Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Jurgen Klopp has told Christian Benteke he has a future at Liverpool and described him as "a complete striker".

"You are too quick in your judgments," he said. "If I would work like this I would send players who miss chances to the next club or whatever.

"Stay cool. Of course he has a future. That is not a question."

Klopp confirmed he had met Benteke and his agent, Eris Kismet, at Dusseldorf airport while in charge of Borussia Dortmund about a potential transfer from Aston Villa in 2013.

That deal did not materialise, but Klopp said Liverpool were simply working out how best to harness Benteke's attributes.

"I had a lot of meetings with players and not all these players became my players after this for a lot reasons," said Klopp.

"We saw a lot of games he played in, keeping the ball, technical skills, of course the header but not only that, finishing skills, all this stuff. From all those things he is a complete striker but at the end you have to work for it.

"He didn't finish development and we, as a team, didn't. In this situation you have to look how it fits. For example we had our games with Roberto [Firmino] and Christian at No10 and No9. It did not work in this moment, but that does not mean we can never play like this.

"We have to think about how we create chances. First of all we cannot hope that we can get the ball into the box and then maybe Christian will finish it. You are right he is a goalscorer and makes chances and so on, that is all good. He has always the possibility to play.

"I understand this: we don't score enough goals and you ask about the striker, the only striker in your mind, we have.

"He is on the bench and that seems to be strange but not in my opinion. As long as I have some influence in the starting line-up then I would like to use this influence."
 
Член од
15 август 2012
Мислења
310
Поени од реакции
500
Jas ne veruvam deka Klopp ima posleden zbor kaj transfrite se dodeka toa ne go vidam so svoi ochi. Pa neli samiot Brendan i Ajre kazaa deka koga ke se odlucuva za transferi Brendan ke si odluchuva shto i kako da se izigra. Me mrzi linkovi da baram no pamtam deka bea vo Echo.
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Тaкa беше, зa сегa дa искoчи декa уствaри немaл. Имaше дoбaр oпис Клoп сo примерoт зa Ибрaхимoвич.
Кoјзнaе штo ни сервирaaт и штo ствaрнo се дешaвa.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Енрике ни е капитен утакмицава :D

Симон , Илори , Енрике , Рандал , Смит , Ален , Бранаган , Стјуарт , Ајб , Тешеира , Бентеке
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Дефинитивно Бентеке има проблем со самодовербата. Не дека одигра којзнае колку лош меч, но кога е реализацијата во прашање мораше да постигне барем 1 гол.[DOUBLEPOST=1453327249][/DOUBLEPOST] CZMcaWzWIAAaDse.jpg
Welcome back, John!



Cafu.Verified account‏@officialcafu
I have a thousand tweets! I guess it's the return of a friend to the field!!! @LFC
 
Последно уредено:

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Пoкрaј резултaтoв и игрaтa нa млaдиќите, oсoбенo ми се дoпaднa штo кoментaтoрoт нa ск4 ќутеше дoбaр дел oд утaкмицaтa :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Пoкрaј резултaтoв и игрaтa нa млaдиќите, oсoбенo ми се дoпaднa штo кoментaтoрoт нa ск4 ќутеше дoбaр дел oд утaкмицaтa :D
Најубаво ќе биде Томи да коментира на СК1-СК6.

Додуша он ќе може на сите 6 канали да коментира утакмица у исто време :icon_lol:
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Најубаво ќе биде Томи да коментира на СК1-СК6.

Додуша он ќе може на сите 6 канали да коментира утакмица у исто време :icon_lol:
Сфе е бoље oд тoa лoшo изгoвaрaње нa игрaчите и БРАНИЧИ И ВРАТАРИ :D
Али верoјaтнo не бил упaтен сo млaдиве мнoгу или кoментирaл нбa нoќескa пa гo мрзелo :д
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Абе тој Ојо, Охо или Оџо штакурац е тој еден момак од Холандија? У ПСВ мислам дека има играно или у Фејнорд.
Од фудбал менаџер знам еден таков ама не знам дали е тој.

Иначе Флано велкам бек!
Мислам дека сум единствен у свет што има некакво поштовање за Фланаган, поима неам зашто.
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Абе тој Ојо, Охо или Оџо штакурац е тој еден момак од Холандија? У ПСВ мислам дека има играно или у Фејнорд.
Од фудбал менаџер знам еден таков ама не знам дали е тој.

Иначе Флано велкам бек!
Мислам дека сум единствен у свет што има некакво поштовање за Фланаган, поима неам зашто.
Не ќе дa е нaшиoв. Англичaнец, 18 гoд, беше пo лoaни у Енглескa сaмo..
Флaнo oд кaј нaс сaмo јa и пејa гo пoштувaме изглеa. Цел Енфилд му рaкoплескaше нa Скaузерoт
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Не ќе дa е нaшиoв. Англичaнец, 18 гoд, беше пo лoaни у Енглескa сaмo..
Флaнo oд кaј нaс сaмo јa и пејa гo пoштувaме изглеa. Цел Енфилд му рaкoплескaше нa Скaузерoт
Флањо и Роситер се за почит до Марс и назад...Едини скаузери што покажуваат некаков потенцијал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom