Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
Тие немора ако се борат за опстанок да ги снема, Роналдо да им замине пола ќе ги снема :):):)
Шо ви е на вас бе луѓе???Вие мислете дека ние сме по Роналдо???Се кладам дека пола од овде се за Манчестер уште пред 2000-та година..!!!
П.С Ако беше така јас сеа ќе бев за Милан,а не за Манчестер..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Шо ви е на вас бе луѓе???Вие мислете дека ние сме по Роналдо???Се кладам дека пола од овде се за Манчестер уште пред 2000-та година..!!!
П.С Ако беше така јас сеа ќе бев за Милан,а не за Манчестер..
Па ај види добро...Реков ПОЛА ќе ги снема, не реков дека сите сте заради Роналдо. Ама факт е и мора да признаете дека ако не пола, барем 1/3 навиваат заради Роналдо. Доживеавме и машки да се палат на него, ај женскиве ги разбирам ама машкиве...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Pak ne razbiras ... Nie da se borime za opstanok pak ke go sakame LIVERPOOL , a dodeka pa vie...
A oд што заклучи дека ние не би го сакале Манчестер? Тоа што се нервираме по секој пораз е изречено во афект, пцуењето и слично, по ден два се смируваме и повторно се` си доаѓа на свое место. Ти па демек кога ќе загуби Ливерпул не се нервираш? Тоа се работи искажани во афект, некои од навивачиве тука можат да се контролираат, некои не. Би објаснила и зошто, но ајде да не забегувам со биологија и слично, кога веќе доаѓаме до тоа.

Јас Манчестер го сакав и кога играше Бекам, и откако падна во криза тие три сезони (поточно смената на генерации) и го сакав кога освоивме три титули минатата година. И да не освои ниедна титула од овие што следат, пак ќе го сакам. Не можеш за мене или за било кој од тука да процениш ти дали ќе го сакаат клубот или не, како што не можам јас да кажам за вашиот фан клуб. Тоа е нивна работа, посебна за секој навивач. Самите ќе се исцрнат ако го замразат Јунајтед поради тоа.:smir:
 
K

kaiser soze

Гостин
Pak ne razbiras ... Nie da se borime za opstanok pak ke go sakame LIVERPOOL , a dodeka pa vie...
Незнам што сакаш да докажеш,дека само навивачите на вашиот тим се верни кон него без разлика на која позиција на табелата се наоѓа.Тука си во голема заблуда.Секој си го сака својот тим,без разлика во која дивизија игра и кои играчи играат во него.Јас како фан,го почитувам и ценам секој играч кој игра во Јунајтед,но пред се го сакам и поддржувам мојот тим,макар и омилен играч да замине од него.Сепак институцијата МАн ЈУнајтед е пред се и тоа се докажало многу пати до сега.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Незнам што сакаш да докажеш,дека само навивачите на вашиот тим се верни кон него без разлика на која позиција на табелата се наоѓа.Тука си во голема заблуда.Секој си го сака својот тим,без разлика во која дивизија игра и кои играчи играат во него.Јас како фан,го почитувам и ценам секој играч кој игра во Јунајтед,но пред се го сакам и поддржувам мојот тим,макар и омилен играч да замине од него.Сепак институцијата МАн ЈУнајтед е пред се и тоа се докажало многу пати до сега.
Slusaj mi go zborot , eden den ako bidete nekonkurentni za Titula da se kladime deka pola od ovie tuka so se palat ko mladi majmuni sega nema da gi ima nigde. Poznavam dosta vistinski fanovi na United ne vikam ne , a taa pa Jenu Girl hahah Ne go sakam Man United radi Ronaldo gi sakav uste i Bekam koga igrase. Razbiranje vo fudbal nikako , misli manekencinja sto trcaat se . Nego slednata utakmica ste bez rooney vidic i scholes, ako tepame nie utre a vie izgubite slednata nedela ke bide mnoguuu mnoguuu interesno do kraj :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
Slusaj mi go zborot , eden den ako bidete nekonkurentni za Titula da se kladime deka pola od ovie tuka so se palat ko mladi majmuni sega nema da gi ima nigde. Poznavam dosta vistinski fanovi na United ne vikam ne , a taa pa Jenu Girl hahah Ne go sakam Man United radi Ronaldo gi sakav uste i Bekam koga igrase. Razbiranje vo fudbal nikako , misli manekencinja sto trcaat se . Nego slednata utakmica ste bez rooney vidic i scholes, ako tepame nie utre a vie izgubite slednata nedela ke bide mnoguuu mnoguuu interesno do kraj :)
Ама нема да тепате:smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Slusaj mi go zborot , eden den ako bidete nekonkurentni za Titula da se kladime deka pola od ovie tuka so se palat ko mladi majmuni sega nema da gi ima nigde. Poznavam dosta vistinski fanovi na United ne vikam ne , a taa pa Jenu Girl hahah Ne go sakam Man United radi Ronaldo gi sakav uste i Bekam koga igrase. Razbiranje vo fudbal nikako , misli manekencinja sto trcaat se . Nego slednata utakmica ste bez rooney vidic i scholes, ako tepame nie utre a vie izgubite slednata nedela ke bide mnoguuu mnoguuu interesno do kraj :)
Аehahahahew pozz asl pls. :tapp: :tapp: :tapp:
Oва за со Бекам, сакав да ти докажам дека ги сакав Манчестер кога играше и тој, беше ѕвезда како денес Кристијано, ама си отиде и мислевте вие дека ќе се намалат навивачите на Манчестер по неговиот трансфер во Реал, ама ништо. Џабе. Лузер пак не освои. Ама на некои човек ни со културен посто не може ништо да им докаже. You will never walk alone. Само тоа ќе ви остане ако Манчестер освои годинава :)

Moже ќе тепате, ама и ние ќе тепаме. :wink:
 
K

kaiser soze

Гостин
Slusaj mi go zborot , eden den ako bidete nekonkurentni za Titula da se kladime deka pola od ovie tuka so se palat ko mladi majmuni sega nema da gi ima nigde. Poznavam dosta vistinski fanovi na United ne vikam ne , a taa pa Jenu Girl hahah Ne go sakam Man United radi Ronaldo gi sakav uste i Bekam koga igrase. Razbiranje vo fudbal nikako , misli manekencinja sto trcaat se . Nego slednata utakmica ste bez rooney vidic i scholes, ako tepame nie utre a vie izgubite slednata nedela ke bide mnoguuu mnoguuu interesno do kraj :)
Незнам за другите ,но јас сум навивал за тимот и кога играле во него Шерингам,Кол,Ирвин и останатите,па се до денешнава генерација на играчи.Не дека се докажувам со тоа,но да ти дадам за пример.А за вљубеници во играчи,а не во тимот,сигурен сум дека има и такви.Што мислиш,Џерард да заминеше од Ливерпул ќе бевте ли и вие во ист број?Што се однесува до првенството,отсуствата на играчите кои ги наброја,мислам дека нема да бидат некој голем хендикеп,затоа што располагаме со голем фонд играчи на сите позиции,но се надевам на интересен финиш на првенството,кое се разбира повторно ќе ни припадне нас.:wink:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ja go sakam Liverpool radi Martin Skrtel .. Mnogu e sexy i se palam na nego :pos2::pos2: . I da ne osvoime titula , zdravje .. Dogodina
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Еј дај бе оставете ги сите анти Јунајтед,сонуваат за нас верувајте.Освоиме Карлинг Куп,Којунити Шилд,Светското клубско првенство.Први во Премиер Лигата,во добра позиција во Лигата на шампионите,полуфинале Фа куп !!!Еееј оставете ги навивачите на Милан,Реал,Баерн итн,итн...Сватете ги , нивните клубови никогаш не се бореле за верувале или не 7 титули:back:.
И мене ми е мака,имавме и +10 а така искоцкавме сичко.Но сеуште сме први и да победи Лузерпул ќе имаме плус еден,па со заостанатиот +4.Смирете се,ќе виде се во ред.Го имаме САФ на клупата,искусен е тој.Е бил во такви ситуации многу пати,ќе не извади и од таа криза.
Астон Вила спремај се ти ќе платиш за се :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
Ja go sakam Liverpool radi Martin Skrtel .. Mnogu e sexy i se palam na nego :pos2::pos2: . I da ne osvoime titula , zdravje .. Dogodina
Па не знам дали е педер,чек сеа ќе проверам по нетов:smir:

И мислам дека доволно те имаше во Фан Клубов,затоа ај олади малце!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
Slusaj mi go zborot , eden den ako bidete nekonkurentni za Titula da se kladime deka pola od ovie tuka so se palat ko mladi majmuni sega nema da gi ima nigde. Poznavam dosta vistinski fanovi na United ne vikam ne , a taa pa Jenu Girl hahah Ne go sakam Man United radi Ronaldo gi sakav uste i Bekam koga igrase. Razbiranje vo fudbal nikako , misli manekencinja sto trcaat se . Nego slednata utakmica ste bez rooney vidic i scholes, ako tepame nie utre a vie izgubite slednata nedela ke bide mnoguuu mnoguuu interesno do kraj :)
А ако изгубите утре и ние следната недела тепаме и после вие изгубите и ние пак тепаме а после ние изгубиме и вие играте нерешено и после ние изгубиме и вие тепате и после ние нерешено вие изгубите ќе биде стварно интересно до крај. :tapp::tapp:

Ај гитла сеа.

Тие немора ако се борат за опстанок да ги снема, Роналдо да им замине пола ќе ги снема :):):)
Истото мислење го имам и јас. Се согласувам. :pusk:
 
Член од
17 март 2009
Мислења
65
Поени од реакции
34
Nego slednata utakmica ste bez rooney vidic i scholes, ako tepame nie utre a vie izgubite slednata nedela ke bide mnoguuu mnoguuu interesno do kraj :)
bez vidic, scholes i rooney igraa i protiv inter ako ne se lazam i ne izgubija, a narednata e protiv Aston Villa (H) , Liverpool igra protiv Fulham taka da narednoto kolo Manchester ima sigurna pobeda i ke bide ubedliva!!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Па и минатата година имавме +10 или +11 не знам точно, па ги прокоцкавме, па до последно коло беше неизвесно. А сезони наназад забележувам дека стартот не ни е најсјаен, потоа периодот околу Боксинг деј и натпреварите кои се емитуваат околу новогодишниот период ни се најсјајни, најдобар фудбал играме тогаш и потоа кризата доаѓа во пролетните месеци. Навистина не знам што е работата со таквите осцилации во играта. Време е сега да мислиме за натпреварот со Астон Вила и Ферги да направи добра тактика за да не се почувствува отсуството на тројцава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom