Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јули 2008
Мислења
36
Поени од реакции
1
Не, бе...не знаев....немав видено....т.с...не бев во можност да видам...


Лични причини...
е само ако си бил умрел немало да слушнеш дека заминал :toe: инаку незна перку 1 саат зборуваа за него оти замина
 
Член од
5 март 2009
Мислења
54
Поени од реакции
8
Поздрав до сите Црвени Ѓаволи.Одамна ме немаше тука,но еве сега сакам да дадам коментар за сите настани што се случија после финалето во ЛШ.
Како прво заминувањето на Роналдо.Одамна се знаеше и се очекуваше дека Роналдо ќе замине само што ние тоа не сакавме да го поверуваме.Човекот направи многу за нас,ни донесе многу титули,но и Манчестер Јунајтед направи многу за него па тука сме фита-фит.Нека му е со среќа и ќе видиме како ќе се покаже во Реал.Треба да го почитуваме човекот без разлика на неговото одење.
Заминувањето на Тевез.Тоа не го сакав,но се случи.Сепак неколку работи се и за размислување околу него.Бидејќи него многу го споредуваат со Бербатов иако се различен тип на играчи ,но играат на иста позиција,јас мислам дека сигурно ако Тевез покажувал повеќе на тренинзите,ако бил малку пострплив,ако беше попрецизен кога добиваше шанса за игра за разлика од Бербатов тогаш сигурен сум дека Фергусон немаше да го чува на клупа.Неговата позиција е напаѓач,што значи треба да дава голови.Не е се во трчањето и неговот залагање на теренот.Тој треба и голови да дава.Сепак нешто се случувало поради што тој седеше во резервите.Тоа го знаат само они двајца,но јас сепак повеќе му верувам на Фергусон бидејќи Манчестер Јунајтед денеска е она што е баш поради цврстата рака на Ферги и ретко кога тој прави грешки.Не значи дека јас слепо верувам во секоја одлука на Фергусон,но се согласувам со 99% од нив.Исто така и изјавата на Тевез дека Ферги е лажго му ја гледам како голем грев бидејќи ретко кој фудбалер има такво мислење за него.
Во однос на доведените нови играчи,сите ми праат ќеиф И тука се гледа дека Ферги не отстапува од неговата филозофија за водење на клубот ,а тоа е спој на искуство и младост надополнето со огромен квалитет.Таква слична работа прави и Венгер,но кај него недостасува искуството,па поради тоа и нема некои добри резултати во претходниве години.Јас мислам дека Ферги е во право кога вели дека сега има инфлација на трансфер пазарот бидејќи сега треба да бидеш будала за да фрлаш по 200-300 милиони евра за да направиш тим и да влезеш во огромни долгови кои потоа може опасно да влијаат на клубовите.Пример е Њукасл,а и Лидс од порано.Видете каде завршија тие.Јас мислам дека ќе бидеме поактивни на пазарот на полусезона во јануари-февруари кога ќе се смират овие трендови и кога ќе се може да се купи играч за една разумна цена.Ние секогаш на другите клубови им даваме фора од пола сезона за да видиме што можат,а потоа уфрламе во брзина и стануваме шампиони така да нема место за паника.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
И на Chombе United да му понудат да премине во фан клубот на Реал ќе не остави без размислување како Роналдо :pos2: (Чомбе иначе мала шала на твоја сметка, не се љути :smir:)
Ќе одам само за да ги реметам, за ништо друго:vozbud:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
И на Chombе United да му понудат да премине во фан клубот на Реал ќе не остави без размислување како Роналдо :pos2: (Чомбе иначе мала шала на твоја сметка, не се љути :smir:)
Јас лично Чомбе не го познавам но она што го читам тука од него ми дава за право да тврдам со глава дека Чомбе за ништо не би го напуштил фан клуб Манчестер Јунајтед.

Абе колку и да зборете знамеме дека ни е жал што замина...читам некој погоре после тие изјави негови...па добро бе и Кака велеше дека Милан е неговиот дом, а замина и пак не го плуват толку фановите:nesum:не може некој играч да се задржи вечно во еден клуб ако не сака,ако самиот мислел дека е спремен за нови предизвици не можеме ништо против тоа.Заминал заминал,ке видем еколку ке се снајде во новата средина...ако е затоа што да кажеме за Тевез...за него и збор не кажавте лош колку што знам после неговите зборови упатени кон Ферги дека е лажго па и премина во лутиот ривал а велеше дека сакал да остане во Јунајтед а после вака направви...а што па да кажеме за тоа...ај ви се молам многу направи за клубот и тој за него ама тоа е...не можевме да го задржеме знаевме дека ке си заминеше кога тогаш...зашто сте изненадени.
За тоа дека ни е жал што замина Роналдо, зависи за кој како. Му е жал само на оние кои мислат дека Роналдо го создаде и движи Манчестер Јунатед. Јас спаѓам во оние кои сметаат дека Манчестер Јунајтед го создаде и движеше кон врвот Роналдо. Па лично мене не ми е жал што си замина (заради начинот на кој тоа го стори) , затоа што како Роналдо и оние пред него, така и некој нов ќе го воздигнеме кон врвот. Тоа ти е како една песна од музичка емисија на радио. За да ти биде слушана и почитувана емисијата, треба постојано да емитуваш разни квалитетни песни, да вадиш и промовираш нови хитови, а не само една песна.

Што се однесува до Кака, има голема разлика со Роналдо. Кака изјави дека Милан е неговиот дом, а не изјави дека е решен да ја заврши кариерата во Милан. И плус тоа откако Кака разбра и свати дека ќе оди во Реал, во ниеден момент не рече дека ќе остане во Милан, дека сака да стане легенда на Милан и дека сака да ја заврши кариерата во Милан. Тука има голема разлика.

Е за Тевез не кажавме лош збор, затоа што Тевез не е виновен што Ферги го држеше на клупа и не му даваше да игра. Тевез рече дека сака да остане во Манчестер Јунајтед, но сега откако знае дека ќе игра за Манчестер Сити, во ниеден момент не изјави дека ќе остане кај нас и дека ќе игра до крај на кариера. Правете малку разлика. А она со обвинувањето дека Ферги е лажго и мене не ми се допадна и затоа го искритукував (ако се сеќавате).

И не давајте никакви аргументи за однесувањето и потегот и гестот на Роналдо бидејќи нема споредба и ништо не држи место. Многу играчи заминувале од Манчестер но никој не ги лажел фановите со разни приказни дека ќе остане во клубот кога веќе кристално јасно му било (знаел) дека ќе си оди.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
За тоа дека ни е жал што замина Роналдо, зависи за кој како. Му е жал само на оние кои мислат дека Роналдо го создаде и движи Манчестер Јунатед. Јас спаѓам во оние кои сметаат дека Манчестер Јунајтед го создаде и движеше кон врвот Роналдо. Па лично мене не ми е жал што си замина (заради начинот на кој тоа го стори) , затоа што како Роналдо и оние пред него, така и некој нов ќе го воздигнеме кон врвот. Тоа ти е како една песна од музичка емисија на радио. За да ти биде слушана и почитувана емисијата, треба постојано да емитуваш разни квалитетни песни, да вадиш и промовираш нови хитови, а не само една песна.

Што се однесува до Кака, има голема разлика со Роналдо. Кака изјави дека Милан е неговиот дом, а не изјави дека е решен да ја заврши кариерата во Милан. И плус тоа откако Кака разбра и свати дека ќе оди во Реал, во ниеден момент не рече дека ќе остане во Милан, дека сака да стане легенда на Милан и дека сака да ја заврши кариерата во Милан. Тука има голема разлика.

Е за Тевез не кажавме лош збор, затоа што Тевез не е виновен што Ферги го држеше на клупа и не му даваше да игра. Тевез рече дека сака да остане во Манчестер Јунајтед, но сега откако знае дека ќе игра за Манчестер Сити, во ниеден момент не изјави дека ќе остане кај нас и дека ќе игра до крај на кариера. Правете малку разлика. А она со обвинувањето дека Ферги е лажго и мене не ми се допадна и затоа го искритукував (ако се сеќавате).

И не давајте никакви аргументи за однесувањето и потегот и гестот на Роналдо бидејќи нема споредба и ништо не држи место. Многу играчи заминувале од Манчестер но никој не ги лажел фановите со разни приказни дека ќе остане во клубот кога веќе кристално јасно му било (знаел) дека ќе си оди.
100 % се согласувам со горенапишаното. Јас како еден од поискусните во форумов имама кажано ќе кажам пак. Пратам Јунајтед заради Кантона, значи од 1996 година поинтензивно. Се сменале многу имиња ама Јунајтед секогаш остана најголемголем!
Како надополнување на Канал89, Стам, Бекам, Руд не сакаа да си одат, беа избркани од Ферги поради нешто речено или нешто направено. Стам си купи куќа во Манчестер но објави нешто против Ферги во неговата биографска книга и беше избркан. Исто и со Руд, не беше задоволен што седеше 2-3 меча на клупа и прокења нешто. За Бекам е сосема друго, него го уништи Викторија, повеќе одеше по реклами и слично и беше протеран од Ферги.
Поентата ми е дека единствено нешто што ме интересира е ЈУНАЈТЕД. Секој што игра за нас го почитувам неимерно ама и секој што на педерски начин заминува не можам да го ценам.
Направил Роналдо за Јунајтед? Што да речеме за ГИГС, СКОЛС, НЕВИЛ, РИО...........................

Не другарчиња, ако бараме некој посебен во случајот тоа е Јунајтед и Ферги кои знаат како се прават големи играчи!

GLORY GLORY MAN UNITED!
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
100 % се согласувам со горенапишаното. Јас како еден од поискусните во форумов имама кажано ќе кажам пак. Пратам Јунајтед заради Кантона, значи од 1996 година поинтензивно. Се сменале многу имиња ама Јунајтед секогаш остана најголемголем!
Како надополнување на Канал89, Стам, Бекам, Руд не сакаа да си одат, беа избркани од Ферги поради нешто речено или нешто направено. Стам си купи куќа во Манчестер но објави нешто против Ферги во неговата биографска книга и беше избркан. Исто и со Руд, не беше задоволен што седеше 2-3 меча на клупа и прокења нешто. За Бекам е сосема друго, него го уништи Викторија, повеќе одеше по реклами и слично и беше протеран од Ферги.
Поентата ми е дека единствено нешто што ме интересира е ЈУНАЈТЕД. Секој што игра за нас го почитувам неимерно ама и секој што на педерски начин заминува не можам да го ценам.
Направил Роналдо за Јунајтед? Што да речеме за ГИГС, СКОЛС, НЕВИЛ, РИО...........................

Не другарчиња, ако бараме некој посебен во случајот тоа е Јунајтед и Ферги кои знаат како се прават големи играчи!

GLORY GLORY MAN UNITED!
Потполно се сложувам еден од тие шо не го наброи е Руни сигурен сум дека ќе остане до крајот на неговата фудбалска кариера и човекот кого поштувам тоа е Немања Видич кога рече дека и пеш ќе тргне за Олд Трафорд само да биде со ѓаволите!! сме биле легенди,легенди сме и ќе бидеме легенди и да нема звезди пак ќе бидеме најаки...:smir::smir:

GLORY GLORY MAN UNITED!:back:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.596
Поени од реакции
22.388
Дај престанете да зборите за Роналдо ..Не е наш играч ..Како што има напишано погоре , направи многу за нас но и ние за него..Треба да правиме муабет за нашиот сегашен тим..Роналдо е веке минато..
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.902
Поени од реакции
1.304
Eckersley joins Burnley

Burnley have completed the signing of young Reds defender Richard Eckersley.

Нека му е со среќа на младичот,се надевам дека ќе го пуштаат повеќе во прва постава.

Дај престанете да зборите за Роналдо ..Не е наш играч ..Како што има напишано погоре , направи многу за нас но и ние за него..Треба да правиме муабет за нашиот сегашен тим..Роналдо е веке минато..
Сварно незнам шо ви смета толку да збориме за поранешни играчи...кога збориме за Кантона,Бекам,Кин не се буните а за еден Роналдо се буните.Плус има и дискусија во социјалната група,али очигледно никој не ја посетува веќе.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Абе брату, а шо не си одиш во фан клубот на Реал. Гледам само за Роналдо зборвиш, потписот нешо Роналдо ова она. Такви фаној не ни требет
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.902
Поени од реакции
1.304
Абе брату, а шо не си одиш во фан клубот на Реал. Гледам само за Роналдо зборвиш, потписот нешо Роналдо ова она. Такви фаној не ни требет
Ова за мене беше?

Ако беше за мене,побарај низ темава дали иам пишано 5 поста за него откако си отиде. Си отишол,отишол поранешен играч ни беше, исто како и Бекам,Кантона,Кин,Стам сигурно никој нема ништо против дискусија за нив.Пред да пишуваш погледни малце,не само последните 3 мислења.

Извини ако не беше за мене.
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
крај за Роналдо нема спас ни надежи колко може ќе се спаси ризик јак мила душа...:helou:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Eckersley joins Burnley

Burnley have completed the signing of young Reds defender Richard Eckersley.

Нека му е со среќа на младичот,се надевам дека ќе го пуштаат повеќе во прва постава.
Пу бе си отиде лепотанот... Епа 20 годни е веќе, само ќе стгнираше во Јунајтед, нека оди нека билда првотимски настапи, ќе го гледаме во Премиерлигата
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Eckersley joins Burnley

Burnley have completed the signing of young Reds defender Richard Eckersley.

Нека му е со среќа на младичот,се надевам дека ќе го пуштаат повеќе во прва постава.

.

Леее..си замина лепиот...
Значи стварно со предрасуди настапува Ферги..првин Чедвик а сега Екерсли :) :) :):pos2::pos2::pos2:

шалата на страна...

Дечково во Јунајтед немаше минутажа досега, немаше ни да ја има...
Така да среќен му пат ,му посакувам се најдобро во кариерата...
да стани најдобрар играч во ПЛ и за 5 години да се врати да игра за нас (ако биде најдобар)
!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.902
Поени од реакции
1.304
Gibson agrees new deal

Darron Gibson has agreed a three-year contract extension at Old Trafford and is aiming to challenge for regular first-team involvement.

The new deal keeps the 21-year-old Republic of Ireland international at the club until at least June 2012.

Супер вести за Гибсон,го продолжува договорот за три години.Честитки Gibbo :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom