Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
S

SSS-Stolica

Гостин
Arjen Robben could be on his way back to the Premier League with Old Trafford looking a likely destination...

Manchester United are preparing to ask Real Madrid how much they want for Arjen Robben now that the relationship between the clubs has calmed during talks about Cristiano Ronaldo.

Sir Alex Ferguson is reported to believe that the Dutchman's arrival could help ease the loss of the Portuguese star, after being advised that Los Merengues are willing to let him go.

Madrid's president, Florentino Perez, was rumoured to want all the Dutch players on the club's books to be sold to raise funds this summer with Robben in particular being told he can go.

The Red Devils' interest could alert Liverpool and Manchester City, but it is believed that United would have first refusal as they would cite the Ronaldo move for them to be given favourable terms.

Robben's injury record at Madrid has caused concern among the new board and coaching staff and the arrival of Ronaldo, allied with moves for other star forwards, will see him squeezed out.

Earlier this week the player's father, Hans Robben, explained that he had held talks with Madrid's general manager Jorge Valdano and that nothing had been decided as yet.

A bid from Manchester United though could push the matter up the Spanish club's list of priorities and see Robben move to Old Trafford instead of Wigan's Antonio Valencia.

Извор
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Не знам каде да го пишам постов па ќе го ставам и во Манчестер и во Реал, модераторите ако мислат дека не на место слободно нека го тргнат.

Минатиот септември кога Сити доби нов сопственик и кога имаше најави за мега транфсери сите фудбалски работници, фанови, експерти, луѓе од УЕФА, ФИФА се побунија како богатството на Арапите ќе го уништи фудбалот. Истото се случи и претходно со Челзи, сите го обвинуваат Абрамович дека се обидел со пари да купи успех и бла бал бла, уште милион работи поврзани со парите и фудбалот и како овие два клуба го уништуваат фудбалот.

Но Реал го правеше истото во минатото а го прави и сега. Фиго, Зидан, Роналдо, Бекам....Кака, Роналдо и уште кој друг... Сите тие до вчера што викаа дека Сити и Челзи се предавници на фудбалот сега се радуваат како мали деца на трансерите на Кака и Роналдо. Дали целиот свет сега ќе го завземе истиот став како и во минатото или ќе му прогледа низ прсти на Реал Мадрид и ќе речат: Ајде тоа е Реал па они секогаш правеле такви трансфери што сте изненадени.

Кака и Роналдо во Милан и Манчестер го имаа на располагање се она што ќе го добиат во Реал, престижот од носење на дресот на Реал е само завеса зад која се крие големата понуда на пари. Парите се тие кои ги реализираат овие трансфери и баш ме интересира кој ќе покаже сега со прст кон Реал и да каже дека ФУДБАЛОТ Е УНИШТЕН, дали Платини и Блатер ќе соберт храброст и јавно ќе ги обвинат Кралевите.

ПС нека не мислат навивачите на Реал дека сум љубоморен на ваквите трансфери, напротив убеден сум дека Интер и без вакви мега ангажмани ќе биде на исто ниво со Реал, ќе бидеме силни доколку и Ибра замине. Зошто имаме континуитет, имаме компактни и квалитетни 22 играчи предоводени од добар стратег.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.382
Поени од реакции
16.593
Додека Роналдо не го видам со дрес од Реал, он за мене сеуште е играч на Манчестер Јунајтед.
А и ако замине дефинитивно не е крај на светот само ќе му посакам да има иста судбина како и претходните играчи од Јунајтед кој го облекле дресот на "кралевите" (Бекам, Нистелрој).

А за негова замена (доколку замине) не знам зашто сакате да дојде Робен, па нели тој имаше нешто срцева мана. Таков играч не ни треба дефинитвно а и видовме како тој изигра минатава сезона, мене барем не ми остави некој впечаток. Добар трансфер би бил доколку го земеме Рибери, сопред мене.
И нема што повеќе да се туфкаме доколку замине Роналдо, тоа е тоа.
Ко што кажаја некои погоре ѕвездите не го прават Манчестер Јунајтед, туку Манчестер Јунајтед ги прави ѕвездите.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Не знам каде да го пишам постов па ќе го ставам и во Манчестер и во Реал, модераторите ако мислат дека не на место слободно нека го тргнат.

Минатиот септември кога Сити доби нов сопственик и кога имаше најави за мега транфсери сите фудбалски работници, фанови, експерти, луѓе од УЕФА, ФИФА се побунија како богатството на Арапите ќе го уништи фудбалот. Истото се случи и претходно со Челзи, сите го обвинуваат Абрамович дека се обидел со пари да купи успех и бла бал бла, уште милион работи поврзани со парите и фудбалот и како овие два клуба го уништуваат фудбалот.

Но Реал го правеше истото во минатото а го прави и сега. Фиго, Зидан, Роналдо, Бекам....Кака, Роналдо и уште кој друг... Сите тие до вчера што викаа дека Сити и Челзи се предавници на фудбалот сега се радуваат како мали деца на трансерите на Кака и Роналдо. Дали целиот свет сега ќе го завземе истиот став како и во минатото или ќе му прогледа низ прсти на Реал Мадрид и ќе речат: Ајде тоа е Реал па они секогаш правеле такви трансфери што сте изненадени.

Кака и Роналдо во Милан и Манчестер го имаа на располагање се она што ќе го добиат во Реал, престижот од носење на дресот на Реал е само завеса зад која се крие големата понуда на пари. Парите се тие кои ги реализираат овие трансфери и баш ме интересира кој ќе покаже сега со прст кон Реал и да каже дека ФУДБАЛОТ Е УНИШТЕН, дали Платини и Блатер ќе соберт храброст и јавно ќе ги обвинат Кралевите.

ПС нека не мислат навивачите на Реал дека сум љубоморен на ваквите трансфери, напротив убеден сум дека Интер и без вакви мега ангажмани ќе биде на исто ниво со Реал, ќе бидеме силни доколку и Ибра замине. Зошто имаме континуитет, имаме компактни и квалитетни 22 играчи предоводени од добар стратег.
Конечно пост реален и достоен за коментирање. Браво.
Илузија е тоа дека врв на кариерата на секој играч е да игра за Реал, сите ЗНАЕТЕ длабоко во себе дека е така.
 
K

kaiser soze

Гостин
Нема нејаснотии тука.Значи Јунајтед ја прифатил понудената цена од Реал за трансфер на Роналдо,така што тимот дава согласност Кристијано да преговара за личните услови кои би ги имал во Мадрид.Официјално не е потпишан договор,но остануваат само процедури кои следат за да се официјализира трансферот.
 
N

navivacka

Гостин
Тоа е треба да се помиреме,иако сакавме да остане знаевме сепак длабоко во душата дека еден ден ке замине дали оваа сезона или следната...Сепак додека не потпише се уште е играч на Манчестер па од каде знаете можеби и ке одлучи да не замине нели надежта последна умира...
Како и да е и да замине само едно нешто ке речам-ти благодариме за се што направи...Манчестер можел и без тебе освојувал и ке освојува.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.670
Поени од реакции
11.394
Според шпанските медиуми Португалецот, официјално ќе биде претставен ноќта помеѓу 11-ти и 12-ти јуни. Се очекува денес да ги помине медицинските прегледи.
:uvo:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.574
Поени од реакции
6.272
Тоа е треба да се помиреме,иако сакавме да остане знаевме сепак длабоко во душата дека еден ден ке замине дали оваа сезона или следната...Сепак додека не потпише се уште е играч на Манчестер па од каде знаете можеби и ке одлучи да не замине нели надежта последна умира...
Како и да е и да замине само едно нешто ке речам-ти благодариме за се што направи...Манчестер можел и без тебе освојувал и ке освојува.
ако некој навистина жали по роналдо тоа сигурно е navivacka :)
 
N

navivacka

Гостин
ако некој навистина жали по роналдо тоа сигурно е navivacka :)

Не не...Манчестер не е Роналдо,иако ми беше идол сепак во моето срце е само Манчестер,не жалам воопшто знаев кога тогаш дека ке замине.Роналдо не е Манчестер.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ај бе уживајте и Роналдињо си отиде од Барса, па оваа година сите можни титули ги зедоа.

Башка, сега и официјално Реал е 0 фактор во фудбалот. Пак се полни со ѕвезди и пак ќе губат како МАЛИ ДЕЦА.

Памтете го тоа. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom