Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Boss: We were well beaten

Секојпат искрен. Менаџер у вистинска смисла на збооро. Горд сам шо е капетан на нашио брод, без разлика как ги избегнува сантите мраз и как ги контролира работте за време на бури. За мене најдобрио и најсовршенио!
Алекс Фергусон: Ако ги тргнете нозете од педалата, ќе добиете удар по забите. Вистински одговор зашо не играаше Нани и зашо сега не играа Андерсон.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Ја го гледав само прво полувреме за второ не коментирам ништо ама како што читам мн лошо сме играле... У право почнавме добро со иницијатива и дадовме гол.. потоа паднавме у игра по погодокот на Биљаединов и све се распадна.. Руни тотоално деконцентирран топка неможеше да прими утна 100 процетна шанса.. ама и мн го форсира Ферги требаше да го одмара на некоја утакмица.. Цел тим беа катастрофа.. се надевам дека ова нема мн да влијае на следниот натпревар
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Сосема заслужено изгубивме. Ќе кажам според мене неколку причини поради кои изгубивме:
1. прво и најосновно Браун и Еванс врска немаа, како и целата одбрана денес, но првите двајца беа како дефанзивци на Стокпорт.
2. Руни, кој ни е наш најдобар стрелец/играч оваа сезона беше еден од најслабите денес. Многу слаба игра, не можеше една топка да исконтролира.
3. Ферги направи глуп потег што го извади Бербатов. Според мене тој беше еден од најдобрите на теренот. Сигурно Ферги сакаше да извлече бод и затоа го внесе Сколс ама многу погреши со тоа.
4. Средниот ред го гледав само првото полувреме. Второто мислам дека игравме без среден ред освен Флечер кој се држеше малку.

И тој што ни го збрцна третиот гол, Родвел, тој е играчот за кој имаше една време гласини дека сме биле заинтересирани? - Ако е тој на лето да се донесе.

То е то, дечки. Загубивме, но мислам дека битката за титулата сеуште не е решена.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.462
Поени од реакции
42.761
Believe or be beaten

“We are all very disappointed and upset. I’d like to give the excuse that we are very tired after the amazing night in the San Siro. But I won’t give that excuse. I think that we didn’t believe in the win enough."

- Patrice Evra

:smir:

Клик за повеќе
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.408
Поени од реакции
22.001
Момци и тоа се случува...Па и Челзи загуби од Евертон...Одбраната ни беше премногу лоша и сосема заслужено изгубивме..
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
И тој што ни го збрцна третиот гол, Родвел, тој е играчот за кој имаше една време гласини дека сме биле заинтересирани? - Ако е тој на лето да се донесе.

То е то, дечки. Загубивме, но мислам дека битката за титулата сеуште не е решена.
Да тој е...и јас мислам дека треба да се ангажира налето

Иначе нивата е долга за орање, има уште многу до крајот, да се надеваме дека ѓаволски ќе ја завршиме:smir:
 
Член од
1 декември 2009
Мислења
187
Поени од реакции
27
prvite dva gola bea cista sreca od everton, i ne gledam zosto kazuvate deka zasluzeno ne pobedile. da bese vidic ili ferdinand vo odbrana everton sigurno ne ke imase nikakvi sansi za pobeda. a i ferguson nekaku premnogu pocna da se kurcet i da stavat balerini so mu go lizat gazot, a najdobrite gi drzi na klupa ili gi prodava kako so napraj so tevez
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
prvite dva gola bea cista sreca od everton, i ne gledam zosto kazuvate deka zasluzeno ne pobedile. da bese vidic ili ferdinand vo odbrana everton sigurno ne ke imase nikakvi sansi za pobeda. a i ferguson nekaku premnogu pocna da se kurcet i da stavat balerini so mu go lizat gazot, a najdobrite gi drzi na klupa ili gi prodava kako so napraj so tevez
Аман бе! Каков стручњак еј :vozbud:

Ти си брате :zver:


Инаку за натпреварот.. мислам оти не е ништо изгубено, водеше и порано Челзи не само со 4, туку мислам и со повеќе разлика, не ме држете за збор. :)
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Красиќ сака трансфер пред Светското првенство

U18's тепале со 6-1 против Блекбурн, инаку (беа) први во лигата и не изфрлија од Youth Cup.

Starting XI for the U18 game vs Blackburn: Devlin, Fornasier, Fryers, Thorpe, Wootton, Hussain, Cole, Tunnicliffe, King, Ajose, Brady.

Josh King,Brady(p),Cole,Pogba,Hussain,Keane. MOTM:King, 3 асистенции и 1 гол.

Клеверли добил црвен со Ватфорд, а Том Хитон одбранил пенал за Вајкомб.




Нани и Тошиќ во новите дресови на своите репрезентации.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.492
Поени од реакции
20.506
Добро е да се има надеж секогаш но ........ сезонава имавме едно 1.000 шанси да го превземеме врвот, но кога беше најпотребно губевме или игравме нерешено . Како и сите и ја би сакал титулата да се повтори по 4 пат, но сепак шансите кој ни ги пружија максимално не ги искористивме, а и да добиеме пак шанса не вервувам дека ќе ја искористиме од различни фактори , фактори како и тоа дека ферги ќе го извади најневозможниот состав со гери невил у напад , како денеска !!! Па зар немаше во предвид дека евертон го совлада челзи кој е подобар и покомпактен од нас овој периот. ААААА не, мора да игра гери невил иако човекот не изигра асална утакмица задниве 5 години. Пу ја зк, изгубивме, не ја посакувавме доволно победата. хаха смешка !!!!

Колку па само пати ферги ја укака формацијата сезонава? Секоја утакмица само што на некој утакмици доминиравме и тоа најчесто беа послаби и немотивирани противници, а на помотивирани противници и дерби утакмици се оставаше впечаток дека победувавме на среќа или па едвај вадевме бод !!!

Исто така ме нервира фактот дека во менју има играчи кој не заслужуваат да го носат дресот, но во битни утакмици како оваа денес го завземаат првото место на некој кој изгинал и играл добро предходното коло !!!

Срцето на секој тим е најчесто средниот ред, кој годинава не ни е баш сјаен. Погледнете само централни играчи кој се ? Андерсон .. не игра зашто ете така, гибосн е подобар од него. Сколс и Гигс имаат 70 години заедно. Керик освен 1 утакмица кај што се покажа добар = рома 7-1 на ниедна друга утакмица не бил никогаш доминантен, ама баш никогаш = премногу просечен фудбалер за да огра за манчестер. Гибсон = човекот едноставно освен што шутира од пола терен и чат пат ќе даде гол (од 500 шута) за друго не го бива. Тука останува само флечер кој е единствена светла точка во средината годинава.

Нани , пак ќе потврдам, 1 кокиче на ја прави пролета. Фудбалер со неверојатна техника и брзина, до сега ама баш ни еднаш не го видов да изигра 1 на 1 со противнички фудбалер.. брееее а го споредуваа со роналдо. Нема никаква техника, лошо проигрува, центаршут катастрофа и све останато кај него.

Бербатов, па како може да се каже дека е он добар играч за манчестер !!!! Типот има помалце голови од валенсија, играч на кој му е прва сезона !!!!! Па зар не фалеше денес 1 мм да го промаши голот од гол линија... е фалеше !!!!

и така да не набројувам, има многу да се коментира и набројува.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Ја плативме цената на прегустиот распоред и одлично одиграниот натпревар против Милан едноставно изгледавме денеска презаморени тоа е!
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Ке може некој да ги стави головите од 2 полувреме пошто не бев во можност да ги видам??
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Razocaruvacki poraz no vo sekoj slucaj zasluzen. Na terenot letaa kako muvi bez glavi odbranata svajcarsko sirenje sredniot red topkata ne ja dopre i najdobriot igrac ovaa sezona.... ednostavno nemase den bese potpolno dekoncentriran i porazot bese neminoven. Toa e toa jas licno ne gubam nadez i mislam deka seuste imame sansi.

GLORY GLORY MAN UNITED

p.s. Ova go pisuvam posle sekoja pobeda, no sega go pisuvam povtorno za podiganje na moralot :wink:

 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Malku zadocneto ama i jas da daam nekoj komentar.
Kako i da e ne izigravme loso imame soliden sreden red i napad a odbranata centralnite bekovi se katastrofa . Ako ne se smeni nesto vo toj del do krajot na sezonata ke imame mnogu problemi . Ne mi e jazno zosto Fergi ne zede nekoj barem na pozajmica zimava .
Kako i da e odime ponatamu ova e samo eden los den za man, ponatam ke bide bolje.
Glory Glory
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom