Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.711
Поени од реакции
6.649
Си го добија заслуженото ебаму глупите ебаму. Знаат дека се сигурно 3-ти неможат да одат ни горе ни долу, тие застанале пред гол 0-0 ќе чуваат. Арно им го закачи Руни само така да продолжи. Ја започна црната серија со гол од пенал со Вест Хем, да се надеваме дека со овој гол и ја заврши. Од сабота да почне да си мели и во ПЛ.

Glory glory Man. United :vozbud:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Манчестер Јунајтед - систем !

Слаб натпревар бидејќи противникот несакаше да се фудбалски надигрува на домашен терен и играше очајно дефанзивно!

Победи Фудбалот и филозофијата за гол повеќе!

Нашиве стандардно слабо како впрочем и цела сезона....но повторно победа.....карактеристика која им прилега на великаните...
Замислете како ќе биде кога ќе бидеме поефикасни и кога навистина Руни и компанија ќе бидат во форма......ако вака успеваме да резултатски солидно ја играме сезоната, кога ќе се разиграме ќе летаат петарди...

Шо е битно ,барем се уверивме дека се исплатеше упорноста ,што е особено битно бидејќи во иднина ќе не очекуваат вакви бункер формации....па можам да речам дека ова е слатка,слатка победа....

Поздрав до сите и пријАТНА вИ ноќ.......
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Нека ни е честито победата.

Добро е што победуваме против вакви бункер екипи. Мило ми е што Руни постигна гол, се надевам ова ќе му ја крене самодовербата и ќе се врати во старата форма. Инаку денес Фабио ми остави најголем впечаток.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Нека ни е цестито победата и првото место во групата
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
Ај нека ни биде честито победава.

Инаку чисто информативно, Манчестер Јунајтед е вториот тим кој не примил погодок по првите 5 натпревари во Лигата на Шампионите. Истиот успех го направил и Јуве во сезоната 2004/05. Доколку не примиме погодок и против Валенисија на ОТ тогаш стануваме рекордери по непримени погодоци во групната фаза.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Ајде честито победа.. Добра игра од наша страна.. а Шкотиве преку кур ми дојдоа.. кога го досудија пеналот колку ми беше само мило. А овој Нани незнам што му е али у последно време е влезен во филм whant be ronaldo.. ама кога не му успева незнам што се фура ќе бил најдобар на свет.. Фегри нека го седне на клупа пошто поселдниве утакмици многу ми иде на нерви.. па нека му дојде памет дека треба да почне да игра фудбал а не ко пијана кокошка да ми се вртка по терен..
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Честито победа, уште дома со Валенсија да се истрчаат и целта е постигната. Многу дефанзивно настапи Ренџерс, али потполно заслужена победа, цело време играше само Манчестер, дури во 90та минута ни го видоа голот, чекаа да примат па да нападнат :D. Иначе чист беше пеналот врз Бербатов, али...добар учинок на Руни, многу сакав да постигне гол, одлично изведен пенал. Е сега со Блекбурн се одморени Флечер и кулите близначки :icon_lol:, плус Гигс и Сколс на располагање, би требало ова да бидат нови 3 бода.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Изјавата на Фергусон по натпреварот.
Во сабота нови 3 бода очекувам и конечно да тргнеме со серија победи. :)
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.927
Поени од реакции
4.401
Заслужено!!!
Честито нека ни е!!! - Да ни се врати пак!:pos2:

Во врска со мечот, Валтер Смит имаше добра тактика ама не таква каква што треба за претпоследен меч од фаза по групи и одозгора неговата екипа има 6 бода(толку или не незнам).Тактика 5-4-1:tapp:- Алооо!!
Инаку, се знаше оти Бусака ќе досуди пенал за нас.Само беше прашање на време.:toe:Мораше некако да се искупи за 3-та мин.Барем според мене!
Инаку ме радува играта на Фабио, на Обертан, на Бербатов (и така и така).На Руни само на голот му се израдував.Не ми е веќе она што ми беше порано!Сеуште стои онаа лутина и горчина кај мене поради она што го направи.Можеби играше добро како за повратник, ама... Но победа си е победа и само нека се множат!

But, as time goes past, this went to past too!!
Следна дестинација голот на Фридел и едно 5-6 торпеда во неговата мрежа!!И сакам сите 5 или 6 да ги даде Руни.Можеби ќе ме натера да го сменам мислењето.
А мислењето го менуваат оние што ја сакаат вистината - во случајов голови од него.

Glory!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom