Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.646
Поени од реакции
10.942
Де Роси не си оди од Рома како прво, а и како второ Ферги не фрла 40-50 милиони за него, кога може да земе помлад за поефтино и да го направи 2 пати подобар од Де Роси и да го шитне во Реал за 100 милиони :icon_mrgr
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
I have the delight of interviewing the ever-entertaining Patrice Evra this week, and need a question from a fanѕ. Anything you'd like to ask?

Пишете ми ПП ако имате некое прашање (не глупости наравно :icon_lol:) ќе го пишам па може ќе Пати ќе даде одговор :)

Interesting SAF says in #insideunited that #mufc will bring Tom Cleverley back in January. The mag is out Friday btw
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
А да стаевте СТАТИСТИКА на вебот, и тоа табот песни многу е непрегледно напишано... :/
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Галеријата на сајтот само кај мене е бавна или кај сите? :/
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808

Според англиските медиуми, премиерлигашкиот гигант Манчестер Јунајтед прикажува многу сериозен интерес за талентираниот играч на Атлетик Билбао и националниот тим на Шпанија Хави Мартинез.

Како што информира дел од англискиот печат, се очекува шкотскиот стратег на клупата на актуелниот англиски вицепрвак да упати понуда за младиот играч во текот на зимскиот преоден рок.

Фергусон во Мартинез гледа долгорочна замена за легендата на англискиот фудбал Пол Сколс, кој веќе се наоѓа на залезот од кариерата и во текот наредната сезона се очекува да го прогласи својот официјален крај.

Покрај Манчестер Јунајтед, во редот заинтересирани за услугите на Мартинез се наоѓа и градскиот ривал Манчестер Сити како и Ливерпул.

Хави има доста фудбалски квалитети за позициите од средниот ред на теренот, со оглед на тоа дека Сколс се пензионира, а Овен Харгривс веќе подолго време е во аут поради повреда, би можел да му биде од огромно значење на Ферги.


Market Value: €15,000,000.00 Agent: Bahía Internacional Contract Expires: 30 Jun 2014
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
^ Tонеме. :nesvest:
Инаку не гледав во саботата, али очигледно сме биле слаби. Сега само да не се повреди некој при обрските со репрезентациите и верувам ќе почнеме да победуваме во гости. Честитки за сајтот, супер е. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Од утре сум за Андерлехт :drk:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Предлог до уредниците на MUSC сајтот: Зошто вестите не ги редите како на Inter Macedonia што е? И ако е можно, линкувајте ги сликите (да водат кон веста) :wink:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Чекајте бе луѓе, што сте се заваркале тоа е прва официјална МУСЦ страница, се прават грешки но со текот на времето се ќе се регулира и ќе биде перфектно. Just Let The Time Go On.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.470
Поени од реакции
42.783
Од утре сум за Андерлехт :drk:
Баш за нив ли? Пред 2 недели ме ебаа за 1000ка.. УА! За најпедерскиот тим навиваш!!

Иначе, таа листата... Шо кур се замарате со глупости бе? Хахахаха, Ливерпул у ПЛ е 18ти, а не.....
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.349
Поени од реакции
27.996
Tomi devil..
Има статистика десно во сајдбарот е..
Уплаф....
Да го најдам тој модул ке го направам и така.Сликите неможе да се линкуваат тоест може не премногу зафрканции има ке ти одземе 10-15 минути али насловите ке бидат линкувани секако...
пс.Некој се пожали дека галеријата е бавна..Не знам колку ви е тоа бавно се отвара галеријата за 3-5 секунди сепак флеш дека е затоа е поспора..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom