Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Господе со Бенитез... само погледнете го составов...

The Reds XI in full is: Reina, Arbeloa, Dossena, Agger, Carragher, Skrtel, Mascherano, Aurelio, Benayoun, Babel, Ngog. Subs: Cavalieri, Torres, Hyypia, Riera, Alonso, Kuyt, El Zhar.

5 одбрана, во средина 2ца одбрабени фудбалери и другиот дел канта...

Оваа ќе биде со сигурност 0:0!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
И да победиме денес и да изгубиме ГО МРАЗАМ ТИКВАРОТ БЕНИТЕЗ.Испаднавме од двата купа до натпреварот со Реал има уште 17 дена.Шо му е целта за шо ги одмара?Значи да не рече никој дека го критикувам само кога губиме.Ако победиме ќе биде на среќа.Како може незнам.Евентуално ако се работи за некаква казна поради слабата игра со Евертон.Ама Торес,Бабел,Кујт.Риера на клупа не лепе.Плус тоа и без капитенот сме кој е повреден.Пак ќе кажам да не беше Рафа сега ќе бевме убедливо напред на табелата.Поздрав и нека ни напомош Бога денеска
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Мн ме зачудува резултатов на полувреме... стварно не ми е јасно... па да се играат и 3 натпревари со оваа тактика нема гол да дадеме, факт!

Ах Господееееее, дај избркај го Бенитез те моламммммм!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
И да победиме денес и да изгубиме ГО МРАЗАМ ТИКВАРОТ БЕНИТЕЗ.Испаднавме од двата купа до натпреварот со Реал има уште 17 дена.Шо му е целта за шо ги одмара?Значи да не рече никој дека го критикувам само кога губиме.Ако победиме ќе биде на среќа.Како може незнам.Евентуално ако се работи за некаква казна поради слабата игра со Евертон.Ама Торес,Бабел,Кујт.Риера на клупа не лепе.Плус тоа и без капитенот сме кој е повреден.Пак ќе кажам да не беше Рафа сега ќе бевме убедливо напред на табелата.Поздрав и нека ни напомош Бога денеска
За Торес кажаа дека бил на снимање вчера, имал некоја мала повреда, а за другиве не знам што е работава!
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Мн ме зачудува резултатов на полувреме... стварно не ми е јасно... па да се играат и 3 натпревари со оваа тактика нема гол да дадеме, факт!

Ах Господееееее, дај избркај го Бенитез те моламммммм!
Ако го избркаат Бенитез, Ливерпул има да се бори за место во УЕФА Купот.Гарант ќе си отидат Шпанците, пред се Торес.

Знам дека по некат има луди фикс идеи со тактиките ама и со трансфер буџет од од 40 милиони фунти не можете да се борите за титула кога сте во ситуација да ја намалувате предноста на конкурентите а тие секоја година трошат повеќе од вас
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Ако го избркаат Бенитез, Ливерпул има да се бори за место во УЕФА Купот.Гарант ќе си отидат Шпанците, пред се Торес.

Знам дека по некат има луди фикс идеи со тактиките ама и со трансфер буџет од од 40 милиони фунти не можете да се борите за титула кога сте во ситуација да ја намалувате предноста на конкурентите а тие секоја година трошат повеќе од вас

Не е баш така.. ако си отиде Бенитез ќе иде или во Јуве или во Реал.. а ако отиде во Реал Торес не иде таму па незнам што да е.. и со парите не си во право.. имаше пари, ги трошеше на што? На срање!! Кин 20 милиони фунти, Досена... и уште еден куп... и што доби од играчи? Глупост...

И ете ти... 1:0 губиме.......... ПОД ИТНО ОТКАЗ!!!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.607
Поени од реакции
43.235
Најголем кикс му беше Кин го продаде за помалце од што го купи,а само пола сезона го имаше у својот тим
Многу неискусен потег му беше тоа..П.С колку е Ливерпул сеа,не ја гледам:toe:

Сори не погледнав погоре:smir::smir::smir:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Гомно си Бенитез мамето да ти го ебам твое.Крвта да ти а ебам само да си предмене паштета ќе те направам да ти ибам семкарот глуп
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
1:1... и човекот кој ќе не врати од смрт и АУРЕЛИО!!! ОХ ГОСПОДЕЕЕЕЕЕ!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.607
Поени од реакции
43.235
Ајде 1-1 имате надеж,а и подобра игра ќе имате сеа,посебно што тие ќе се психички растеретени
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom