Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ај убаво што тепавме да честитам најпрво ама пак ме накурчи судијана. За Арсенал најмалиот прекршок го санкционираше, а за нас ништо.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Празник за очи, феноменална игра. Само тоа можам да го кажам. Супер игра на Керик, О'Шеј, РУНИИИИИ, Роналдо пред се, а морам да кажам дека се повеќе и повеќе сум разочаран од Андерсон, никаква присутност на теренот, никаква игра, шутот катастрофален, ама апсолутно ништо. Незнам што гледа толку многу Фергусон во него, можеби до пред некое време играше некоја игра, сега не вреди ни за замена, од мој аспект.

Како што се надевав, позитивен резултат носиме на Емирати, повторно се надевам на победа и пласман во финалето. Ајт!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.128
Поени од реакции
5.905
Можеби требаше да тепаме и повеќе. Алмуниа ги спаси неколку пати, а еднаш и пречката му беше сојузник. Сепак сум задоволен со резултатот. Секоја победа без примен гол дома е добар резултат.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Честитки за победата.Сепак,можеше барем уште еден да се постигне за помирен реванш.Сите одиграа на ниво,а најмногу Флечер.Ја оправда довербата на Ферги.
Очекувам пласман во финалето и секако да го одбраниме трофејот. :helou:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Честито победа!

Примарната цел е остварена.
Криво ми е што не дадовме уште некој гол, да не се покаже ова кобно во вториот дуел.
Како и да е, ги згазивме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Да не им беше Алмуниа, ќе беше 3-0 сигурно, ама и тој е дел од нивниот тим, што е тука е. Ќе се сретнеме пак на Емирати, ќе видиме кој е кој уште еднаш :)

Честито победа уште еднаш :) Нека ни се множат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Леле,леле..Им покажавме како се игра фудбал на Арсенал.Игравме СУПЕР!Не направивме ни една грешка,пасовите беа милиметарски точни..само среќата ја немаше..:tapp:

Честито Победа!!!
 
N

navivacka

Гостин
Свака му част на Алмунија,единствен виновник што немаше повеке голови во мрежата на Арсенал а рака на срце и Силвестре одбрани нешто,жалам за пропуштените шанси а посебно онаа на Роналдо кога биеше во пречка...и тоа што Гигс не се запиша во листата на стрелците за неговиот јубилеен 800 натпревар во дресот на Јунајтед...

Честитки за победата и Срекен Роденден на Чомбе д пресидент:):helou:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ги потопивме, многу сум задоволен од играта и притисокот кој им го демонстриравме. Нека ни се множат победите. :smir:
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
23
Поени од реакции
0
Премногу добра утакмица од нашите, но жалосно што не постигнавме повеќе голови. Како и да е и 1:0 е многу добар резултат и патуваме на Емирати со добар резултат, би било супер и ако на Емирати постигниме гол
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Победивме тоа е најважно.Малку сум разочаран што не дадовме уште еден гол со оглед на тоа дека постигнаме рано гол.Но што е тука - тука е.1 гол на Емирати ни го осигурува финалето.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Oва е најминимална победа што можеше да се забележи:):)
андесон и руни одиграа фантастично, секоја чест!
Роналдо и керик исто, само тевез малку ме разочара, очекував повеќе, ама за наредна ќе се среди:)
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Честито победата!!
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Ги надигравме... ги направивме деца од 1 одделение. Можевме да победиме со многу поголема разлика. Сепак позитивен резултат имаме, засега сме во подобра позиција од Арсенал. Без разлика што играме на гости, мислам дека тоа нема голема разлика, Јунајтед и Арсенал се екипи кои што се познаваат долго време, исклучително квалитетни така да не гледам пречка во Емирати за уште една победа...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom