Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
N

navivacka

Гостин
Добредојде за новиот член:helou:
И јас сакам финале Барса -Манчестер и секако да победи подобриот а тоа е Манчестер...Денеска очекувам лесна победа,мислам дека Ферги ке чува некои од најдобрите за во Вторник,не треба да ризикува,и онака ке го добиеме Блекбурн.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Сопственицте на Тевез ги разгледуваат сите опции

Киа Јорбачиан вели дека тие сега ги разгледуваат сите опции околу иднината на напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Карлос Тевез

Двегодишната позајмица на Тевез во Манчестер Јунајтед завршува по крајот на сезоната а Црвените Ѓаволи сеуште немаат договорено перманентен трансфер на Аргентинецот. Првата опција која ја имаше Јунајтед истече на крајот од јануари, иако Тевез најави дека е желен да остане во лидерот во Премиер Лигата.
Реал Мадрид и Интер се поврзуваат со ангажман на Тевез, и неговиот советник Јорбачиан потврди дека сопственикот на правата на напаѓачот го разгледува интересот на останатите клубови.
“Карлос сега се наоѓа на пазарот откако Јунајтед не одлучија да тргнат по него.” – рече Јорначиан.
“Сега ги разгледуваме други опции и заинтересираните страни.”
“Повеќе Јунајтед ја немаат опцијата први да преговараат.”


:ija::ija:
 
N

navivacka

Гостин
Сопственицте на Тевез ги разгледуваат сите опции

Киа Јорбачиан вели дека тие сега ги разгледуваат сите опции околу иднината на напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Карлос Тевез

Двегодишната позајмица на Тевез во Манчестер Јунајтед завршува по крајот на сезоната а Црвените Ѓаволи сеуште немаат договорено перманентен трансфер на Аргентинецот. Првата опција која ја имаше Јунајтед истече на крајот од јануари, иако Тевез најави дека е желен да остане во лидерот во Премиер Лигата.
Реал Мадрид и Интер се поврзуваат со ангажман на Тевез, и неговиот советник Јорбачиан потврди дека сопственикот на правата на напаѓачот го разгледува интересот на останатите клубови.
“Карлос сега се наоѓа на пазарот откако Јунајтед не одлучија да тргнат по него.” – рече Јорначиан.
“Сега ги разгледуваме други опции и заинтересираните страни.”
“Повеќе Јунајтед ја немаат опцијата први да преговараат.”


:ija::ija:
Аман бе Ферги што чекаш?дај направи нешто не чекај не гоиспуштај овој фудбалер,вреди да го носи дресот...кога ке го дадат ке те видеме тогаш ако има повредени(не дај боже)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.410
Поени од реакции
22.001
Ќе видите дека ќе остане на Олд Трафорд ..
И јас мислам дека за денешниот натпревар некои фудбалери нема да играат односно ќе ги чува Ферги за интер...
На овој натпревар со Блекбурн Ван Дер Сар не треба да прими гол до 83 минута и ќе бидеме рекордери во европа:vozbud::vozbud:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Нема САф да го даде Тевез не е глуп таков играч не се пропушта,а вечер победувате 100% Блекбурн мнгогу е слаб оваа сезона плус дома така да лесна победа.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
И јас мислам дека Ферги нема да го пушти ама нешто штама околу тој перманентен договор...
Се надевам час на победа исто како онаа против Фулам а може и повисока,Ферги нема да ризикува со другите за да бидат подготвени во Вторникот.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.470
Поени од реакции
42.782
Се надевам дека нема да го испуштиме Тевез.Тој постигнува голови тогаш кога најмногу ни требаат...Точно е дека во последно време не е во ТОП форма,но тоа е само заради тоа што повеќе ја грее клупата,отколку што игра.И да не заборавиме дека да не беше тој лани немаше да земеме титула во ПЛ,со гол во последните минути ни донесе барем 5 поени,кои се покажаа како одлучувачки на крајот.Исто така ни донесе победа против Стоук.:smir:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.470
Поени од реакции
42.782
Head to head
Blackburn Rovers_____2 victories
Manchester United____6 victories
__________________Draws 2


Manchester United’s last 5 results




 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
За разлика од некои други претходни постови...
Јас мислам дека за денешниот натпревар не се потребни никакви калкулации ,односно не треба да одмораме ни еден (ако секако не му е неопходен одморот) туку треба да тргнеме со најсилните 11 во првиот состав.
Тоа значи дека Руни треба да стартува од самиот почеток!
Натпреварот со Блекбурн е многу битен за самиот тек на првенството ,бидејки имаме можност со евентуалниот кикс на ливерпул на тешкиот натпревар со сити да ја зголемиме предноста!!!

Со целосен респект кон блекбурн и нивните играчи...мислам дека сепак за Јунајтед се освем победа е неуспех, иако можеби не прати некоја лоша традиција на слаби игри против денешниот противник - време е да ја надминеме и прикажеме убедлива игра (секако со некои скриени адути за со интер) и да го демолираме блекбурн со што ќе испратиме јасна порака што го чека нашиот следен противник!!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.470
Поени од реакции
42.782
Ај уште некој факт..Нз дали се постирани наназад..



Check out the key facts and stats ahead of the clash at Old Trafford.


Manchester United have won four of their last five top-flight encounters with Rovers.
Blackburn won a league game at Old Trafford in September 2005 - only three away teams have claimed victory there Dreams since.
United have scored in 13 of their 14 Premier League home games against Blackburn.
Blackburn are yet to score in a Premier League away game under Sam Allardyce - both of his road trips have ended 0-0.
Jason Roberts and Benni McCarthy have scored nine of Blackburn's last 10 goals.
United have scored only 10 goals in eight North West derby games this season.
Blackburn have scored and conceded 180 goals in North West derby games in Premier League history.
 
Член од
3 декември 2005
Мислења
120
Поени од реакции
7
Луѓе нема да го даваат натпреварот со ББР ,има ли некаде во Скопјево да се гледа , некоја кладнилница, фенклуб или што ти знам , не ми се дреме пред компутер 105мин.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom