и што ако направи еден комплетен пас од цел натпревар каде трчаше ко мува без глава и не примаше топка од никој, зошто не беше позициониран (глумеше аматер изгледа).
Пази што вика Фостер : At United, if you're playing you are expected to be one of the best players in the world in your position. It's as simple as that.
Така да, тој гибсонот може комотно да си игра за Манчестер на x-box.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ај, ај, ќе видите Гибсон кога ќе сврзе 2-3 утакмици по ред игра ќе се радувате на головите од 25 метра :D Колку што знам во ПЛ првпат е стартер сезонава. A тој Фостерот нека гние, гад, не можеше така да брани и кај нас? Детиште глупо, затоа сакам да земаме посозреани голмани со карактер веќе оформен, ко ВДС и Шмајхел =)
 
A

apidrone

Гостин
Ај, ај, ќе видите Гибсон кога ќе сврзе 2-3 утакмици по ред игра ќе се радувате на головите од 25 метра :D Колку што знам во ПЛ првпат е стартер сезонава. A тој Фостерот нека гние, гад, не можеше така да брани и кај нас? Детиште глупо, затоа сакам да земаме посозреани голмани со карактер веќе оформен, ко ВДС и Шмајхел =)
Ти текнуе со Шити лани (4:3) каков кикс напраи, па Бери го збрца у празен гол... Налет од такви голмани ала Бартез
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Не е крив судијата, доколку прикажевме доминација на терен и да реализиравме повеќе шанси ова со ракава ќе беше п***ин дим.....
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.646
Поени од реакции
10.939
Не е крив судијата, доколку прикажевме доминација на терен и да реализиравме повеќе шанси ова со ракава ќе беше п***ин дим.....
Се слагам со овој муабет...иако читав коментари на нет дека и нерешено е успех кај бирмингем, нели они сите ги тепаат дома...ама мене традиција не ме интересира, победи се битни!

GLORY!!
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Ај, ај, ќе видите Гибсон кога ќе сврзе 2-3 утакмици по ред игра ќе се радувате на головите од 25 метра :D Колку што знам во ПЛ првпат е стартер сезонава. A тој Фостерот нека гние, гад, не можеше така да брани и кај нас? Детиште глупо, затоа сакам да земаме посозреани голмани со карактер веќе оформен, ко ВДС и Шмајхел =)
Па тоа е и мааната кај него. Не подава, него шутира од 30 метри и така ги сјебуе акциите :) Е сеа од 100 удари, два ќе влезат нели...Факт е дека дечкото сака да солира (демек да се докаже пред Ферги).

Но да се фокусираме ние на next match...Јас типувам асално пумпање.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Сан пишува ќе сме го зимале лас за 12 милиони од Реал
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.646
Поени од реакции
10.939
Јас ти пишувам да прекинеш да спамираш, пиши нешто од срце, твое да е.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Не е крив судијата, доколку прикажевме доминација на терен и да реализиравме повеќе шанси ова со ракава ќе беше п***ин дим.....
kako ne e kriv be slepec ke go videse toa,fakt e deka imase neregularnosti pri postignatiot gol na birm.
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Вистинската трка почнува од нова година, коо на фудбалеерто ќе почнат да им отечуват јајцата, коо ќе почнат да се влечат по терено, заедно со годините и неискуството, а тука ќе се издигне искуството и реалноста во поново време наречена Фергусон :)
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Не е крив судијата, доколку прикажевме доминација на терен и да реализиравме повеќе шанси ова со ракава ќе беше п***ин дим.....
Многу јасно тоа, но немавме никаква доминација. Дури и им ја препуштивме на нив играта. Тоа е тоа, Ферги секогаш кога има згуснат распоред размислува да извади состав колку да победи, не му е битно дали ќе е педерски, незаслужено или со 1 гол разлика. Штеди сили, ротира фудбалери, е сега кога водиме со 1:0, некогаш ќе ни го шибнат нели, макар тоа било и 90та минута. Но, битното е што тоа не го засега Ферги, па ни мене.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Очекувам денес Клеверли да му помогне на Виган да извади барем нерешено против Арсенал па и едно голче нема да биде лошо. :)
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
ВЕ МОЛАМ прочитајте ја колумнава во врска со Димитар Бербатов , пред понатаму да донесувате некакви судови за неговата улога во Јунајтед.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom