Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
K

kaiser soze

Гостин
Нема да отиде во Интер. Од една причина, зошто да оди во тим кој од титула во боранија Калчото не постигнува ништо повеќе, во тим послаб од Манчестер 5-6 пати, а од друга причина, да го напушти Манчестер и Фергусон кој го разви во играчиште?
За овој трансфер сум 100% сигурна дека нема да се оствари.
И јас сум тука некаде со процентите ако не и повеќе:wink:.Апсолутно сум согласен со тебе.Во моментов ниту постојат некои тенденции на Видиќ да го напушти клубот,ни пак договорот му го дозволува тоа.Друга работа е што стилот на игра во премиер лигата апсолутно му одговара,а и тој знае дека посилен тандем,а и подобар партнер во дефанзива од Фердинанд тешко дека ќе пронајде.Така да во Јунајтед се му е најперфектно и идеално.Сигурен сум дека натпреварот со Ливерпул веќе е минато за него и ќе продолжи со своите препознатливи игри,со кои не воодушевуваше досега.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Каков трансфер на Видиќ, какви бакрачи, а особено во Интер:pos2::pos2::pos2:
Не праќаме ние играчи да се упропастат некаде:toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.536
Поени од реакции
6.186
да да процентот за заминување на видич е 0,0% :toe:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Со среќа утре во ждрепката може да се паднеме ние па ќе гледаме јак фудбал спортски поздрав:helou:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.536
Поени од реакции
6.186
Со среќа утре во ждрепката може да се паднеме ние па ќе гледаме јак фудбал спортски поздрав:helou:
фала за поздравот!можеби најјака утакмица би била манчестер - барселона но овие сите се јаки утакмици и без разлика кој со кој да се падне ке биде јако! :smir:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Се надевам дека прочитавте дека Мурињо го сака Видиќ во неговиот Интер.
".....Според весникот, португалецот веќе има 6 цели за трансфер и не изненадува тоа што се од Премиер лигата. На прво место на листата на Мурињо се наоѓа неговиот љубимец Дидие Дрогба.
Другото големо и актуелно име е тоа на дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ.
Кон нив се присоединуваат и Џон Оби Микел и Рикардо Каваљо од Челзи, Абу Диаби од Арсенал и Џермејн Џенас од Тотенхем.
"

Сакам да ги подсетам некои фанови (не од Манчестер туку) од другите клубови. Се надевам дека се сеќавате пред натпреварот од Лигата на Шмпиони меѓу Манчестер и Интер, имаше пуштено "муви" (гласини) дека наводно Милан се интересира за Видиќ. Јас кога напишав дека тоа е "масло" на Мурињо некои тука ми се подсмеваа. Но сега можат да се уверат дека бев во право. Многу брзо излезе на виделина кога сега не се срами Мурињо јавно да признае дека всушност тој го сака Видиќ за себе, но Милан го користеше како пион, од психолошки причини пред натпреварот. Мислам дека психолочкиот притисок донекаде му успеа, но не на натпреварот со неговиот Интер, туку подоцна делуваше дури на натпреварот со Ливерпул кога сите знаеме како Видиќ имаше катастрофален ден. Конечно Мурињо ја тргна маската и покажа дека се беше негово дело.
Пеер шо сакаш да кажеш со постов?
Оваа вест за 5 играчи што ги сака Мурињо е стара да не претерам 5-6 дена. Како може Жозе да го сака Џенас како прво, како второ Дрогба нема да го земе ради тоа што има појак шпиц од него во Ибрахимович и тактиката му е со само еден напаѓач, трето сигурно Видич нема да го бара пошто го знае одговорот на тоа прашање.
А тоа дека Милан ги користел за вознемирување на Немања е чиста глупост.
Видич згреши со Ливерпул ради преголема самоувереност не само негова туку и на целиот тим. Тоа беше единствената причина за поразот, а не некоја рандом статија на 24фудбал. Поздрав
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Пеер шо сакаш да кажеш со постов?
Оваа вест за 5 играчи што ги сака Мурињо е стара да не претерам 5-6 дена. Како може Жозе да го сака Џенас како прво, како второ Дрогба нема да го земе ради тоа што има појак шпиц од него во Ибрахимович и тактиката му е со само еден напаѓач, трето сигурно Видич нема да го бара пошто го знае одговорот на тоа прашање.
А тоа дека Милан ги користел за вознемирување на Немања е чиста глупост.
Видич згреши со Ливерпул ради преголема самоувереност не само негова туку и на целиот тим. Тоа беше единствената причина за поразот, а не некоја рандом статија на 24фудбал. Поздрав
Незнам шо се замараш,гледаш понесени од трансверот на Стам од порано и сега мислат Феги ке ја направи истата грешка.Узалуд труд вам свирачи
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.536
Поени од реакции
6.186
никој не рече дека ферги ке ја направи истата грешка како со стам!а инаку за стам мислам дека некда прочитав дека го продаделе затоа што мислеле дека ке се пензионира во скоро време бидејки имал некоја повреда која постојано се обновувала! :toe:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ај нека ни е со среќа во здребот...се надевам на Порто,Виљареал или Баерн,а за во полуфинале со Ливерпул...иако и горе споменатите не се за потценување,но мислам дека се за класа послаби од нас....и дај ако може помалку да се постираат статии од 24фудбал оти преку глава ми е од шпекулации од типот на Роналдо во Реал,Видич во Интер,Евра во Барселона....:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ај нека ни е со среќа во здребот...се надевам на Порто,Виљареал или Баерн,а за во полуфинале со Ливерпул...иако и горе споменатите не се за потценување,но мислам дека се за класа послаби од нас....и дај ако може помалку да се постираат статии од 24фудбал оти преку глава ми е од шпекулации од типот на Роналдо во Реал,Видич во Интер,Евра во Барселона....:helou:
Вака така ќе останиме без играчи:pos2:
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Не секирајтесе Манчестер ќе игра или со Порто или соВилијареал,а зошто да не и Баерн.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Има ли некој линкови за гледање во живо ждребката?
Еуроспорт нешто е укочена. Звук има, слика нема. :nesum:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Со среќа во ждрепката ѓаволи.Само незнам зашо уше не почнале со пренос на Еуроспорт?Еве и официјален линк за глеање Џелатимус :)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Со среќа во ждрепката ѓаволи.Само незнам зашо уше не почнале со пренос на Еуроспорт?Еве и официјален линк за глеање Џелатимус :)
Благодарам. Во моментот во етер химната на ЛШ :)
Уште 1 минута до почетокот. Среќно! :)

btw: еве ги и еуроспорт. :)
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Пеер шо сакаш да кажеш со постов?
Оваа вест за 5 играчи што ги сака Мурињо е стара да не претерам 5-6 дена. Како може Жозе да го сака Џенас како прво, како второ Дрогба нема да го земе ради тоа што има појак шпиц од него во Ибрахимович и тактиката му е со само еден напаѓач, трето сигурно Видич нема да го бара пошто го знае одговорот на тоа прашање.
А тоа дека Милан ги користел за вознемирување на Немања е чиста глупост.
Видич згреши со Ливерпул ради преголема самоувереност не само негова туку и на целиот тим. Тоа беше единствената причина за поразот, а не некоја рандом статија на 24фудбал. Поздрав
Нема врска не му беше денот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom