Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.619
Поени од реакции
10.878
Нема да коментирам ништо за некои недооформени провинцијалци кои се обидуваат тука да ни докажат дека кога им е досадно во нивните села, кога немаат со кого да поразговараат, единствена опција им е тука фан клубот да покажат колку се недораснати.
Друже без вакви навреди,ем не бива, ем не те личи, ако според муабетиве се поставуваш за возрасен. Кој бил копач, сељак, ваков онаков не е битно овдека, битно е разбирањето, олабавете се малце :wink: Гушки, бацки...glory glory! :icon_lol:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Нема да коментирам ништо за некои недооформени провинцијалци кои се обидуваат тука да ни докажат дека кога им е досадно во нивните села, кога немаат со кого да поразговараат, единствена опција им е тука фан клубот да покажат колку се недораснати. Некои дури и коментираат и без никој да ги спомни, но топлите браќа секогаш се бранат и поддржуваат. А дали се во право или не, тоа не е важно, толку им дозволува нивната минијатура во делот што треба да биде глава.



Е за тебе имам да кажам дека бележиш напредок :).
Гледам дека за прв пат реплицираш без да навредуваш, а тоа е добро за твој напредок кој се надевам дека не е привремен. И тоа ми се допаѓа. Бидејќи често ме сваќаш погрешно, морам да ти објаснам дека ова што го зборувам за тебе е во позитивна (, а не во негативна) смисла. Па бидејќи сум задоволен од фактот дека ја подобри културата, еве ќе реплицирам нешто во врска со постот.

Точно е дека најточни се информациите од официјалната страница и тоа не е нешто што не го знаат сите. Но треба да знаеш дека секогаш се тактизира со медиумот кој го поседуваш. Истото се случува и во политиката, власта тактизира преку својот медиум, тоа кај нас е МТВ. Знаеме дека сопственик на http://www.manutd.com/ е самиот клуб, и како што реков од таму се најреални информациите. Но треба да се знае дека таму се објавува она што се сака да се објави, а она што се сака да се сокрие, не се објавува. Ете да речеме дека е вистина тоа што го шпекулираат остантите медиуми, односно дека има проблем меѓу Фергусон и Андерсон. Дали ти мислиш дека тоа ќе се објави на официјалната страна? Мислиш дека ќе сака клубот да се пофали дека има проблеми внатре, дека има нарушени односи и сл.?. Пак ќе ти кажам шпекулации се шпекулации, но сите медиуми си имаат свои "таканречени шпиони", и кај нив не е како кај нас. Кај нив многу е битно кој ќе биде прв со информациите. Тие даваат огромни суми на пари на секој што ќе му даде нешто ексклузивно за објавување. Да се разбереме ништо не тврдам во однос на ова, само сакам да кажам што се е можно. Јас како и сите ништо не тврдам но спомнав нешто што сум го прочитал на повеќе места. А познавајќи го карактерот и делувањето на Фергусон и во минатите години, кога тоа го правел со други фудбалери, доаѓам до заклучок дека сепак можеби има вистина во шпекулациите затоа што гледаме дека Андерсон не игра, а не се работи ниту за повреда ниту за слаба форма. И повторно да ти објаснам дека не реков оти сега Андерсон се дружи со Роналдињо, туку прашав да не е случајно е така. А тврдев дека се дружеле и правеле глупости тие двајца, во времето КОГА РОНАЛДИЊО БЕШЕ ВО БАРСЕЛОНА. Не верувам дека за ова прв пат дознавате од мене, ова е стара работа.

За секоја информација која не е од официјалната страна, нормално дека ќе треба да покаже времето дали е така или не е така. А за да имаме најточни податоци без никаква грешка, потребно е: или јас, или ти, или некој друг од нашиот фан клуб, да стане куќен пријател со Фергусон :), па да може ексклузивно брзо и точно да дознава за секоја информација, без разлика дали ќе биде информација која треба да се објавува на официјалниот сајт, или е нешто во доверба кажано што ќе го нема на http://www.manutd.com/. :). Поздрав!
Братче ти за тие провинцијалците ништо не коментира, само напиша 3-4 реченици од по 2 реда.:pos2: Се гледа колко сакаш да се замараш со особи кои се мош и 10 години помаленки од тебе. Од село сам бе и шо ми можеш? Ти оти си од град покултурен ли си? Поцивилизиран ли си? Градскио човек, којзнаа од која муџихединска држава си дојдел. Ми ти си поголем селанец од мене, татко ти гоо било срам да живее у село и е избегал у некој си град, а јас за разлика од тебе сам горд шо сам од село, оти сам видел и град и село, а ти од пред ком. не си станал, и заради такви ботове как тебе пишам си на дијалектно, да докажам оти имам нешто моо и не се срамам. Ако немаш работа, ако никој не те сака можеш да ни кажеш, ќе се соберем ќе ти помогнеме, ќе ти најдеме некоо "горношколка", може тука и на форумо да те вработеме, да си прааш сам маабет, коо веќе киснеш цел ден пред ком. Очаен си как Тевез у Сити, имаш насмевка од 6ка до 6ка а уствари унатре гореш, ти гнии душата шо си сам и шо неможеш ништо да постигнеш. Разбирам те де, човек со големо срце сам. :smir:
Хелз може да кажеш фала на младото докторче за брзите резултате шо ти ги дава, мора и он да почне да се друже, почна веке да жале. :kesa:
Андерсон не игра само заради слабата физичка форма. И па ќе ти кажам, да беше Ферги такво "чудовиште" как шо го прааш ти до сега МЈ ќе играаше со првоодделенци. И на крај сезона да си оде Андерсон, никој нема да знаа зашо, а ние можеме как сакаме да го сфатеме, ти как причина ќе земеш расправијата, јас ќе земам слабата форма, а некој трет мош ќе земе финансиите и така може да се најдат илјадници причини. Факт е оти тие работи остануват само меѓу нив, медиумите може само да претпоставуват, и добро се знаа шо е дел од успехо на Ферги, тва шо се случува у соблекувалната, там и останува, исто и тва шо се разговара у face to face. Медиумите се најголеми преваранти, се вршат притисоци, немат слобода у делувањето, се е политика. А и да си близок со Ферги сигурно па нема да дознааш! :helou:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Нема да коментирам ништо за некои недооформени провинцијалци кои се обидуваат тука да ни докажат дека кога им е досадно во нивните села, кога немаат со кого да поразговараат, единствена опција им е тука фан клубот да покажат колку се недораснати.

Некои дури и коментираат и без никој да ги спомни, но топлите браќа секогаш се бранат и поддржуваат. А дали се во право или не, тоа не е важно, толку им дозволува нивната минијатура во делот што треба да биде глава.
Ти од Берлин си или од Минхен? Јас се мислам од Трубарево или од околните села :nesvest: ... пак ќе ти ја повторам реченицата... додека не постават огледало на кајгана ти никогаш нема да можеш да се погледнеш дека си целиот за смеење... ама продолжи со твоите смешни постови, бидејќи смеењето го продолжува животот, а со тоа правиш голема услуга на фан клубот и сите ќе ти бидеме вечно благодарни :wink:

Добро е, си запамтил една моја реченица па сега ми ја враќаш... незнам кои се топлите браќа од фан клубот... јас се мислам дека тоа сте ти и "невидливиот" на фан клубот кои еднаш ми даде црвенко со порака да не му го споменувам името, па ќе го почитувам неговото мислење :)

П.С. Ќе почекам на реплика, знам дека гледаш Шехерезад :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Eј, сериозно, дај олабавете, не дека имам намера да санкционирам или да пријавувам за банови, иако и за тоа има добра основа, сепак, фан клуб на Јунајтед е, нема смисла, убао ви рече Mans, бацки мацки glory mory, gush mush pipi mipi и готово, или, фино лепо искористете ја опцијата на приватни пораки каде можете да се остаите од вакви муабети.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Е за тебе имам да кажам дека бележиш напредок :). Гледам дека за прв пат реплицираш без да навредуваш, а тоа е добро за твој напредок кој се надевам дека не е привремен. И тоа ми се допаѓа. Бидејќи често ме сваќаш погрешно, морам да ти објаснам дека ова што го зборувам за тебе е во позитивна (, а не во негативна) смисла. Па бидејќи сум задоволен од фактот дека ја подобри културата, еве ќе реплицирам нешто во врска со постот.

Точно е дека најточни се информациите од официјалната страница и тоа не е нешто што не го знаат сите. Но треба да знаеш дека секогаш се тактизира со медиумот кој го поседуваш. Истото се случува и во политиката, власта тактизира преку својот медиум, тоа кај нас е МТВ. Знаеме дека сопственик на http://www.manutd.com/ е самиот клуб, и како што реков од таму се најреални информациите. Но треба да се знае дека таму се објавува она што се сака да се објави, а она што се сака да се сокрие, не се објавува. Ете да речеме дека е вистина тоа што го шпекулираат остантите медиуми, односно дека има проблем меѓу Фергусон и Андерсон. Дали ти мислиш дека тоа ќе се објави на официјалната страна? Мислиш дека ќе сака клубот да се пофали дека има проблеми внатре, дека има нарушени односи и сл.?. Пак ќе ти кажам шпекулации се шпекулации, но сите медиуми си имаат свои "таканречени шпиони", и кај нив не е како кај нас. Кај нив многу е битно кој ќе биде прв со информациите. Тие даваат огромни суми на пари на секој што ќе му даде нешто ексклузивно за објавување. Да се разбереме ништо не тврдам во однос на ова, само сакам да кажам што се е можно. Јас како и сите ништо не тврдам но спомнав нешто што сум го прочитал на повеќе места. А познавајќи го карактерот и делувањето на Фергусон и во минатите години, кога тоа го правел со други фудбалери, доаѓам до заклучок дека сепак можеби има вистина во шпекулациите затоа што гледаме дека Андерсон не игра, а не се работи ниту за повреда ниту за слаба форма. И повторно да ти објаснам дека не реков оти сега Андерсон се дружи со Роналдињо, туку прашав да не е случајно е така. А тврдев дека се дружеле и правеле глупости тие двајца, во времето КОГА РОНАЛДИЊО БЕШЕ ВО БАРСЕЛОНА. Не верувам дека за ова прв пат дознавате од мене, ова е стара работа.

За секоја информација која не е од официјалната страна, нормално дека ќе треба да покаже времето дали е така или не е така. А за да имаме најточни податоци без никаква грешка, потребно е: или јас, или ти, или некој друг од нашиот фан клуб, да стане куќен пријател со Фергусон :), па да може ексклузивно брзо и точно да дознава за секоја информација, без разлика дали ќе биде информација која треба да се објавува на официјалниот сајт, или е нешто во доверба кажано што ќе го нема на http://www.manutd.com/. :). Поздрав!
Леле сонце, немој, ме ласкаш :) Ти кажав ја шо како е, сигурен сум дека повеќе од тебе знам во таа област, па ти верувај на тие сајтови или не, твој избор.


http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zone/2010/02/05/1777417/exclusive-manchester-united-plan-swoop-for-norwegian-nemanja

Еве дека најверојатно дечкото што беше на проба кај нас го импресионирал Ферги и дека можно е да потпише со нас.
Најверојатно ќе скапе во резервниот тим, ако воопшто дојде.



п.с агентот на Видич негира трансфер на Видич од Олд Трафорд, Скајспортс.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.619
Поени од реакции
10.878
Леле бе ја сакав да ја стаам сеа баш сликава :боксуфацаќејадеш: :icon_lol:
АЛАЛ ВЕРА да му е на дечково, игра во транс сезонава, матер си ебал!
Читам по гол.ком и други форуми, се дебатира дали е најдобар напаѓач во светот или не, јас мислам дека кога ќе ја земе во декември наградатa за World Player (of the) Year, ќе им се мочам на сите во фаца!

п.с агентот на Видич негира трансфер на Видич од Олд Трафорд, Скајспортс.
Па тоа бе сине...ама само ако лажеш! :pos:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Инаку денес, пред 52 години во Минхен се случи најголемата несреќа во историјата на тимот, кога се сруши авионот и 21 од The Busby Babes ги загубија животите.











R.I.P Busby Babes, Always Remembered, Never Forgotten
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Друже без вакви навреди,ем не бива, ем не те личи, ако според муабетиве се поставуваш за возрасен. Кој бил копач, сељак, ваков онаков не е битно овдека, битно е разбирањето, олабавете се малце :wink: Гушки, бацки...glory glory! :icon_lol:
А бе друже ти само од мене ги приметуваш навредите? Или не ти излегуваат сите постови на монитор?

Леле сонце, немој, ме ласкаш :) Ти кажав ја шо како е, сигурен сум дека повеќе од тебе знам во таа област, па ти верувај на тие сајтови или не, твој избор.........
Незнам по што си сигурен, ама ако ете биди си сигурен :). Јас немам потреба на никој да му докажувам колку знам. ТОа што го знам, си го знам за мене. Бравос ти најмногу знаеш тука, само што кога за нешто ќе се покажи дека не е така, дека јас знам повеќе од тебе, збеснуваш од нервоза и пишуваш се и сешто (како и некои соработници). Последен случај за тоа е случајот Нани.

А јас верувам на информациите кои стигнуваат од повеќе места во комбинација со она што го знам за Јунајтед и практиката на работење. На официјалниот сајт очекувам официјални информации за трансфери, за повреди, за состави пред натпревар, но на официјалната страница не очекувам да се пишува за проблеми во клубот кои што секој сака да ги прикрие.

Инаку во "навредите" што ги напишав во последниот пост, никого посебно не го спомнав. Жал ми е што некои одма се препознаа, и не подсетија кои се. (за секој случај :pos2:)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Нека почиваат во мир!

Со Портсмут убедлива победа во нивна чест..Рунката 2 гола :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.619
Поени од реакции
10.878
А бе друже ти само од мене ги приметуваш навредите? Или не ти излегуваат сите постови на монитор?
Мал монитор имам, кој како му се пишало јбг :icon_lol: нема везе, само на таква основа не вреѓај луѓе, чисто за пример те земав за да нема тензии меѓу членовиве :wink::smir:
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Дај бре олабавете не е денов а ни пак никој друг ден за овакви провокации и навреди. Кој ве чита од страна ќе речи овие како да с енајлути ривали а не да навиваат за ист клуб.

Вечна им слава на бебината, ги паметиме по нивната судбина да останат во темелите на театарот на соништата.
R.I.P Busby Babes
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Мал монитор имам, кој како му се пишало јбг :icon_lol: нема везе, само на таква основа не вреѓај луѓе, чисто за пример те земав за да нема тензии меѓу членовиве :wink::smir:
Земи ги за пример оние кои први почнуваат со вреѓање, и нон стоп тоа го прават. Не им реплицирав на повеќе пати, ама бидејќи гледам никој не реагира, веројатно се сака клубот да личи на циркус. Се надевам дека ги читаш сите постови тука и знаеш дека сум во право за ова. Треба да повторам дека никого прв не го вреѓам?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
^Има соодветни места за пријави, има модератори на кои фино лепо може да им се прати приватна порака или тема на која се пријавуваат несоодветни постови.

Ако реагираме, ке треба пола фан клуб да иде на воспитна неколку дена и тиња да е на местово, затоа, реков и погоре, баталете вакви дискусии на темава, имате опција на приватни пораки и таму терајте.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
^Има соодветни места за пријави, има модератори на кои фино лепо може да им се прати приватна порака или тема на која се пријавуваат несоодветни постови.

Ако реагираме, ке треба пола фан клуб да иде на воспитна неколку дена и тиња да е на местово, затоа, реков и погоре, баталете вакви дискусии на темава, имате опција на приватни пораки и таму терајте.
Пријавено е на сите тие места, но како што гледаш никој ништо не превзел, па пак се тера по старо, таквите си ја тераат истата песна, па некој решил да им го исклучи звучникот. Секој исто би реагирал.
 
Член од
15 март 2008
Мислења
43
Поени од реакции
35
Сите тука тебе те сфативме дека немаш појма од животот и арно ти кажаа, оди гледај Шехерезад најубаво ќе ти биде... zantosev се зезаше за таа слика демек тоа е Рајан Гигс и сите тоа го сфативме како на шала, но само ти го зема тоа "здраво за готово" па во секој момент го искористуваш за исмејување... додека не постават огледало на кајгана ти никогаш нема да можеш да се погледнеш дека си целиот за смеење :)... почнувајќи од коментарите како Реал Мадрид ги купувале играчите што Манчестер Јунајтед ги барале само за да го ослабнат Јунајтед, а не да освојат некој трофеј :pos:... па се до потписот кој сеуште никој на форумот неможе да го дешифрира :pos: :helou:
Се гледа дека си голем фан и познавач на Манчестер Јунајтед и Фергусон. Многу ги разбираш работите и феноменално ги коментираш. Знаеш за се што се случува и сега, а посебно во минатото. Сите тука тоа го свативме уште кога на една слика од 1910 година успеа да го препознаеш Гигс.:tapp:
Читни се малце што рече



Аха, потврдија на официјалната и Ферги даде изјава дека имало проблем.Како прво, свати дека една информација напишана од еден сајт веднаш се пренесува на други, како на пример ќе напише the mirror нешто и одма го има на news of the world,goal.com и the sun, исклучоци се eurosport,skysports и bbc, заедно со нашата manchester evening news.На твитер имам уредник на manutd.com заедно со твитер на сите од страните набројани погоре и никаде ама баш никаде не пишуваше ништо за Андерсон и Роналдињо лол, молим те просветли не.

Еве моментално на сите shit страни како goal,the sun итн пишува дека Видич им потврдил на соиграчите дека ќе си оди летово во Барса.И тоа ексклузивно The Mirror го дознале :icon_lol: Skysports и BBC имаат луѓе на терен, и можам да кажам дека со 90% информациите им се точни и може да се верува многу повеќе него на срањата од другите страни.На блогот гледам да преведувам само од овие страни, иако некогаш зимам и од такви срање страни.

Уште еднаш, не велам дека не е можно тоа, можда ќе испадне ова со Андерсон еден од тие 10% што се точни.Сега за сега никој неможе да знае ништо, на лето ќе видиме кој бил во право.



Очигледно оти прадедо ти е бил прв тренер на црвените ѓаволи, а пред да се роде он, татко ти гоо основал Њутон Хил :pos2: Гледам никој ништо не коментира за мојта шала, изгледа само ти не си га сватил па ми изведуваш питагорова теорема :kesa: Ама сфаќам те, можам да те разберам зашо прааш така :smir: (имаш поздрав од нани) :helou:

А на која основа па вие викате дека не е точно тоа со Андерсон?
Убаво ви кажа канал да не сакате на сајтот на МУ да ви кажат за кавга помегу Фергусон и Анд?
Не се палете толку...не вика он дека тоа е 100 % точно али немора право со вакви кометари да излегувате...:kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom