Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Сакам јас да не ја поставам сликата, славната, онаа, кога цркна Тачерица и ојде Фергусон у пензија....онаа со последната, третата желба на скаузерот!!!

Ама и сакам да се смири еуфоријава во фан клубот. Да бев АДМИН СЕУШТЕ сите ќе ве банирав, бар до 11 мај, за да не се јаде ГОМНА пред рака. А бе, стар сум, 41 година, срцево не ми екако кога вие бевте кај тато у муда во 1990 задњи пут кога рикав како магаре и попив у школо укор пред бркање (11 или 10 по ред).

Аман, се радуваме, ама лабаво малку.

плус, се кења како играле. МОМЦИТЕ ИЗИГРАА НА НАЈВРВ МОЖЕН. Да ве прашам јас вас како би играле да сте на 24 години сиротиња за титула, а на дофат, плус на 25 години од Хилзборо? Алооо, притисокот е ужасен. А освен Стиви и Џонсон, се пстало (и Суарез тука со понашањето го ставам) се деца, копиљана, па...

прекрасно. мене ваљда срцето ќе ми издржи. Само они да додржат ритам.

YNWA!!

и читајте му го потписот (стариот) на Пеџа, моја мисла, ама одговара на ситуацијава!![DOUBLEPOST=1398015232][/DOUBLEPOST]SOMEWHERE THERE IS A SCOUSER WITH A LAMP AND ONE WISH LEFT!
 

Attachments

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Scouser88 примети ли како на Фланаган денес мадињата му беа до колена? Примети ли колку големи МАДИЊА има дечкото? :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
https://vine.co/v/M13ddD9Pntr
Заприметете како реагира Џерард на овој глуп фаул на Лукас. Има неколку играчи кај нас кои немаат никаква фудбалска интелигенција, еден од нив е Лукас. 2-3 непотребни фаули кога противникот е со грбот свртен кон голот, а знае дека "бунарењето" му беше единствената шанса на Норич. Искрено се надевам дека на лето ќе лета од тимот. Освен 1-2 добри сезона (од 8) ништо нема прикажано, и на негово место ќе дојде друг играч на средина.

Денеска освен Стерлинг (нормално), феноменални беа Шкртел и Ален. Првиов како игра од Нова Година наваму, чудо едно, а за вториов се надевам дека од вгодина ќе фати континуитет на натпревари и дека ќе докаже дека се работи за квалитетен играч, како што докажа денеска.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Немој Лукас бе брат :(

Нема никогаш да му простам на Роџерс ако работник како Лукас летне летово. Нема причина. Нема континуитет поради повредата, стартува утакмица после 20 години и ти го напаѓаш поради промашената шанса а пример Ален во континуитет утна 100 пати поголем зицер против Евертон. Исто Ален и утакмицава промаши нешто што би требало да го погоди.

Се надевам Лукас нема да си оди летово.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не го спомнав никаде зицерот. Строго зборувам за глупите фаули кои ги правеше а беа непотребни, и му дава шанса на противникот. Шансата батали ја, работни ко Ален и Лукас и да промашат му се простува, до некаде. Ама Лукас веќе 2 сезони не е истиот, а и немам искрено многу нерви да го чекам да ја враќа формата, а и прашање е колку ќе игра за да може да си ја врати формата.
По мене, ако има некој добар играч од средина на пазарот, мислам дека треба да влезе во тимот место Лукас, нормално, тоа е мое мислење.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Пеџа у последно време не ги чита мислењата целосно, и мене ме наклевети дека сум славел титула вчера :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пеџа у последно време не ги чита мислењата целосно, и мене ме наклевети дека сум славел титула вчера :D
Ми се може бе, модератор сум. Исто ко што можам и мислењево да ти го избришам.

Морам и емотикон да ставам на крај зошто новиве нема да сфатат дека се шалам :D

Кога сме кај славење титула. Ви фали некој? :icon_lol:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Мене никој нема да ми фали, само да ја прославиме. И ставај емотикони оти новиве ќе речат, којзнај овај колку се курчи оти е модератор :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.429
Поени од реакции
42.701
Мене никој нема да ми фали, само да ја прославиме. И ставај емотикони оти новиве ќе речат, којзнај овај колку се курчи оти е модератор :)
A мислиш ли оти се заебава? :D

Него, додека сум тука едно неофицијално честито титула од мене. Најискрено, мора да признаам оти заслужувате најмногу од сите. И оти да не бев фан на Манчестер ќе сакав вие да ја освоите. Но, најмногу ми е ради реметот и заебанциите, што ќе престанат. :D Сепак од друга страна, јас лично од фановите на другите екипи, најарно стојам со фанови на Ливерпул (на форумов) па еве бар за вас ми е мило. :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
A мислиш ли оти се заебава? :D

Него, додека сум тука едно неофицијално честито титула од мене. Најискрено, мора да признаам оти заслужувате најмногу од сите. И оти да не бев фан на Манчестер ќе сакав вие да ја освоите. Но, најмногу ми е ради реметот и заебанциите, што ќе престанат. :D Сепак од друга страна, јас лично од фановите на другите екипи, најарно стојам со фанови на Ливерпул (на форумов) па еве бар за вас ми е мило. :)

Не ми сте јасни зошто честитате. Незнам дали сте свесни дека со пораз од Челзи (не дај Фаулер), веќе нема од нас да зависи. Дури не видам дека математички сме шампиони, или сме ептен блиску никогаш нема да се опуштам, а блиску сме.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ни баксузираат :D

Ова го очекував од други ама од вака фин момак како МанУтдЧемпионс. Ајде, ќе верувам дека е искрен :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.429
Поени од реакции
42.701
Не ми сте јасни зошто честитате. Незнам дали сте свесни дека со пораз од Челзи (не дај Фаулер), веќе нема од нас да зависи. Дури не видам дека математички сме шампиони, или сме ептен блиску никогаш нема да се опуштам, а блиску сме.
Сити нема да тепа кај Евертон според мене. :) А вие мислам оти ќе тепате со Челзи, ама ќе изгубите поени од Палас. :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Со секој натпревар се сме поблиску. До пред точно една недела, го победивме Сити, голем чекор напред, ама свесни бевме дека треба да победиме уште 4ри. После утакмиците на риваливе со Сандерленд добивме можност и на едно реми, после победава со Норич сеуште имаме право на реми, ама сега имаме уште само 3 утакмици не 4ри. Пак ќе речам, блиску сме, ама далеку.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
palas za sto li ke igra protiv nas ako go dobieme celsea ni palas ni nukastle nemaat pravo da igraat protiv nas to e isto kako da vozis f1 i koga gi prestignuvas onie sto se cel krug pozadi tebe ednostavno moraat da ti se trgnat od patot
a za celsea vi kazav deka englezite ne mu davat titula cak celsea ke bidi vo aut i od ls toa se nepisani pravila svetov e pred vratite na nova studena vojna zal mi e za navivacive na celsea vo golem broj se i so pravo celsea po doagjajneto na romana e jak tim mislam deka romanco ke mora da go sitne kaj i da e pamtejte mi go zborov
 

Kajgana Shop

На врв Bottom