Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
N

navivacka

Гостин
:tapp: Овој Бабел се скренал начисто:nesvest:совладливи сме биле...ц ц ц ц нас едвај гол да ни дават не па да изгубиме...ајде ако сме совладливи зашто не не порази Интер?"најдобриот клуб":uvo:
Роналдо ке ви покаже како се игра заедно со компанија.
Абе штое ова?нешто сите не потценуваат во последно време?Маскерано,Торес,па сега и Бабел...
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
:tapp: Овој Бабел се скренал начисто:nesvest:совладливи сме биле...ц ц ц ц нас едвај гол да ни дават не па да изгубиме...ајде ако сме совладливи зашто не не порази Интер?"најдобриот клуб":uvo:
Роналдо ке ви покаже како се игра заедно со компанија.
Абе штое ова?нешто сите не потценуваат во последно време?Маскерано,Торес,па сега и Бабел...

Оставете ги,нели гледате дека сакаат да бидат во центарот на вниманието како Интер?колку повеке не потценуваат толку повеке сме мотивирани:toe:ке си го добијат и тие своето како Челзи на ОТ.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
:tapp: Овој Бабел се скренал начисто:nesvest:совладливи сме биле...ц ц ц ц нас едвај гол да ни дават не па да изгубиме...ајде ако сме совладливи зашто не не порази Интер?"најдобриот клуб":uvo:
Роналдо ке ви покаже како се игра заедно со компанија.
Абе штое ова?нешто сите не потценуваат во последно време?Маскерано,Торес,па сега и Бабел...
Аман бе добро ова е веќе преголема самодоверба.Не летај високо да не паднеш ниско.Го неаме ние Чак Норис у тим,така да немој да леташ многу па да паднеме ниско како Барса.

Инаку засега Кристијано има 18 гола и 8 асистенции оваа сезона и сеуште најдобар стрелец кај нас.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ама терминов го закачиле во најдобро време,кога луѓето излегуваат на пазар или одат да уплатат,но ќе се снајдиме некако.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Аман бе добро ова е веќе преголема самодоверба.Не летај високо да не паднеш ниско.Го неаме ние Чак Норис у тим,така да немој да леташ многу па да паднеме ниско како Барса.
Барса,ние не сме Барса,тие многу рано почнаа со таа форма што беа,секоја екипа може да ја зафати малер во текот на сезоната,нас не зафати во почетокот на сезоната ама затоа секогаш играме убаво во вториот дел од сезоната а сега Барса ја зафати во завршниот дел:toe:
 
N

navivacka

Гостин
Аман бе добро ова е веќе преголема самодоверба.Не летај високо да не паднеш ниско.Го неаме ние Чак Норис у тим,така да немој да леташ многу па да паднеме ниско како Барса.

Зборот ми беше тоа што некако во последно време не потценуваат сите,дека се сигурни дека ке не победат и такви работи...а после ако изгубат се жалат пред медиумите,вакво судење,имало пенал немало пенал...и да се правдат дека имале повредени играчи...

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=e091bbfd-a756-418c-968d-4fb13a5a75e8&ln=3&typeBack=default
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Гледам и кладилниците не се некако сигурни во нас! Ни даваат коефициент 2.00 за утрешниот натпревар. Добро вистина дека не е лесен натпревар. Нека летаат од Ливерпул колку сакаат, јас мислам нашиот Ферги знае да ги "построи" сите фудбалери и да им каже дека не смеат да се опуштат и во никој случај никого да потценат. Мое мислење, (ќе видиме по натпреварот дали сум во право) е дека на Ливерпул многу лошо ќе влијае нивната победа над Реал Мадрид од 4:0. Според резултатот изгледа дека се претерано посилни од Реал и мислат дека сега можат секого да го потценат и победат, вклучувајќи го и Манчестер. Но реалноста не е така. Премалку е ако се каже "ГОЛЕМА" помош имаја на тој натпревар од судијата, и се надевам дека од тоа ние ќе извлечеме утре корист. А тие нека продолжат со потценување.
 
N

navivacka

Гостин
Гледам и кладилниците не се некако сигурни во нас! Ни даваат коефициент 2.00 за утрешниот натпревар. Добро вистина дека не е лесен натпревар. Нека летаат од Ливерпул колку сакаат, јас мислам нашиот Ферги знае да ги "построи" сите фудбалери и да им каже дека не смеат да се опуштат и во никој случај никого да потценат. Мое мислење, (ќе видиме по натпреварот дали сум во право) е дека на Ливерпул многу лошо ќе влијае нивната победа над Реал Мадрид од 4:0. Според резултатот изгледа дека се претерано посилни од Реал и мислат дека сега можат секого да го потценат и победат, вклучувајќи го и Манчестер. Но реалноста не е така. Премалку е ако се каже "ГОЛЕМА" помош имаја на тој натпревар од судијата, и се надевам дека од тоа ние ќе извлечеме утре корист. А тие нека продолжат со потценување.

Па што ми беше мене зборот...колку време немат земено титула,неможат Стоук,Мидлсбро да победат нас ке не победат...точно е дека не треба да се потценуваат ама како почнаа секој ден да не потценуваат незнам до кај ке стигне таа работа...ке дојде време и Хал да не потценуваат...еднаш во 4 год не победиле и сега ке не победат,се фалат што ја победиле Реал?чудо големо,ова сезона секој може речиси да го победи Реал.Како што велиш имаа помош од судијата на тој натпревар а речиси го победија и Челзи со играч повеке,да не беше исклучен Лампард друг тек ке донесеше натпреварот...со помош од судиите може да победе
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Хаха конечно Роналдо им ја затвори устата на новинарите и конечно кажа дека останува во Манчестер и наредната и уште многу други.http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=3d7bf5ac-f5e0-4e53-b222-a9dc31695ef9&ln=3&typeBack=default
Па свати човекот дека ако отидеше во Реал сега ќе беше никој и ништо :), немаше никаде да игра освен во домашното првенство. :pos2::pos2::pos2:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Аман бе добро ова е веќе преголема самодоверба.Не летај високо да не паднеш ниско.Го неаме ние Чак Норис у тим,така да немој да леташ многу па да паднеме ниско како Барса.
Другар па не се ни нашите играчи роботи и тие се од крв и месо и секој тим има пад на формата вие тоа го имавте на почеток ние тоа го имавме сега ама не пројде сега пак се враќаме на стари патеки:helou:

Па свати човекот дека ако отидеше во Реал сега ќе беше никој и ништо :), немаше никаде да игра освен во домашното првенство. :pos2::pos2::pos2:
И во групи во ЛШ ќе игра ама ништо повеќе од тоа:):):)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Што нема да ви текне,од каде сега Роналдо во Реал?-кога самиот кажа дека останува во Јунајтед.И да дојде јас како навивач не го сакам а и во клубот мислам нема да биде добредојден.:nesvest:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Што нема да ви текне,од каде сега Роналдо во Реал?-кога самиот кажа дека останува во Јунајтед.И да дојде јас како навивач не го сакам а и во клубот мислам нема да биде добредојден.:nesvest:
ако не е добродојден зошто цело лето реал доставуваше понуди?можеби нема да е добредојден од дел од публиката! :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom