Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Бабел можи ќе биди добар ако не се обидува да биди ѕвезда и да ги поминува по двајца или тројца.Треба побрзо да се ослободува од топката а не да ја гуши само со некој прости дриблинзи и на крај само му ја земат топката и испаѓа смешен.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Изјавата на Тери за гостувањето на Енфилд оваа среда:

“It's got to be about the worst time for us to go up there, given the way Stevie Gerrard is playing. He's one of the best players in the world,” he told the News of the World.

Колку е само во право...:smir:
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Па Ливерпул го упропасти Бабел. Тој важеше за еден од најдобрие напаѓачи. Сите стручњаци уште тогаш му кажаа дека погрешил што отишол во Ливерпул бидејќи Арсенал е клубот што ги развива играчите а не Ливерпул.

Од првична позиција напаѓач, Ливерпул го направи крило и тоа лево иако е играч што игра до десната нога.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Se slagam deka benitez malku go otupe i mu gi namali kvalitetite.....bidejki ne mu davase sansa....inaku deka go upropastile ne se slagam...i tvrdam deka deckoto moze da bide igrac od svetska klasa.....amoze da igra na sekoja pozicija od sreden red do napad i so dvete noze podednakvo!!! bolje on nego Riera
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Факт е дека Бабел е напаѓач.Летото кога дојдоа со Торес фудбалскиот свет се крстеше каков тандем ќе биде тоа.Но Бенитез настојуваше да игра со еден шпиц и заборави на Бабел на клупа а и кога влеваше играше крило.Ми се чини оваа година кога се повреди Торес,Бабел одигра утакмица две како шпиц и се покажа доста солиден.Со Манчестер на Енфилд ни требаше гол и Бабел играше истурен и даде гол.Се уште тврдам дека Бабел не ја доби вистинската шанса во Ливерпул но на место на кое тој сака да биде
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Факт е дека Бабел е напаѓач.Летото кога дојдоа со Торес фудбалскиот свет се крстеше каков тандем ќе биде тоа.Но Бенитез настојуваше да игра со еден шпиц и заборави на Бабел на клупа а и кога влеваше играше крило.Ми се чини оваа година кога се повреди Торес,Бабел одигра утакмица две како шпиц и се покажа доста солиден.Со Манчестер на Енфилд ни требаше гол и Бабел играше истурен и даде гол.Се уште тврдам дека Бабел не ја доби вистинската шанса во Ливерпул но на место на кое тој сака да биде
Да, точно но факт е дека играме болје со 1 напаѓач него со 2 ... поради фактот дека нема прво кој да е изоставен од среден ред.. Риера, Алонсо, Маскерано, Џерард, Кајт.. кој да тргнеме и да имаме втор напаѓач? Факт е дека Кајт ни ја успорува играта, но затоа е непроценлив колку дава за Ливерпул иако слаб е на голови.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Tooooooooo Karev Bravo .....abe neli e Karev....aahahahhaa

mislam deka treba da si go kupime eshli jang!!!!
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
zaostanatiot mec na pederive so portsmut im e doma ili na gosti?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
zaostanatiot mec na pederive so portsmut im e doma ili na gosti?
Побарај неколку страни наназад, беше постиран распоредот на Ливерпул и Манчестер до крај. Мислам дека дома играат со Портсмут.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
zaostanatiot mec na pederive so portsmut im e doma ili na gosti?
Дома.Како тргнала работата со ваква одбрана Манчестер ќе изгуби денес...Е шо го нема Хески да играат само на долги топки има да ги растурат...Гери Невил стопер :uvo::uvo:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Абе и нерешено да заврши ќе биде супер.Али да го почекаме крајот,не се знае до крај со Манчестер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom