Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Искрено очекував повеќе голови, ама ај да се надеваме на тоа во второто полувреме. Инаку тоа што го утна Видич беше голема грешка, ама сепак прикажаа солидна игра. :)
Па ајде да видиме како ќе тече вторто полувреме. :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Добро почнавме,застанавме.Сега Ферги ќе им подели на сите по 2-3 збора и ќе биде подобро :)
Ајде момци,издржете...Браво Кики,убав гол :):pipi:
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Да, даде убав гол. Ама како што гледам почна да се лизга, ќе се повреди вака...:)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Абе добро е што водиме, ама во секој момент може се да пропадне во вода, затоа ни треба уште едно голче, па после може и да се браниме.

Сè уште е далеку 1/2 финалето, полека..
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
Како можеше Видич ова да го промаши, не ми е јасно.:toe:
Ни мене не ми е јасно,ама тоа е..

Сепак јас би кажал дека добро се држиме,цело време кај нас е топката но немаме направено една сааламска акција.Досаден меч и сепак мора да признаам овој Манчестер од оваа сезона не е ист како оној од лани.Лани кога ќе нападнавме ни св.Петар не им помагаше на противниците..Сега ќе стигнеме до напад и ај пак назад оди топката..Мислам дека треба да нападнеме,да дајме уште еден гол и после да се сконцентрираме на одбраната на водството..Сепак топка е,се врти..

А за голот..WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW РЕМЕК ДЕЛО!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Да, даде убав гол. Ама како што гледам почна да се лизга, ќе се повреди вака...:)
Ама ако немате друга работа не го полнете со глупости фан клубот сега де:)
Да Ред Девил 1/2 финалето е многу далеко...Ни треба уште еден гол,ајде:)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Задоволен сум од водството и начинот на кој се држеа и ги неутрализираа нападите на Порто во овој прв дел. Очекувам во продолжение домаќините на притиснат повеќе, па Јунајтед со една добра контра да го реши патникот во полу-финалето .. :wink:
 
N

navivacka

Гостин
Добра игра,одбраната делува добро и фантастичен гол на Кики:vozbud:како го залепи,едвај чекам да заврши натпреварот да ми е мирна душата,лелелее:vozbud:очекувам второ полувреме Ферги да внесе свеж играч нои и со овие добро играт...повеке голови(во мрежата на Хелтон секако)второ полувреме...

Вива Роналдо ,Вива Манчестер Јунајтед
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Добра игра имавме 2-3 чисти шанси можевме со поголем резултат да водиме, ама и вака е добро само да не се опуштат во второ полувреме, а за голот ќе речам дека е РЕМЕК ДЕЛО!!!
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Ај нека дадат уште еден гол у второ [не се противам и на повеќе], и после раат да сме си. :smir:
:vozbud:
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Добро прво полувреме добар гол,задоволна сум,за сигурен пласман уште еден гол...ајде можете вие.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom