Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Средба со навивачите: Џулиен Лонг


Се` би дала да сум барем на еден натпревар на негово место. Обрнете внимание на одговорот на последното прашање.
Ми се бендиса муабетов со дечково Џулиен Лонг многу...

Ме присети на еден момент кога бев во грција пред 2-3 години и така низ Лерин јас облечен со Sharp дрес на Јунајтед ,заедно со еден од воџите на навивачите на Селтик (кој во младоста ги следел сите натпревари на Јунајтед , и сите 12 дена додека бевме заедно не облече ништо друго на него -освем дресот на селтик) пеевме низ градот песна за Рој Кин ....еден Грк долета и ми рече : United...Man United Fan??
И почна да пее : MAN UNITED FC...Im so Proud to support the best football team..

Јас му велам од Македонија сум а другарчево од Шкотска...

Овај грков ми вели : нашите влади не се сакаат, ама штом ти навиваш за Јунајтед - ти си мојот брат !

Така да...муабтов ми е...

Сите ние носиме една голема љубов...која секој во себе си ја чувствуваме на посебен начин ....таа љубов ја делиме и со повеќе од 500 милиони низ цел свет ..а сепак е доволно голема да не грее секој ден, да ни дава верба, да ни зрачи со енергија секој ден- секоја минута...

Кога станува збор за Јунајтед...сите прегради меѓу луѓето се уриваат ..нема тука Македонци ,Англичани , Германци , Грци ,Албанци ,Турци ,Срби...нема муслимани ,христијани,католици, будисти...

Тука постојат само навивачи на Манчестер Јунајтед !

И верувајте ако некогаш било каде сретнете страствен навивач на Јунајтед , се запознаете и му кажете дека и Вие навивате за истиот тим...тој ќе ви стане пријател !!!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Најнови позајмени играчи

Tom Cleverley
Watford (until 3 Jan 2010)

Danny Simpson
Newcastle (until 18 Jan 2010)

Tom Heaton
QPR (until 14 November 2009)

Danny Drinkwater
Huddersfield (until 30 June 2010)


Клеверли даде гол на дебито за Ватфорд, исто и Дринквотер за Хадерсфилд.

Инаку од сега натаму пред секој натпревар ќе има анализа на нашиот блог за тој натпревар и се побрзано со него.Ќе биде пишувано од мене,Чомбе или Џену.Наскоро анализа за Барнли.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Интересно интервју на Евра:

Evra spoke his career after football and unsurprisingly gave a fairly bizarre answer.

“I’d be a babysitter,” he claimed. A babysitter for my son. And when I retire maybe I can babysit for all the other players. I like children and I like to play football with the young kids, so that’s something I’d enjoy. I like TV too – a comedy show with my friend Ji-sung Park would be nice!”:vozbud:
http://therepublikofmancunia.com/evra-on-the-pride-of-the-united-shirt-marking-valencia-dressing-room-dj/

Потврда дека Керик не бил повреден во неделата:
"There's no injury to Michael Carrick. You'll have to ask him why he's out," said Sir Alex.

А утре очекувам победа без примен гол.0-2 е доволно.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Анализа на противникот: Барнли



VS


Премиер Лига, Второ коло|Среда, 19 Август 2009|Почеток: 20:45h

Стадион: Turf Moor - Burnley, Lancashire

Само 3 дена после првото коло, Ѓаволите патуваат за Барнли, каде што ќе играат со новите Премиерлигаши во второто коло оваа сезона од Премиер лигата.

Барнли завршија 5ти минатата сезона во Чемпионшип дивизијата, победувајќи ги Рединг со вкупен резултат од 3-0 во плејофот кој ги донесе во Премиер лигата.Истотака сигурно ги памтите нивните познати победи минатата сезона во Карлинг купот, против Фулам,Челзи и Арсенал.Докажаа дека можат да играат добро против екипи од големата четворка,што значи дека утрешниот меч ќе биде интересен.

На првиот натпревар од Премиер лигата против Стоук на гости изиграа многу лошо со 15 шута од кои само 2 кон голот,a нивниот голман Брајан Нелсен направи само една одбрана.

Најверојатно ќе искочат со следниот состав:

Jensen

Mears - Carlisle - Jordan - Kalvenes

Alexandr - Patterson - Elliott - McCann

Blake - Fletcher

Ќе бидат без Caldwell и Duff,a се надевам дека ќе можеме да го видиме поранешниот играч на Јунајтед, Крис Иглс во акција.

За нас очекувам да излеземе со следниов состав:

Foster

Fabio - O'Shea - Brown - Evra

Valencia - Fletcher - Scholes - Nani

Rooney - Berbatov

Одбраната ни е најголем проблем дефинитивно, со оглед на тоа што Рио ќе го нема уште 2 недели, Еванс се повредил на зглобот,Видич,Рафаел и Невил сите се повредени.Исто можно е место Сколс да игра Керик или Андерсон.

Судија ќе биде Phil Down.

Моја Прогноза:

0-2
Овен,Валенсија.

Се надевам дека ќе победиме и на вториот премиерлигашки натпревар сезонава :)
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
После долго отсуство решив да прокоментирам за ситуацијата...

Најпрвин со огромно задоцнување:)nesvest:)ја честитам првата победа на Јунајтед во новата сезона против новакот Бирмингем,се гледа дека Руни ке биде лидер на тимот,воопшто не се забележува и отсуството на Роналдо и Тевез.Евра спаси и неколку шанси на Бирмингем и докажува дека е еден од најдобрите бекови во светот...
Друго...повредата на Рио Фердинанд се надевам дека не е сериозна но ме плаши тоа што постојано се повредува...нема воопшто среќа со повредите,лани го немаше речиси пола сезона но за срека го имавме Еванс кој се снајде одлично ама за жал и тој е повреден како и Видич...одбраната ке ни биде проблем неколку натпревари додека не се вратат Видич и Рио...а се надевам дека до тогаш оние кои ги имаме на располагање ке си ја завршат работата како што треба.Фостер ме изненади со одличните одбрани,само да бранеше и така против Челзи ке беше добро.

Вечерва се надевам на сигурна победа.

Агентот на Видич негира дека сакал преселба во Барселона и дека бил срекен во Јунајтед.
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=2daa111d-39b3-4402-97d7-f63efcdb1023&ln=3&typeBack=default

Се надевам дека тие изјави ке се остварат и дкеа знае кај му е местото
 
N

navivacka

Гостин
Сликички со трофејот на резервите...






Чуството е прекрасно кога се гледат сликите,а којзнае како се осекале кога го подигнале пехарот:pipi:

бај д веј за вечер очекувам победа,да излезе најсилниот состав,сенадевам дека ке се искористат шансите за гол и на крај да славиме победа и нови 3 поени...секако без приман гол...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Прекрасни слики...Вечер очекувам да излеземе со најјакиот состав и нормално одиме на победа..
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Леле одбранатаааа :nesvest::nesvest::nesvest:, ме фаќа страв (не за вечерашниот натпревар ама за натаму), дај боже што побрзо да се вратат Фердинанд, Видич и Еванс.

Честитки за трофејот на резервите, одлични слики, за некоја година растур ќе прават по Англија па и пошироко :).

За Видич пак шпекулации, да се надеваме дека не се точни, а дека е точна изјавата на неговиот агент.

За вечер очекувам, нормално, победа без примен гол. Кога сум веќе кај тоа, Фостер во претходниот натпревар изненади на неколку наврати со многу добри одбрани, се гледа дека сака да се докаже ама ќе му треба уште малку повеќе искуство за да може да го замени ВДЦ.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Мора САФ да го доведе Шоукрос. Годинава имам предчуство дека ќе имаме многу проблеми со одбраната. Фердинанд навелзе во 30+ и се почна со повеќе повреди. Видиќ ако ја продолжи вака сезонава со повреди на големи маки сме. Мора уште една адекватна замена покрај Еванс да имаме, а Шоукрос е доста талентиран, млад стопер. Среќа што имаме buy-back клазула во неговиот договор со Стоук и за помали пари може да го земеме.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Ај со среќа вечер, мора да ги земеме 3те бода безразлика дали ќе примиме гол или не :) само да гии земеме :)))
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Вака сеа...јас како оптмист по природа мислам и се надевам дека
ќе успееме некако да излечеме 3 бода во дуелот со Барнли вечерва...

Арно ама , нетреба ни многу да се залетуваме ...(т.е. играчите наши да не се залетуваат) оти денеска нема да биде многу едноставно како што многумина мислат.

ДЕНЕСКА екипата на Барлни ќе игра ПРВ ПРВЕНСТВЕН дуел во премиелигашка конкуренција на ДОМАШЕН терен после 33 години..
За тие што помалку се информирани ,ќе им кажам само дека НАВИВАЧИТЕ на Барнли важат за едни од нај топ навивачи Во Англија и на островот (а со тоа и во светот) .....така да верувајте денеска ќе постои огромен притисок од страна на навивачите...кои не се секогаш од клучно значење ,ама мора да се сложиме имаат ГОЛЕМО влијание многупати во трасирање на развојот на натпреварот...

Значи ,играчите на Барнли денеска ќе бидат подготвени на се и сешто за да не победат ....па да ви кажам јас тука гледам и мала шанса за нас -да се искористи тој нивен “безглав“ налет и со искусна игра да се казни секоја нивна грешка ,секое нивно неуспешно додавање!

Иако Барнли како град е прилично одалечен од Манчестер , сигурен сум дека ќе има и многу наши навивачи на натпреварот ,кои ќе го збогатат овој спектакал вечерва и нема да заостанат зад навивањето и по 1000000 пат ќе докажат дека имаме убедливо најдобра поддршка кога гостуваме било каде во Англија !!!

Ова што јас го знам....го знет и САФ ,така да сигурен сум дека најпрво добро ќе ги спреми играчите психолошки (да не подлегнат на атмосферата) ..а потоа рутинирано со прецизни комбинации и ОБАВЕЗНО голем посед на топката да успеат да изиграат на ниво , и секако да ни ја донесат вредната победа.

Ај за убо нека е... и да се радуваме вечер на победа !!
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Очекувам вечерва победа и гол од Овен,ПОзз мора да ги следите стапките на Челзи уште сега па до крајот да има голема борба,:toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Очекувам вечерва победа и гол од Овен,ПОзз мора да ги следите стапките на Челзи уште сега па до крајот да има голема борба,:toe:
Koи црни стапки, не сфаќам? :jaj:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom