Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
И како после да не јадеме ремет на форумов?
Пред два месеци пиша дека е очигледно дека Игуаин доаѓа кај нас, пошто Клоп бил да глеа фудбал со „брат му“, сега ова.[DOUBLEPOST=1472078228][/DOUBLEPOST]
:pijanco:
Стаџ веќе се јави со негодувања.
http://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/football-news/liverpool-striker-sturridge-im-not-11795196
Тоа е мое мислење, не е мислење на сите фанови на Ливерпул. Ако не сум во право, ќе кркам ремет.
 
Член од
7 март 2007
Мислења
123
Поени од реакции
26
Тоа е мое мислење, не е мислење на сите фанови на Ливерпул. Ако не сум во право, ќе кркам ремет.
Не се прашуваа стариџ и хендо каде ке играат,двајцата англиски манекени што во еден дуел не влегуваат нај нормално нема да им одговара германска дисциплна ...да беа класа играчи за инает ке покажеа на клоп дека се може...милнер им е прав пример за професионалец...исто и сако , почна да ме потсека на бало а не на онаа машина што сите ја знаеме....
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не се прашуваа стариџ и хендо каде ке играат,двајцата англиски манекени што во еден дуел не влегуваат нај нормално нема да им одговара германска дисциплна ...да беа класа играчи за инает ке покажеа на клоп дека се може...милнер им е прав пример за професионалец...исто и сако , почна да ме потсека на бало а не на онаа машина што сите ја знаеме....
Дај аман не треси зелени. Или кога ќе ги тресиш барем не ме цитирај да не морам да ги читам.
 
Член од
7 март 2007
Мислења
123
Поени од реакции
26
Дај аман не треси зелени. Или кога ќе ги тресиш барем не ме цитирај да не морам да ги читам.
Дај кажи жити се шо е грешка...те цитирам затоа што во многу постови ги величиш а и двајцата се тапа...друго еве шанса да докажат дека се класа,го немаме суарез нити џерард ама небива толку е нафаката...ке се крстиме оваа сезона на Мане и Кутињо....позз[DOUBLEPOST=1472134916][/DOUBLEPOST]
Дај аман не треси зелени. Или кога ќе ги тресиш барем не ме цитирај да не морам да ги читам.
Дај кажи жити се шо е грешка...те цитирам затоа што во многу постови ги величиш а и двајцата се тапа...друго еве шанса да докажат дека се класа,го немаме суарез нити џерард ама небива толку е нафаката...ке се крстиме оваа сезона на Мане и Кутињо....позз
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
jas glasav za sako da go napusti timot (ednostavno sako tesko moze da se kaze deka znae da trca a ne kamoli da igra fudbal )nekogas za da bides centarhalf trebase da imas nadprosecna inteligencija za zal takvite centarhalfovi skoro da izumrea a na nivno mesto sega igraat volovi koi ne znaat 2 topki da dodadat i tn i tn , jas ete sum fan na eden fudbal koj iscezna od fudbalskite tereni dojdoja novi vreminja kade za juncinja se plakjaat i po 120 mil e
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Klopp: "Ask all my offensive midfielders what’s your favourite position and they’d say ‘No 10’ but no-one knows what a 10 is."

“It’s the most intensive defending position in football because you are involved in fucking everything."
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Роџерс со дефанзивата на Бало, Клоп со дефанзивата на 10ките.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Едно со друго нема врска...
Исти се, нема никаков напредок.
Пошто Дел Пиеро пример играше страшна дефанзива.

Нејсе, Кутињо е спремен, само не знаеме дали ќе стартува за после. Да си земе 3 бода и лабаво после 3 утакмици на домашен каде што ќе мора да газиме за останатите 9.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
147
Па да,исто е тоа време исти футбал играше,исто е англија-италија исти е начинот на игра на Дел Пиеро и овие моменталните 10ки во Пул...

Инаку пак сме без клсичен шпиц..
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па да,исто е тоа време исти футбал играше,исто е англија-италија исти е начинот на игра на Дел Пиеро и овие моменталните 10ки во Пул...

Инаку пак сме без клсичен шпиц..
Не е ист, дефинитивно. Како и да е, едно милион пати имам кажано дека Кутињо мора да си ја подобри дефанзивата, дека поради него лани ни дуваше промаја од лева страна. Од десно со Клајн покриваа Милнер или Лалана а лево Кутињо дефанзивно повеќе му одмагаше на Морено него што му помагаше.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Пошто Дел Пиеро пример играше страшна дефанзива.

Нејсе, Кутињо е спремен, само не знаеме дали ќе стартува за после. Да си земе 3 бода и лабаво после 3 утакмици на домашен каде што ќе мора да газиме за останатите 9.
Брат не ти го разбирам суптилниов хејт према Клоп, жими сФе.
Иначе без физикус во срединава, маме ќе ни ебат мислам дека.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Брат не ти го разбирам суптилниов хејт према Клоп, жими сФе.
Иначе без физикус во срединава, маме ќе ни ебат мислам дека.
Брат не ти го разбирам суптилниов хејт према Клоп, жими сФе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom