Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
Абе еј до сега ако сте забележале дерби утакмиците во ПЛ се играат во 17.00-Недела и 13.45-Сабота...Мене терминот ми е супер,а додуша и вечерва можете да уплатите.
Мечот би требало да е атрактивен,јас сум оптимист,а и да не заборавиме на домашен терен само еднаш игравме нерешено и тоа првото коло,така да шансите за победа ни се уште поголеми
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Абе еј до сега ако сте забележале дерби утакмиците во ПЛ се играат во 17.00-Недела и 13.45-Сабота...Мене терминот ми е супер,а додуша и вечерва можете да уплатите.
Мечот би требало да е атрактивен,јас сум оптимист,а и да не заборавиме на домашен терен само еднаш игравме нерешено и тоа првото коло,така да шансите за победа ни се уште поголеми
Треба да ги потопиме за да немаат повеќе надеж оваа године дека ќе станат шампиони по 20 години:tapp:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Треба да ги потопиме за да немаат повеќе надеж оваа године дека ќе станат шампиони по 20 години:tapp:
поточно треба да ги потопиме за да немаат надеж дека ке дојде време кога повторно ке освоја титула во ПЛ! :pos2:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Другар па не се ни нашите играчи роботи и тие се од крв и месо и секој тим има пад на формата вие тоа го имавте на почеток ние тоа го имавме сега ама не пројде сега пак се враќаме на стари патеки:helou:


И во групи во ЛШ ќе игра ама ништо повеќе од тоа:):):)
Знам дека ќе играше во групи на ЛШ :), ама јас мислев за моментално каде ќе играше доколку одеше во Реал лани. :) А за тоа што велиш дека Реал има пад на формата, ќе ти кажам дека тоа е така затоа што Реал "плаќа гревови" :) заради тоа што лани сакаше (и можеби до некаде успеа) психички да го "поремети" Роналдо и Манчестер. "Господ нема друга работа, тој си седи, си гледа одозгора и каде што треба си наплаќа" :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Знам дека ќе играше во групи на ЛШ :), ама јас мислев за моментално каде ќе играше доколку одеше во Реал лани. :) А за тоа што велиш дека Реал има пад на формата, ќе ти кажам дека тоа е така затоа што Реал "плаќа гревови" :) заради тоа што лани сакаше (и можеби до некаде успеа) психички да го "поремети" Роналдо и Манчестер. "Господ нема друга работа, тој си седи, си гледа одозгора и каде што треба си наплаќа" :)
немаше баш така да е како што викате но сепак нема да биде тоа што е во манчестер! :toe:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.304
Абе еј до сега ако сте забележале дерби утакмиците во ПЛ се играат во 17.00-Недела и 13.45-Сабота...Мене терминот ми е супер,а додуша и вечерва можете да уплатите.
Мечот би требало да е атрактивен,јас сум оптимист,а и да не заборавиме на домашен терен само еднаш игравме нерешено и тоа првото коло,така да шансите за победа ни се уште поголеми

Искрено тој термин мене ми одговара и го поздравувам....Скоро никогаш не сме играле во тој термин...

Инаку како и секогаш одиме на победа против ливерпул...
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
немаше баш така да е како што викате но сепак нема да биде тоа што е во манчестер! :toe:

Јас тоа со смеа го кажав :). За да се нашалиме и насмееме, јас малку можеби претерав со омаловажување на Реал, но реков ЗА ДА СЕ НАСМЕЕМЕ :) Но сепак сериозно мислам дека Роналдо во Реал можеше да направи чекор назад (тоа го покажува моменталната форма, позиција и рејтинг на Реал Мадрид на светско ниво). А во Манчестер мислам дека не еден туку повеќе чекори напред ги направи Роналдо со тоа што остана.
 
N

navivacka

Гостин
Роналдо беше баран од Реал и пред да дојдеше во Јунајтед а ако отидеше таму немаше да биде тоа што е денес...а Ферги од анонимец го направи во најдобар на светот,еве и со изјавите дека планира да остане во Јунајтед свати дека ке направил грешка како и другите кои биле/се во тој клуб ако преминал таму.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Најдов уште некои интересни слики, :pos:








и за крај:

NON MOLARE MAI

пардон, пак грешка. Вака треба да биде:

NON VINCIAMO MAI

Им посакувам на ФК Интер повеќе среќа следниот пат, повторно да се сретнеме, но овојпат со помалку пување и избегнување на "Чак Норис" синдромот од нивна страна.



Што се однесува до утре, не ми е важно навистина дали ќе победиме, како што кажав, ќе биде тоа игра за чест, за зголемување на егото, за гордост. Не би ми пречело и да изгубиме, така би им дале лажна надеж на Лузер. Но верувам во Ферги и во Манчестер и верувам дека би можеле да победиме утре. За жал нема да бидам во можност да го гледам натпреварот, па се надевам дека ЗИКС како и секогаш ќе не` снабди со хајлајтсот :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Најдов уште некои интересни слики, :pos:








и за крај:

NON MOLARE MAI

пардон, пак грешка. Вака треба да биде:

NON VINCIAMO MAI


Добри слики, особено таа со дресот на интер во WC шољата, таму треба да е и курињо, да се удави:toe:
 
N

navivacka

Гостин
Добри слики, особено таа со дресот на интер во WC шољата, таму треба да е и курињо, да се удави:toe:

Се согласувам со тебе,слободно нека ја пропушти главата,ако му се собере...и нека се дави...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе ај пројде среда иде сабота 13 и 45. Интер ги смлативме и готово за таа приказна веќе утре Ливерпул после победата врз Реал да ги спуштиме од облаци.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Најдов уште некои интересни слики, :pos:








и за крај:

NON MOLARE MAI

пардон, пак грешка. Вака треба да биде:

NON VINCIAMO MAI

Им посакувам на ФК Интер повеќе среќа следниот пат, повторно да се сретнеме, но овојпат со помалку пување и избегнување на "Чак Норис" синдромот од нивна страна.



Што се однесува до утре, не ми е важно навистина дали ќе победиме, како што кажав, ќе биде тоа игра за чест, за зголемување на егото, за гордост. Не би ми пречело и да изгубиме, така би им дале лажна надеж на Лузер. Но верувам во Ферги и во Манчестер и верувам дека би можеле да победиме утре. За жал нема да бидам во можност да го гледам натпреварот, па се надевам дека ЗИКС како и секогаш ќе не` снабди со хајлајтсот :)
добри слики само што местото не им е во фан клубов! :smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Е добро де, да ги споделам само. Барем јас имам основа на која ги ставам :wink:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Е добро де, да ги споделам само. Барем јас имам основа на која ги ставам :wink:
ОК!а сега ајде малку посериозно!има ли некои претпоставки за можен состав за утрешниот натпревар?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom