Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Флечер поради повреда сигурно нема да игра против Блегбурн, а додека Сколс е неизвесен.
Поради ова ќе мора во средниот ред да игра Карик со Андерсон или Гигс. Гигс е одморен и затоа мислам дека ќе може да одигра два натпревари за три дена. А се разбира варијанта да игра на ова позиција е и Парк бидејки и порано е играл во центарот на средниот ред. Се сеќавам Парк супер одигра против Милан на Олд Трафорд лани.

Premiership is all about Manchester United while others are fighting for leftovers
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.346
Поени од реакции
27.959
Флечер поради повреда сигурно нема да игра против Блегбурн, а додека Сколс е неизвесен.
Поради ова ќе мора во средниот ред да игра Карик со Андерсон или Гигс. Гигс е одморен и затоа мислам дека ќе може да одигра два натпревари за три дена. А се разбира варијанта да игра на ова позиција е и Парк бидејки и порано е играл во центарот на средниот ред. Се сеќавам Парк супер одигра против Милан на Олд Трафорд лани.

Premiership is all about Manchester United while others are fighting for leftovers
Може и Ошеј да игра :pos2:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Флечер е повреден? Јас пак прочитав дека за натпреварот против Ренџерс добил одмор од Фергусон затоа не беше повикан.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
SkySport

Manchester United 2 - 2 Blackburn

Goal.com

Manchester United 2 - 0 Blackburn

Минатата недела прогнозираа SkySport дека ќе изгубиме од Виган 1 - 2. Во последно време трипаат многу...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
Шефот:Можеме да се справиме со повредите

Се враќаат повредениве, уште Харго во декември и Валенсија во јануари и let's get the party started :icon_mrgr
Чисто од наше искуство, не верувајте дека Валенсија одме ке се врати, како што беше.... Додека да влези во ритам, сигурно уште месец до два.... Март е реалниот месец
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Чисто од наше искуство, не верувајте дека Валенсија одме ке се врати, како што беше.... Додека да влези во ритам, сигурно уште месец до два.... Март е реалниот месец
Јасно, но тој веќе почнал со рехабилитација од 3 часа дневно наместо да оди дома, како што направи Андерсон. Истово беше лани и за О`Шеј дека е аут до крај на сезона па се врати во март - април :)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
Јасно, но тој веќе почнал со рехабилитација од 3 часа дневно наместо да оди дома, како што направи Андерсон. Истово беше лани и за О`Шеј дека е аут до крај на сезона па се врати во март - април :)
На никој не му посакувам онаква повреда... Страшно... И ако е така, посакувам Антонио да се врати што е можно побрзо...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom