Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Поради тоа што беше слаб интернетот, не можев денес да го гледам целосно натпреварот. Се на се ако гледав вкупно десетина минути од цел натпревар. Ќе ве замолам некој ако знае линк за цел натпревар да го даунлоадирам.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.927
Поени од реакции
1.337
Поради тоа што беше слаб интернетот, не можев денес да го гледам целосно натпреварот. Се на се ако гледав вкупно десетина минути од цел натпревар. Ќе ве замолам некој ако знае линк за цел натпревар да го даунлоадирам.
Најдов само Хајлатс,ќе почекаш за целиот натпревар барем до утре.

 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Најдов само Хајлатс,ќе почекаш за целиот натпревар барем до утре.

Благодарам! Доволно е и ова, за да знам што се случувало.

П.С. Еве нешто од нашата легенда Кантона

Кантона: Сити никогаш нема да го достигне Јунајтед

Легендарниот француски фудбалер, Ерик Кантона кој остави голем траг играјќи за Манчестер Јунајтед смета дека градскиот ривал на „црвените ѓаволи“ никогаш нема да ја достигне големината на неговиот поранешен клуб.
Иако „граѓаните“ ова лето потрошија повеќе од 90 милиони евра на засилувања, а ниту планираат тука да застанат, сепак французинот смета дека неможат да го загрозат реномето на неговиот омилен клуб.
„Парите се прекрасна работа, но Јунајтед и понатаму ќе остане најголемиот клуб на светот“ - изјави човекот чија прославена „седумка“ на грбот сега ја носи Мајкл Овен.
„Тоа е одлично, сигурен сум дека ќе биде вистинско засилување“ - додаде французинот.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Благодарам! Доволно е и ова, за да знам што се случувало.

П.С. Еве нешто од нашата легенда Кантона

Кантона: Сити никогаш нема да го достигне Јунајтед

Легендарниот француски фудбалер, Ерик Кантона кој остави голем траг играјќи за Манчестер Јунајтед смета дека градскиот ривал на „црвените ѓаволи“ никогаш нема да ја достигне големината на неговиот поранешен клуб.
Иако „граѓаните“ ова лето потрошија повеќе од 90 милиони евра на засилувања, а ниту планираат тука да застанат, сепак французинот смета дека неможат да го загрозат реномето на неговиот омилен клуб.
„Парите се прекрасна работа, но Јунајтед и понатаму ќе остане најголемиот клуб на светот“ - изјави човекот чија прославена „седумка“ на грбот сега ја носи Мајкл Овен.
„Тоа е одлично, сигурен сум дека ќе биде вистинско засилување“ - додаде французинот.
Па се знае тоа. Кога ќе видиш дека порано во премиер лигата за титула се бореа нашиве, Арсенал и Ливерпул, а за оние пред тоа што биле како Нотингем Форест и компанија да не коментирам и не можеле да го достигнат Манчестер. За новиве како што се Челзи(Уште ги вметнувам во таа листа поради тоа што успехот и популарноста ја добија преку Абрамович и неговите пари), Сити па сега вртат гласини и за Портсмут дека и нив арапи ќе ги купувале. Прво тие нека направат 18 титули во ПЛ па тек тогаш може да се каже дека се на пат кон израмнување но сеуште не се блиску. Манчестер кога освојуваше од 90та навака не освојуваше со пари, Фергусон никогаш не трошеше повеќе и не купуваше ѕвезди и играчи со кренати цени. Еден пример за тоа е Кантона кој го купивме за милион или два милиони фунти што е ептен мала сума и заврши неверојатна работа за нас. Само кога така би се издигнал некој тим од овие со пари што ќе се пробиваат ќе спуштам и капа па и ќе кажам браво, а сега ќе им кажам идете стигајте го Нотингем Форест кој има направено нешто што и некои од големите тимови го нема направено тоа, да освои лига на шампиони.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Благодарам! Доволно е и ова, за да знам што се случувало.

П.С. Еве нешто од нашата легенда Кантона

Кантона: Сити никогаш нема да го достигне Јунајтед

Легендарниот француски фудбалер, Ерик Кантона кој остави голем траг играјќи за Манчестер Јунајтед смета дека градскиот ривал на „црвените ѓаволи“ никогаш нема да ја достигне големината на неговиот поранешен клуб.
Иако „граѓаните“ ова лето потрошија повеќе од 90 милиони евра на засилувања, а ниту планираат тука да застанат, сепак французинот смета дека неможат да го загрозат реномето на неговиот омилен клуб.
„Парите се прекрасна работа, но Јунајтед и понатаму ќе остане најголемиот клуб на светот“ - изјави човекот чија прославена „седумка“ на грбот сега ја носи Мајкл Овен.
„Тоа е одлично, сигурен сум дека ќе биде вистинско засилување“ - додаде французинот.


Тоа е ногу јасно дека никогаш нема да го достигнат Јунајтед само во сон може али ќе им се појави и на сон Ферги и пак ќе избегаат....
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.446
Благодарам! Доволно е и ова, за да знам што се случувало.

П.С. Еве нешто од нашата легенда Кантона

Кантона: Сити никогаш нема да го достигне Јунајтед

Легендарниот француски фудбалер, Ерик Кантона кој остави голем траг играјќи за Манчестер Јунајтед смета дека градскиот ривал на „црвените ѓаволи“ никогаш нема да ја достигне големината на неговиот поранешен клуб.
Иако „граѓаните“ ова лето потрошија повеќе од 90 милиони евра на засилувања, а ниту планираат тука да застанат, сепак французинот смета дека неможат да го загрозат реномето на неговиот омилен клуб.
„Парите се прекрасна работа, но Јунајтед и понатаму ќе остане најголемиот клуб на светот“ - изјави човекот чија прославена „седумка“ на грбот сега ја носи Мајкл Овен.
„Тоа е одлично, сигурен сум дека ќе биде вистинско засилување“ - додаде французинот.

Легенда...Нормално дека никогаш нема да бидаат како Јунајтед...Без разлика колку пари трошат.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Интересно интервју на Ферги: http://www.guardian.co.uk/football/2...-alex-ferguson

Oвен:"We can carry Michael Owen. I won't ask him to play every four days, I might ask him to play every 10 days," the manager said. "We can do it becauseI alwaysrotate my squad."I first tried to sign him when he was 12, so we have been waiting for this."

Ferguson hopes Owen might have the same influence as Henrik Larsson did in the early months of 2007, when he was brought on loan from Helsingborg.

Роналдо:
"His best is yet to come because he is just 24," Ferguson said. "I will be very proud when I see [him at his best] because we had a part to play in it. He came to the right club at the right part of his career. He could have gone to Real Madrid or Barcelona as a boy but he came to the right club and he appreciates that. And he may come back, you never know. :tapp:

Бензема "We tried for Benzema because, at 21, I felt there would be an improvement there," said Ferguson. "He is tough, with a good physique and goalscoring record, so it was worth going a wee bit extra for him because of hisage. But when it went to 42m euros, it was beyond his value. We went to 35m and I think that was fair.

Рибери:
"We explored signing Franck Ribery in a nice, quiet way when [the chief executive] David Gill was at one of his meetings with Bayern Munich in March. They told him: 'Absolutely no chance' and the one thing you can say about Bayern is that when they say something they mean it."

Teвез:
"We made contact with Carlos," Ferguson retorted. "We sent him textsand spoke to him when he was in Argentina. Our chief executive, David Gill, made an offer to Kia Joorabchian and we spoke to Tevez before we played Inter Milan [in March] and told him we had spoken to Kia but we never heard back. "In my opinion, I don't think he was worth £25m. He was popular with the supporters. The fans quite rightly have their heroes and I was happy to go along with the deal as long as it was the right one but, quite simply, he is not worth £25m."

http://www.guardian.co.uk/football/2009/jul/20/sir-alex-ferguson-carlos-tevez
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Бев малце скептичен кога го донесоа Овен, со оглед на неговите постојани повреди, но доколку успее да остане здрав ќе биде секако огромно засилување. Не е воопшто прашање неговиот талент, така што се надевам ќе видиме двоцифрен број негови голови во Премиер сезонава.
Македа очекувам да се развива во играч за прв тим, а можеби повеќе ќе видиме и од младите напаѓачи како Велбек.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
And he may come back, you never know.
Ќе бацува туѓи амблеми па после ќе ми се враќа откако Задрид би го отфрлиле? Јас да сум не би го примила па да е програмиран за фудбал да игра.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Фергусон: Роналдо би можел да се врати во Манчестер Јунајтед

Сер Алекс Фергусон не ја отфрла можноста Кристијано Роналдо еден ден повторно да се врати во Манчестер Јунајтед.
Кристијано Роналдо синоќа ја почна кариерата во Реал Мадрид дебитирајќи на пријателскиот натпревар против Шамрок.

Фергусон кој е голем фан на играта на Кристијано Роналдо, не ја отфрла можноста еден ден Португалецот повторно да заигра за Црвените Ѓаволи.

"Тој можеби ќе се врати, никогаш не се знае. Понекогаш се случуваат такви работи" - изјави Фергусон.

"Тој го сака Јунајтед. Доколку погледнете наназад во шестте години кои ги помина кај нас, тој нема пропуштено ниту еден тренинг".

"Роналдо никогаш не беше повреден, тој секогаш играше, најдоброто од него допрва доаѓа, тој има само 24 години".

"За нас Кристијано Роналдо е голема загуба".

"Не можам да кажам ништо друго освен да го пофалам. Тој е најдобриот фудбалер во светот".

"Тој е подобар и од Кака и од Меси. Тој е пред сите нив".

"Неговиот придонес како закана кон противничкиот гол е неверојатен. Неговата статистика е фантастична".

"Постигнува голови, шутира на голот, има одлични пробиви во шеснаесетникот, дава голови со глава. Има се. Апсолутно фантастично" - заврши Ферги.

Голема загуба , исто како што кажува и стариот !
 
N

navivacka

Гостин
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Не верувам да се врати...Дури и да се врати,фановите му простија еднаш за инцидентот на Светското кога го намести Руни да добие црвен картон,вторпат нема никој да му прости...Го баци умрениот амблем на Реал,нека остане таму,му посакувам што повеќе безгрижни и долги и мачни повреди,и никогаш да не го добие сјајот што го имаше во Манчестер Јунајтед....Да,го мразам откако реши да не напушти :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.689
Поени од реакции
43.620
Aко се врати а чисто се сомневам не верувам дека фановите лесно ке го прифатат...некои се огорчени по неговото заминување на педерски начин некои се благодарни за се што стори...

Ферги верува во Македа

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=a7e847c0-7822-413e-bfbe-7374ad501c6b&ln=3&typeBack=default
Не верувам дека ќе се врати..Иначе навивачите му простија после инцидентот на СП 2006(тогаш и јас ептен многу го мразев,го пцуев,ме нервираше),сеа мислам дека и немат толку голема причина да го мразат,но сепак мое мислење е дека навивачите нема да го прифатат,после вакво лажење што ни удри,боље му е ич да не се враќа(иако,признавам,јас би сакал да се врати..)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Žena izbola supruga jer je zakasnio s utakmice Ispis


Nakon utakmice između izabrane momčadi Malezije (Malasyian XI) i aktualnog engleskog nogometnog prvaka Manchester Uniteda u Kuala Lumpuru, prošle subote, došlo je do incidenta...

Naime, neimenovanog muškarca koji je gledao utakmicu izbola je nožem vlastita žena zato jer se kući vratio kasno iza ponoći, saopćio je načelnik lokalne policije Abdul Jalil Hassan.

- Bio je s prijateljima na utakmici i zato se vratio kući kasno - rekao je Abdul Jalil, dodavši da je žena muža izbola u prsa dva puta s kuhinjskim nožem, a da je potom policiju o svemu izvjestio liječnik u bolnici u koju je nesretni muškarac primljen.

Malezijski mediji izvještavaju da je muškarac van životne opasnosti i da se oporavlja u bolnici, kao i da policija još nije službeno optužila njegovu ženu za bilo kakav prekršaj.

U otvarajućoj utakmici turneje po Dalekom Istoku Manchester United je slavio protiv malezijske momčadi 3-2, a protiv istog je protivnika odigrao i u ponedjeljak i pobijedio 2-0.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom