Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Ништо, сеа чекаме да дојде 1ви Јуни и почеток трансфер-лудилото :)
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
Една информација. Доколку денеска победеше АСТОН ВИЛА а тоа се случи добива 3 000 000 повеке заработка од Англиската федерација оваа година од тоа што треба да го добие.Објасение е тоа што ги поминува замислените бројки од англиската федерација. Затоа си давам за слобода да мислам дека натпреварот е предвреме договорен , и дека со тоа добиваме само ПЛСУ за ЈАНГ...
незнам колку оваа дрзи но сепак 3 милиони за АСТОН ВИЛА сепак се значајни!....
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Епа дечки заврши турбулентнава сезона....за кој како ама мене не ми пречи шо не играме ЛЕ ке можиме да се фокусираме на куповите и на првенството....се ближи преоднит рок АЈДЕ ДА ВЕ СЛУШНАМ КОЈ ИГРАЧ САКАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ НА ЕНФИЛД ВГОДИНА САМО ДА БИДИТЕ РЕАЛНИ....според Скај Спортс Кени ке има 50 мил фунти трансфер буџет. Еве ги моите предлози:
ГОЛМАНИ-Пепе ако остани ке биди фантастично, Гулаши( или како и да се чита) да биди негов бек ап, а Џонс да биде продаден
ОДБРАНА
ДЕСНИ БЕКОВИ-Џонсон прв тим а Кели и Флано да му бидат замена само ке го молам Кени да не го става Кара на бек оти пропаднавме
ЛЕВИ БЕКОВИ-Инсуа,Кончески,Аурелио да се продадат,да се купи Енрике а негова резерва да биди Џонсон за да можи и Кели да игра на десната бековска позицијА
ШТОПЕРИ-Кирче АУТ, и да се доведи 1 штопер јас предлагам Гери Кејхил сличен тип на играч е на Агер
СРЕДИНА-Мислам дека имаме добри средни играчи, бидејки Кени веројатно ке игра 4-4-2 така да од триото Лукас,Стиви и Раул еден ке мора да седи на клупа а добри резерви ке бидат Џеј и Шелви
КРИЛА-Ни треба крило кое има добар центаршут некој кој ке можи да го храни Керол со топки во шеснаестникот најдобра опција е Јанг, Кол да биди продаден
НАПАД-Се зависи од Енди дали ке се вклопи во нашата игра..инаку имаме доста напагачи Суарез,Кајт,Керол и Нгог како четврта опција....
Значи според мене да се доведат Енрике,Кејхил и Јанг ке биди фантастично
YNWA

--- надополнето ---

дечки како сте денес....како поминавте денес...да ве прашам нешто ке играете ли во европа другата година. и дај освојте премиер лига вака е глупо без конкуренција да сме ние ШАМПИОНИТЕ...ПОЗД ДО ВАС:baeh:
Кинг Кени: "Штом фановите на Јунајтед можеа да донесат банер на Енфилд, тогаш можеби и ние следната сезона на Олд Трафорд треба да ги поведеме петте европски титули" :)))))


Биди ми поздравен ко ке освојте 5 вакви слободно можиш да пишуваш овде инаку уште не си дораснат.....
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
---------------- РЕИНА------------------
Џонсон----Агер-- Карагер---- Енрике

Кајт------Џерард----Миралеш-----Јанг

----------Керол----------Суарез--------

керол да биде ротиран во зависност со кој играме ... место керол напред да игра КАЈТ а место кајт да игра ЛУКАС ....

дали Аклилани постигна договор со ЈУВЕ ??
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
---------------- РЕИНА------------------
Џонсон----Агер-- Карагер---- Енрике

Кајт------Џерард----Миралеш-----Јанг

----------Керол----------Суарез--------

керол да биде ротиран во зависност со кој играме ... место керол напред да игра КАЈТ а место кајт да игра ЛУКАС ....

дали Аклилани постигна договор со ЈУВЕ ??
Јас во оваја твоја формација само би го отфрил Меирелес и би го ставил Лукас на негово место....
Мислам дека нема постигнато и дека ке се врати на Енфилд
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
епа ако АКВА се врати јас би го играл Џерард десно , Миралеш и Аквилани средина и Јанг лево. А во нападот би го ставил Кајт со Суарез. Џерард е играч што знае да одигра на сите позиции и затоа моземе да го користиме десно , една сезона и Бенитез го користеше десно баш тогаш коа бевме најблиску до титулата ако добро памтам ....
За Керол негледам јас голема иднина кај нас , освен ако вонсерииски се воигра со новото крило коа ке биде донесено летоска ... НО ТОА Е САМО МОЈ КОМЕНТАР. по продуктивен би бил нападот СУАРЕЗ- КАЈТ одколку што СУАРЕЗ - КЕРОЛ!
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
http://live4liverpool.com/2011/05/view-from-the-kop/portuguese-press-real-agree-e25m-fee-for-coentrao
99% ни избега и овој играч,иако ја уше сум за тоа да се врати Инсуа и како замена Робинсон и по потреба Вилсон или Џонсон

А мн би сакал да ги донесат Јанг(кој највероватно е печен за кај нас) и Ленон...Па тоа би било лудило со нив 2ца по страните

--- надополнето ---

LucasLeiva87 - 32 games: 1486/1806 passes 82.3% success - оваа сезона
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.357
Поени од реакции
10.760
Епа дечки заврши турбулентнава сезона....за кој како ама мене не ми пречи шо не играме ЛЕ ке можиме да се фокусираме на куповите и на првенството....се ближи преоднит рок АЈДЕ ДА ВЕ СЛУШНАМ КОЈ ИГРАЧ САКАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ НА ЕНФИЛД ВГОДИНА САМО ДА БИДИТЕ РЕАЛНИ....според Скај Спортс Кени ке има 50 мил фунти трансфер буџет. Еве ги моите предлози:
ГОЛМАНИ-Пепе ако остани ке биди фантастично, Гулаши( или како и да се чита) да биди негов бек ап, а Џонс да биде продаден
ОДБРАНА
ДЕСНИ БЕКОВИ-Џонсон прв тим а Кели и Флано да му бидат замена само ке го молам Кени да не го става Кара на бек оти пропаднавме
ЛЕВИ БЕКОВИ-Инсуа,Кончески,Аурелио да се продадат,да се купи Енрике а негова резерва да биди Џонсон за да можи и Кели да игра на десната бековска позицијА
ШТОПЕРИ-Кирче АУТ, и да се доведи 1 штопер јас предлагам Гери Кејхил сличен тип на играч е на Агер
СРЕДИНА-Мислам дека имаме добри средни играчи, бидејки Кени веројатно ке игра 4-4-2 така да од триото Лукас,Стиви и Раул еден ке мора да седи на клупа а добри резерви ке бидат Џеј и Шелви
КРИЛА-Ни треба крило кое има добар центаршут некој кој ке можи да го храни Керол со топки во шеснаестникот најдобра опција е Јанг, Кол да биди продаден
НАПАД-Се зависи од Енди дали ке се вклопи во нашата игра..инаку имаме доста напагачи Суарез,Кајт,Керол и Нгог како четврта опција....
Значи според мене да се доведат Енрике,Кејхил и Јанг ке биди фантастично
YNWA

--- надополнето ---


Кинг Кени: "Штом фановите на Јунајтед можеа да донесат банер на Енфилд, тогаш можеби и ние следната сезона на Олд Трафорд треба да ги поведеме петте европски титули" :)))))


Биди ми поздравен ко ке освојте 5 вакви слободно можиш да пишуваш овде инаку уште не си дораснат.....
Е па ај вака. Скоро во се се сложувам со тебе ама ај ќе пишам

Голмани: Реина а замена Гулаши. Џонс може да си оди а и да остани не ми смета.
Десни бекови: Џонсон, а резерви Кели и Флано само некако е греота Кели да седи резерва.
Леви бекови: Да се врати Инсуа за резерва, исто Робинсон е тука и да се купи Али Сисоко.
Пошто Коентрао не можи, Бејнс нема шанса кај нас да иди а Енрике не го сакам многу а и Таиво во Милан замина па останува Али Сисоко.
Стопери: Карагер,Агер,Шкртел,Вилсон(може и на позајмица),Ајала, е сега дилемата е дали Кели како стопер или да се купи некој вол како на пример Гери Кејхил или Крис Самба кој ќе коли се назад.
Средина: Стиви,Раул,Лукас,Спиро,Шелви ( не е лошо и на позајмица да оди ) и ако не се врати Аквилани да се купи Чарли Адам. Баш таков ни треба. Добар играч кој ќе седи и резерва.
Крила:Макси, и да се купат двајца од Јанг/Мата/Хазард/Нзогбиа а можи и некој друг пример Арда
Напад:Кајт,Суарез,Керол,Пачеко а за Нгог не знам. Сеедно ми е. Нека седи.......
Во формација нема да навлегувам тоа си е работа на Кени само зборот ми е дека во секој момент на клупа ќе имаме миниум 3ца класа играчи кои ќе можат да влезат во секој момент и да го свртат натпреварот нешто што досега сме го немале. Не може да чекаме од Поулсен,Јовче,Нгог,Кончески да свртат утакмица.Еве една формација ќе ставам за пример само онака да видите како би изгледало тоа со играчиве.
---------------------------Реина--------------------
Џонсон------------Кејхил----Агер--------Сисоко
--------------------------Лукас--------------------
---------------Џерард-----------Раул-------------
Суарез------------------Керол----------------Јанг
Замислете еден Карагер,Шкртел,Адам,Спиро,Кајт,Нзогбиа на клупа.........играчи што можат да го свртат текот на играта. Само ова со стопериве ми е малку претерано може и Кели да игра за да не купуваме нов.

--- надополнето ---

Една информација. Доколку денеска победеше АСТОН ВИЛА а тоа се случи добива 3 000 000 повеке заработка од Англиската федерација оваа година од тоа што треба да го добие.Објасение е тоа што ги поминува замислените бројки од англиската федерација. Затоа си давам за слобода да мислам дека натпреварот е предвреме договорен , и дека со тоа добиваме само ПЛСУ за ЈАНГ...
незнам колку оваа дрзи но сепак 3 милиони за АСТОН ВИЛА сепак се значајни!....
Абе 3 + 14-15 од нас тоа ти се 17-18 за играч што има уште една година договор.Само колку е ова вистина не знам
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Агуеро и Контреао пред потпис со Реал, Хазард рекол дека сака да остане у клубот. Штета, баш сакав да дојде Агуеро. :toe:
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
хахахах АГУЕРО речиси неверојатно е да дојде кај нас поради тоа што е прескап и не ни треба напагач, а за во РЕАЛ мислам па дека нема тотално никакви шанси да отиде!!! пошто е играч на АТЛЕТИКО МАДРИД!!

Агуеро најверојатно ке замине ЈУВЕНТУС...
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
хахахах АГУЕРО речиси неверојатно е да дојде кај нас поради тоа што е прескап и не ни треба напагач, а за во РЕАЛ мислам па дека нема тотално никакви шанси да отиде!!! пошто е играч на АТЛЕТИКО МАДРИД!!

Агуеро најверојатно ке замине ЈУВЕНТУС...
ние ако немаме пари јуве сигурно повеќе има рачунај дека агуеро може да испадне само од продажбата на играчите што се шашави кајнас плус некој милион од газдиве а рекоа дека ќе пуштат јас сум со големо за за да дојде кај нас и од лево мата или нзогбиа а од десно јанг или ленон највеќе сум за нзогбиа и јанг позади нив адам џерард меирелес
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
Најногу од се сакав да дојде СУАРЕЗ кај нас ... таа зелба ми се оствари , е сеа исто толку го сакам и Агуеро...
двајцата се исклуцителни МОКНИ ПОЕДИНЦИ.... ке видиме за 2 месеци најарно се како ке биди...
Највазно е уште на почетокот да го земеме Јанг.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.357
Поени од реакции
10.760
А нели во Англија почнува од 1-ви Јули... ?
Нема врска тоа. Во границите на Англија веќе е почнат трансфер периодот . А интернационалниот мислам на 1ви Јуни или Јули сеедно. Трансферите можат уште сега да се средат а после 1ви Јули да е официјално. Така да не му придавајте некое значење на тоа. Ако договорат се можат комотно да објават и да почекаат играчот официјално да пристигне.

--- надополнето ---

ние ако немаме пари јуве сигурно повеќе има рачунај дека агуеро може да испадне само од продажбата на играчите што се шашави кајнас плус некој милион од газдиве а рекоа дека ќе пуштат јас сум со големо за за да дојде кај нас и од лево мата или нзогбиа а од десно јанг или ленон највеќе сум за нзогбиа и јанг позади нив адам џерард меирелес
Изгледа по нив и ќе одат. Мата,Нзогбиа,Јанг се најреалните цели во моментов.И да...ако Јуве може да си го дозволи Агуеро зошто не можеме ние? Само проблемот ќе е Сити. Многу ќе ја напумпаат цената и не само неговата.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom