Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
И лузерпул грешеле,ама челзи колку што имаат фрлено пари за фалш трансфери:toe:....ќе го нагласам ШеФченко:vozbud:
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
И лузерпул грешеле,ама челзи колку што имаат фрлено пари за фалш трансфери:toe:....ќе го нагласам ШеФченко:vozbud:
најголем трансфер промашај на сите времиња е ШеФченко

--------------------------------------------------

Фергусон има верба во Македа

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, сер Алекс Фергусон истакна дека привлекувањето на Федерико Македа е една од причините зошто Јунајтед не потрошија значителна сума за да ги заменат Кристијано Роналдо и Карлос Тевез.


17-годишниот италијанец го постигна првиот погодок на натпреварот на Манчестер Јунајтед против малезискиот ол-стар тим во Куала Лумпур кој заврши 2-0 за англичаните, а вториот погодок го постигна новодојдениот Мајкл Овен.
Фергусон е задоволен со резултатот, но посебно го пофали Македа, кој блесна на сцената минатата сезона со головите против Астон Вила и Сандерленд.
"Задоволен сум што Македа и Овен оформија добар тандем. Имаме големи надежи за Македа и тој е една од причините што не купуваме нови играчи"- кажа Фергусон.
"Играше во еден дел од минатата сезона, но тој е сеуште млад и учи"- додаде тој.
Фергусон е задоволен и со настапот на Овен, кој го постигна вториот погодок во двата натпревари во предсезоната.
"Тоа беше типичен гол за Овен, реагираше прв и добро одигра"- кажа уште Фергусон.
Македа е возбуден поради неговиот настап со Овен и истакна дека ќе учи од него.
"Ќе учам од него бидејќи тој е еден од најдобрите напаѓачи што е особено важно за мојот напредок"- кажа Македа.
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
Со ова сака да кажи дека ако некоја клошарска екипа го бара, ќе треба да плати над 120 милиони евра за неговите услуги:vozbud:
то се брзе се уште фергусон македа оште 17-18 години ке видиме кога ке стане возрасен како роналдо дали ке е подобар или послаб
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.270
Поени од реакции
8.403
Најголема грешка на манчестер дококлу ме прашувате мене е Руд (незнам што мислевте тогаш) и исто и што не го оставивте Рој Кин до крај на кариера кај вас се работеше за 1 сезона тогаш него го шутнавте а во последниве 3 сезони Гери Невил го чувате како загрозен вид :tapp:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Најголема грешка на манчестер дококлу ме прашувате мене е Руд (незнам што мислевте тогаш) и исто и што не го оставивте Рој Кин до крај на кариера кај вас се работеше за 1 сезона тогаш него го шутнавте а во последниве 3 сезони Гери Невил го чувате како загрозен вид :tapp:
Кога се работи за Ферги нема сентименталност, и Хјуз на залез на кариера беше продаден во Челзи, без да му трепне око на Ферги, а на негово место доведен Енди Кол. Сите што се околу него знаат дека Ферги секогаш прави СЕ само за доброто на клубот и засега тоа му успева:helou:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Најголема грешка на манчестер дококлу ме прашувате мене е Руд (незнам што мислевте тогаш) и исто и што не го оставивте Рој Кин до крај на кариера кај вас се работеше за 1 сезона тогаш него го шутнавте а во последниве 3 сезони Гери Невил го чувате како загрозен вид :tapp:
Кога играше Руд, во Манчестер претежно тој ги даваше головите, а по Руд, целиов тим игра како целина, сите одат организирано и во напад и во одбрана и затоа дури и Рио почна голови да дава. Секој натпревар различни даваат погодоци. Башка фактот што не пропуштаме да го опелешиме Рауљ Задрид. :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.689
Поени од реакции
43.620
Освен Шевченко?Друг некој?
Деко,Буларуж и Бен Хаим,иако не знам за колку пари ги зедовте..А и Балак се губи од време на време :):):)

Иначе мислам дека Руд не е никаков промашок,даваше голови човекот
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.446
Најголема грешка на манчестер дококлу ме прашувате мене е Руд (незнам што мислевте тогаш) и исто и што не го оставивте Рој Кин до крај на кариера кај вас се работеше за 1 сезона тогаш него го шутнавте а во последниве 3 сезони Гери Невил го чувате како загрозен вид :tapp:


Руд беше еден од најдобрите напагачи на Манчестер .. Незнам колку си запознаен но тој секоја сезона даваше по 25 гола..Мислам дека тоа и се очекува од еден напагач...:toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.270
Поени од реакции
8.403
Руд беше еден од најдобрите напагачи на Манчестер .. Незнам колку си запознаен но тој секоја сезона даваше по 25 гола..Мислам дека тоа и се очекува од еден напагач...:toe:
А што разбра ти од мојот пост?
Не сум бил запознаен у пм:pipi:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Епа не вреди , 25 милиони фунти е 30 милиони евра.Тевез едноставно не вреди толку , не сме ние Шити или Задрид па безвезе да фрламе пари.:smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
Изгледа на некои ви требаше тевез да си отиде за да признаете дека не вреди толку и дека бербатов е подобар играч од него
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Да не знае некој на Велбек шо му е, гледам го нема ни на натпреварите на резервите, а не е ни на турнејата? Повреден е изгледа...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Нашите пристигнаа во Сеул:vozbud:



Натпреварот се игра во петок во 13. 00 часот по наше време :)

p.s. Ј.С. Парк се приклучи на екипата и ќе настапи на оваа турнеја во Азија!



[FONT=&quot]FC SEOUL v MANCHESTER UNITED[/FONT]


Seoul World Cup Stadium (Nickname is Sang-am),
Seongsan-dong, Mapo-gu, Seoul, South Korea
(Capacity: 68,476 seats)


 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom