Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.723
Поени од реакции
5.383
Бејл еднаш не откачи... од Саутемптон отиде во Тотенхем и баш против Манчестер дебитираше во составот на Тотенхем...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.656
Поени од реакции
10.965
Манчестер нема пари да го купи бејл :icon_lol:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.656
Поени од реакции
10.965
Богами нека изненади едвај чекам ;)
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Koka-kola sklonila Runija

Koka-kola od danas neće više koristiti lik engleskog fudbalera Vejna Runija na flašicama, a kao razlog navodi se problemi u njegovom privatnom životu, prenosi Beta. Pojedine novine navodile su da je Runi prevario svoju ženu kada je bila trudna.

Koka-kola je saopštila da se nije "ponašao odgovarajuće" i da ne može da zadrži njegov lik za promociju Koka-kole Zero. Najveći proizvođač bezalkoholnih pića naveo je da će nastaviti da koristi igrača Mančester junajteda u drugim oblicima promocije.

Runi je priznao da je zbog ovog slučaja loše počeo sezonu u Premijer ligi.


Се упропасти човекот,го заеба една смешна афера ама мислам дека само прашање на време е кога ќе се врати вистинскиот Руни.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Иначе, овој младиов голман за кој сме биле заинтересирани, Линдгард, бил многу добар играч со глава и често постигнувал голови така :icon_lol:

 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Да, и јас чув за тој Линдгард, демек голем талент бил. Пред некој ден начекав еден норвешки форум за нивниот домашен фудбал и имаше тема баш за голманчево. Повеќето од фановите пишуваат дека од кога се вртат шпекулациите за негов можен ангажман во некоја силна европска екипа, почнал се повеќе да греши, повеќето тврдат поради притисокот кој го чувствувал за да брани добро зошто бил скаутиран. И покрај се јас сум за некој подокажан голман како на пр. најидеалните решенија Нојер и Де Геа или некој од Адлер, Лорис и Акинфеев.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Да, и јас чув за тој Линдгард, демек голем талент бил. Пред некој ден начекав еден норвешки форум за нивниот домашен фудбал и имаше тема баш за голманчево. Повеќето од фановите пишуваат дека од кога се вртат шпекулациите за негов можен ангажман во некоја силна европска екипа, почнал се повеќе да греши, повеќето тврдат поради притисокот кој го чувствувал за да брани добро зошто бил скаутиран. И покрај се јас сум за некој подокажан голман како на пр. најидеалните решенија Нојер и Де Геа или некој од Адлер, Лорис и Акинфеев.
Мартин, грешка си направил не е Бербатов играч за месец септември :D
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
За вас само Де Геа, секогаш кога го гледам како брани ме потсеќа на Ван Дер Сар. :toe:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Де Геа, Де Геа...детето си плаче за кај нас :) Ќе го трампаме со Парк...
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
http://www.goal.com/en/news/10/italy/2010/10/04/2150196/romas-daniele-de-rossi-linked-with-manchester-united-move

Со оглед на честите повреди на Харгривс и слабата форма на Керик, не би било лошо Де Роси следното лето да го видиме кај нас!! :toe:
Попрво би зеле некој од Родвел,Дефур или Катермол, него Де Роси.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom