Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
конечно му дојде редот и на Роналдо да одмори на некоја утакмица :D го умреа последниов месец нема минута пропуштено :) а и Сколс и Гигс глеам нема да играат шо значи ги чува за со Интер :)
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
Не ми е јасно зашо не ги одмара за со интер поготово Евра и Видич кои според мене ке бидат клучини.Али ај знае стариот шо праи.Да не знае некој уше колку време ќе биде повреден Браун?

опоравен е најверојатно само треба да поигра некоја утакмица за резервниот тим пред да се врати во првиот тим :wink:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Составов е добар, ја очекував послаб..
Само би направил една измена, на местото на ВДС, Фостер да игра.
Како прво ВДС да се одмори и да се концентрира за мечот со Интер, како второ Фостер си заслужува шанси на вакви утакмици, извонреден голман е, го докажа тоа.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Не ми е јасно зашо не ги одмара за со интер поготово Евра и Видич кои според мене ке бидат клучини.Али ај знае стариот шо праи.Да не знае некој уше колку време ќе биде повреден Браун?
Wes needs a couple more weeks, but Gary may be back a bit sooner - hopefully he’ll be training with us again next week. Rafael will be out for a little longer with a hairline fracture of his ankle.

Од пресот на Сер Алекс е ова.

Клупата денеска: Foster, Berbatov, Giggs, Scholes, Welbeck, Evans, Eckersley.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Не ми е јасно зашо не ги одмара за со интер поготово Евра и Видич кои според мене ке бидат клучини.Али ај знае стариот шо праи.Да не знае некој уше колку време ќе биде повреден Браун?
Eве што изјавил Ферги за Браун и Рафаел:
Вес Браун и Рафаел да Силва напредуваат одлично во своето опоравување од повредите.
Двајцата ќе се вратат во акција за околу две недели. :smir:

Инаку доста силен состав изведил денес Ферги.Мислев дека барем и Ван дер Сар,Видиќ и Евра ќе одмораат,но сепак тој знае што прави и мислам дека ќе победиме. :smir:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.484
Поени од реакции
42.857
Ајде со среќа нека ни е на овој меч..Фала богу и Рони да се одмара малце.Јас мислам дека требало барем Видиќ да го одмара,ама ајде нема знае лисецот како треба.А ждрепката за полу-финале кога ќе биде??
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.035
Јас искрено очекувам добар резултат,без разлика што ќе настапиме со втор состав:toe:
 
N

navivacka

Гостин
Добар состав изнесол Ферги,ама и јас се сложувам дека на на местото на ВДС треба да боде Фостер,незнам зашто го замара Ферги ВДС со овој куп кога Фостер се докажа минатата недела...очекувам добра партија на дуото Тевез-Руни,конечо да се разбуди :zver:от Тевез од минатата сезона,Роналдо заслужено одмара на овој натпревар...можел и Вида да го одмара,ама да не се мешаме во работата на Ферги...ајде уште малку почнуваме:vozbud:и се надевам на пласман во полуфинале.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Ван дер Сар

О'Шеј Фердинанд Видич Евра

Флечер Андерсон Керик Парк

Тевез Руни



Официјалниот состав.
Сепак не очекував толку добар состав :)
Јас искрено очекувам добар резултат,без разлика што ќе настапиме со втор состав:toe:
Тоа ти личи на втор состав ?:back:Во Јунајтед сите 16-17 што кункуриаат за игра на секој наптревар се добри,нема прв-втор состав :)
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Искрено се изненадив од овој состав,очекував пола првотимци од овој состав што го има сега на овој натпревар да одмараат за дуелот во Средата...сепак Ферги си знае зашто настапува со овие..ајде да се надеваме на пласман во полуфиналето...со срека Ѓаволи.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
ајде со среќа на утакмицава ... btw:иако Роналдо заслужи да одмори мислам дека Ферги можел да го стави барем на клупа оти ако ништо друго последните неколку утакмици со Фулам он ги решаваше но мислам дека можеме и без него една утакмица :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Ајде со среќа нека ни е на овој меч..Фала богу и Рони да се одмара малце.Јас мислам дека требало барем Видиќ да го одмара,ама ајде нема знае лисецот како треба.А ждрепката за полу-финале кога ќе биде??
Мислам дека ќе биде утре.

Ајде, со среќа! :vozbud:
И прославување на голови и пцуења по судии или играчи во СОЦИЈАЛНАТА ГРУПА!
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
Искрено се изненадив од овој состав,очекував пола првотимци од овој состав што го има сега на овој натпревар да одмараат за дуелот во Средата...сепак Ферги си знае зашто настапува со овие..ајде да се надеваме на пласман во полуфиналето...со срека Ѓаволи.
мислам дека има изведено малце појак состав заради тоа што пред некој саат челзи тепаа со ковентри 0:2, па ако можат они во полуфинале зошто да не можеме и ние :wink:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.525
Поени од реакции
6.178
треба да ги одмори вдс,и видич!оставајте линкови од натпреварот! :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom