Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
кај виде ти дека некој го кажал овоа,не трескај безвеза...немаше никој напишано такво нешто..
Не само за форумот, ти зборам еве и другариве и сите шо ги знам, :drk: на повредата на Руни.

Миланезите исти филмови си правеа, ќе победеле на Олд Трафрод 0-2, 0-3, незнам што збореа, па сите знаеме шо ги снајде нив.

Без, или со Руни ние одиме во 1/2.
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
кај виде ти дека некој го кажал овоа,не трескај безвеза...немаше никој напишано такво нешто..
Не зборуваме за навивачите на Баерн со кој имаме доста коректен однос и мислам дека немаше провокации воопшто. Тоа го зборуваат исфрустрирани дечишта кои не навиваат за Баерн туку за други екипи и неможејќи да се радуваат на победи, се радуваат на оваа на Баерн кој беше потполно заслужена:smir:
 
I

InF3cTeD

Гостин
тоа е сосема друго..со неговиот пост мислам дека сакаше да каже дека некој од фановите на Баерн напишал такво нешто...ако сум ја грешка нека ми извини....искрено прв пат да видам после натпревар да нема никакви провокации,шо стварно е позитивно а и немаше потреба од провокации,што е тука е,Баерн победи,Манчестер има активен резултат кој му дава големи шанси за пласман во 1/2 финале,само останува да дојде реваншот и да чекаме сите што ќе ни прикажат фудбалерите :smir:
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
кај виде ти дека некој го кажал овоа,не трескај безвеза...немаше никој напишано такво нешто..
Само да знаеш колку ги има такви коа викаат дека сега Јунајтед без Руни ништо нема да направи ... али сега е шансата бугарот да се докаже и целиот тим без најдобриот играч.
 
I

InF3cTeD

Гостин
Само да знаеш колку ги има такви коа викаат дека сега Јунајтед без Руни ништо нема да направи ... али сега е шансата бугарот да се докаже и целиот тим без најдобриот играч.
абе они нека си викаат колку сакаат,зборот ми беше за фановите на Баерн од форумов,дека не упатија никаква провокација а и кажав погоре дека немаше причина за провоцирање....се надевам така и ќе биде во иднина :smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
тоа е сосема друго..со неговиот пост мислам дека сакаше да каже дека некој од фановите на Баерн напишал такво нешто...ако сум ја грешка нека ми извини....искрено прв пат да видам после натпревар да нема никакви провокации,шо стварно е позитивно а и немаше потреба од провокации,што е тука е,Баерн победи,Манчестер има активен резултат кој му дава големи шанси за пласман во 1/2 финале,само останува да дојде реваншот и да чекаме сите што ќе ни прикажат фудбалерите :smir:
Нема врска не зборам за фанови на Баерн ... Зборот ми беше некој искомплексирани фанови на Реал, Арсенал, Челзи незнам кој друг :drk: на тоа да изгуби Јунајтед, тогаш сите се среќни.

Да се радувам на повреда на играч, никогаш тоа, никогаш, ама нема врска сме биле најсилни кога било најпотребно така ќе биде и сега, Челзи ќе го јаде у сабота 2,3 - 0, а следни ќе бидете вие.:smir:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Нема врска не зборам за фанови на Баерн ... Зборот ми беше некој искомплексирани фанови на Реал, Арсенал, Челзи незнам кој друг :drk: на тоа да изгуби Јунајтед, тогаш сите се среќни.

Да се радувам на повреда на играч, никогаш тоа, никогаш, ама нема врска сме биле најсилни кога било најпотребно така ќе биде и сега, Челзи ќе го јаде у сабота 2,3 - 0, а следни ќе бидете вие.:smir:
И сам ја знаеш причината поради што се среќни,немора да образложувам нели...кога неможат да се радуваат за нивниот тим,ќе се радуваат на победи на друг...ама лично јас не им обрнувам многу внимание на таквите....Поздрав дечки се гледаме за 7 дена :smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
И сам ја знаеш причината поради што се среќни,немора да образложувам нели...кога неможат да се радуваат за нивниот тим,ќе се радуваат на победи на друг...ама лично јас не им обрнувам многу внимание на таквите....Поздрав дечки се гледаме за 7 дена :smir:
Али ми е жал за нив бе другар, па преги у школо некој шо се фанови на Јувентус, Ливерпул они ми зборат боже мој ...Незнам зошто така, но Јунајтед има набиено многу комплекси кај многу народ...

Чист пример, гледам сношти у 19ка( у Струмица), 2ца нема шо се фанови на Баерн, а сите се радуваат на Баерн ... :D Али што праиме следната недела, кога Јунајтед ќе го убие Баерн на Олд Трафорд, тогаш демек епа к*р ме боли, ја навивам за Милан (пример) ... :pusk:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не се замарајте со такви фанови, тоа не се ни фанови ама ај, колку да се рече. Фановите на Баерн најкоректни досега, честитки. :smir:
 

hYstericAl

Front Bumper
Член од
10 март 2010
Мислења
338
Поени од реакции
335
ManUtd.com will be first with any official news on Rooney's injury.

Затоа не им верувајте на другите извори ..
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ако ништо друго ете Баерн им овозможи на еден куп исфрустрирани навивачи чии тимови не освоиле трофеј со години да :drk::drk: Повеќе се израдуваа за поразот на Јунајтед отколку за евентуална победа на нивните тимови.

Сега е најважно екипата да се врати против Челзи, да го добие тој дуел и да влезе фуриозно во реваншот каде секако ќе биде многу важно да се постигне прв гол.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.322
Ах Овцо кај си кога најмногу ни требаш?Добро е шо ни се врати Македа од повредата, и моментално ги иаме Берба,Диуф и Македа на располагање.Бербатов сега или никад, последна шанса што (според мене) му се дава да се докаже дека вреди барем половина од сумата платена.Сепак мотивирачки би требало да биде за сите нас да имаме 30 милионски напаѓач на клупа кој сака да се докаже дека вреди на сите.

За Руни најново е дека самошто слетал авионот во Англија, Вејн ќе оди право во болница кадешто ќе треба да му биде скенирана ногата за да се дознае со сигурност за што се работи.На нас ни останува само да се молиме.

п.с да не ја исклучуваме можноста саф да излаже и во пресот у петок да рече дека е фит :D
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.010
Поени од реакции
5.326
Али ми е жал за нив бе другар, па преги у школо некој шо се фанови на Јувентус, Ливерпул они ми зборат боже мој ...Незнам зошто така, но Јунајтед има набиено многу комплекси кај многу народ...

Чист пример, гледам сношти у 19ка( у Струмица), 2ца нема шо се фанови на Баерн, а сите се радуваат на Баерн ... :D Али што праиме следната недела, кога Јунајтед ќе го убие Баерн на Олд Трафорд, тогаш демек епа к*р ме боли, ја навивам за Милан (пример) ... :pusk:
И мене ми е жал за тие.. само погледни ги коментарите на оваа објава што е на фб и све ке т и стане јасно друже..
http://www.facebook.com/home.php?#!/posted.php?id=126375609446&share_id=113885228622523&comments=1#s113885228622523
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.900
Што изгубивме, изгубивме јеби га. Битно имаме даден гол у гости, што би требало да ја направи работата во реваншот барем малку полесна, иако воопшто нема да биде лесно, со оглед на тоа дека во рок од само 7 дена се трите најважни утакмици оваа сезона. А како капак на се, тука е и повредата на Руни. Се надевам дека брзо ќе се опорави бидејќи сега е најмногу потребен, во самиот финиш од сезоната. Не ме плаши толку фактот што токму Руни е повреден (да не се разбереме погрешно, далеку сме од one-man team), туку тоа што немаме напаѓачи. Да беше Овен здрав ќе беше сосема друга ситуацијата, ама вака остануваме со Бербатов како единствен напаѓач. :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom