Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.360
Поени од реакции
28.081
vicoteka.mk :pos2:Ова ваша заебанција а?Феругосн никад не би дал 18 милиони за голман што ке се пензионира идната година..За 18 , милиони ке земе некој квалитетен и помлад(Лорис, Нојер, Акинфеев)и има многу други али само за овие беше заинтересиран....
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.730
Поени од реакции
6.662
Како прво ептен се изнервирав за она вчера кога како на слепци ни беше буквално подарена победата со еден беден автогол и после со непромислен пенал и место ние да го казниме невниманието на Фулам фино лепо си промашивме пенал и одма после стигна казната за 2-2. Не знам дали фулам полека станува наш кошмар или пак традиција ни стана после првичната победа (а некогаш и без неа) да киксираме во второ, трето коло... Што се однесува до играчите одиграа доволно за победа само што си ги пропуштија шансите. Треба сериозно Фергусон да размисли до кога О'Ши и Парк ќе стартуваат во случај кога нема повредени/казнети. Бебратов се трудеше имаше неколку добри шута, Хернандез исто. Одбранатра беше малце лабава ама сепак тим како што е Манчестер треба и без 100% залагање да го победи Фулам. И друго...точно е дека не треба многу да не загрижува тоа што Челзи растура овие 2 кола (12:0 браво браво) ама сепак не е убаво кога уште на почеток се килавиме против помалите екипи посебно по една одлична партија како што беше во првото коло.

Ајде следна со Вест Хем не треба во никој случај да се заеби. Тие имаат по две кола 0 бодови и ако освојат прв бод со нас ќе биде стварно многу лошо...ептен лошо.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.880
Поени од реакции
7.317
vicoteka.mk :pos2:Ова ваша заебанција а?Феругосн никад не би дал 18 милиони за голман што ке се пензионира идната година..За 18 , милиони ке земе некој квалитетен и помлад(Лорис, Нојер, Акинфеев)и има многу други али само за овие беше заинтересиран....
Што збориш ти бре :))) Буфон ќе се пензионира следната година??Па ВДС има моментално 39 години ако не знаеше и уште игра,Буфон има 32 и има уште 5-6 години бранење минимум ако не му се деси нешто лошо...така да според мене да го земе Буфон ќе направи одлична работа...позз
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Bebe will wear shirt no.33 #mufc

--- надополнето ---

P.S. supporters need to stop panicking, we've had worse starts 2 the season & still won the title

Тоа што и јас ви го зборам :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.360
Поени од реакции
28.081
Што збориш ти бре :))) Буфон ќе се пензионира следната година??Па ВДС има моментално 39 години ако не знаеше и уште игра,Буфон има 32 и има уште 5-6 години бранење минимум ако не му се деси нешто лошо...така да според мене да го земе Буфон ќе направи одлична работа...позз
Ако не си знаел буфон е катастрофа за разлика од ВДС а тие голманите што ти ги набројав се каде каде подобри од буфон...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.525
Поени од реакции
6.178
За членските книшки ми давате број на сметка одам во банка кажувам го плајкам 300 денари оставам податици (адреса) и ми прајкаат по пошта? :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Незнам дали само јас го приметив тоа, или уште некој... дека кога рано дојдеме до водство, не се трудиме да постигнеме уште еден-два-три гола, туку се повлечеме и чекаме противникот да нападне и како демек од контранапади да постигнеме гол, а притоа ја пимплаат околу центарот... Денес според мене одлична оцена би имале само ВДС и Пол Сколс, можеби прелазна оценка да добие и Валенсија :wink:
Точно така. Се задоволуваат со многу малце, ќе дадат гол и после не се замараат.
Да не се навраќаме, али таа утакмица со Баерн во ЛШ нема НИКОГАШ да ја заборавам. Се исто беше, мораа да направат резултат, и за 30мин. дадоја 3 гола, а подоцна од кога се задоволија со тие 3 гола, видовте што се случи. Во последно време тоа е играта на Манчестер која УЖАСНО ме нервира. :P
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Точно така. Се задоволуваат со многу малце, ќе дадат гол и после не се замараат.
Да не се навраќаме, али таа утакмица со Баерн во ЛШ нема НИКОГАШ да ја заборавам. Се исто беше, мораа да направат резултат, и за 30мин. дадоја 3 гола, а подоцна од кога се задоволија со тие 3 гола, видовте што се случи. Во последно време тоа е играта на Манчестер која УЖАСНО ме нервира. :P
Тоа е имењак,мора да поработат малце на тоа,сеа ќе му пишам сеа смс на стариов :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.035
Вчера се изнервирав мноогу од изгубените 2 бода .. Ги имавме сите три бода но Нани глупакот промаши баш кога беше најпотребно..јбг наредниот натпревар ке бидеме подобри..
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
vicoteka.mk :pos2:Ова ваша заебанција а?Феругосн никад не би дал 18 милиони за голман што ке се пензионира идната година..За 18 , милиони ке земе некој квалитетен и помлад(Лорис, Нојер, Акинфеев)и има многу други али само за овие беше заинтересиран....
vcera koga napisa deka vo milan igrale cafu maldini dida ti pisav dali od vardar imas drugo nesto videno ama ti izgleda nemas
bufon ke se penzioniral za edna godina hehehehe :)
a toa deka ovie se podobri od bufon neznam :)
moze se pomladi ama ne podobri
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.360
Поени од реакции
28.081
vcera koga napisa deka vo milan igrale cafu maldini dida ti pisav dali od vardar imas drugo nesto videno ama ti izgleda nemas
bufon ke se penzioniral za edna godina hehehehe :)
a toa deka ovie se podobri od bufon neznam :)
moze se pomladi ama ne podobri
Па он нема да се пензионира ама време му е...топките у гол му влгт меѓу раце..ВДС ко го споредуваш со Буфон ти нем рамен...И да не бев за Манчестер пак ке кажев дек моментално ВДС за мене е најдобар голам...Такви рефлекси и движења буфон ги заборави во 27 година....
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Незнам дали само јас го приметив тоа, или уште некој... дека кога рано дојдеме до водство, не се трудиме да постигнеме уште еден-два-три гола, туку се повлечеме и чекаме противникот да нападне и како демек од контранапади да постигнеме гол, а притоа ја пимплаат околу центарот... Денес според мене одлична оцена би имале само ВДС и Пол Сколс, можеби прелазна оценка да добие и Валенсија :wink:
Kревен Котиџ е тежок терен за освојување, тоа го знае и Ферги и призна дека според играта Фулам заслужи бод. Добар тим имаат, а и ако памтиш ретко кога сме доминирале таму, а и било кој тим тешко игра таму. Ама друга е болката за нас, на 1-2 пеналот да се реализираше, немаше ни да биде битно како сме одиграле...

--- надополнето ---

Точно така. Се задоволуваат со многу малце, ќе дадат гол и после не се замараат.
Да не се навраќаме, али таа утакмица со Баерн во ЛШ нема НИКОГАШ да ја заборавам. Се исто беше, мораа да направат резултат, и за 30мин. дадоја 3 гола, а подоцна од кога се задоволија со тие 3 гола, видовте што се случи. Во последно време тоа е играта на Манчестер која УЖАСНО ме нервира. :P
Не се задовололија, туку Баерн ја искористи грешката на Керик и се врати во игра. И после Баерн нападна на почетокот на второ, не дека Манчестер реши да се брани.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom